Skip to main content

Verejné hlasovanie cez smartphone – oznam

Milí priatelia, hlasovanie cez telefón nie je zatiaľ dostupné. Pre hlasovanie otvorte túto stránku na notebooku, PC, tablete alebo väčších obrazovkách. Ďakujeme pekne za pochopenie.
Hlasovanie verejnosti
  • <p id="P1">Privátny interiér </p>
  • <p id="P2">Pracovisko</p>
  • <p id="P3">Občiansky interiér</p>
  • <p id="P4">Horeca</p>
  • <p id="P5">Obchod</p>
  • <p id="P6">Študent</p>
  • Privátny interiér

    BYT PRE OTVORENÚ KONCEPCIU | Mesto
    Autori | Viera Henczeová
    Spoluautori | Ján Hencze
    Firma, ateliér | Info@pegasstudio.sk | http://www.pegasstudio.sk
    Foto | Viera Henczeová

    Autorský popis | Zadaním interiéru bytu v panelovom dome bola požiadavka na rekonštrukciu všetkých miestností bytu s výnimkou dcérinej izby. Klientka snívala hlavne o kvalitnej a funkčnej kuchyni, kde by sa mohla plne realizovať vo svojej záľube – varení a pečení.
    Kuchyňu s jedálňou si priala prepojiť s obývacou izbou, v ktorej som mala za úlohu vytvoriť aj priestor pre spanie.
    Po odobrení statikom sa priestor medzi kuchyňou, chodbou a obývacou izbou prepojil a tak vznikla presvetlená otvorená koncepcia. Zo strany od chodby je spacia zóna predelená knižnicou. Najvýraznejším prvkom a šperkom interiéru je deliaca stena v tvare stromu vyrobená na mieru, ktorá oddeľuje dennú časť od nočnej a dokonale zabezpečí súkromie v posteli, no zároveň prepustí dostatok denného svetla do tejto časti interiéru.
    V byte chýbali úložné priestory, riešením je úložný priestor za posteľou potiahnutý aj nad ňou. V obývacej izbe je odkladací priestor pod TV obrazovkou.
    Spojením kúpeľne s wc vznikla v predsieni technická miestnosť pre práčku so sušičkou a odkladací priestor pre tašky, topánky, či veci na upratovanie. Aby nevznikla kolízia pri otváraní dverí, kúpeľňové sa posúvajú do puzdra v stene a vstup do technickej miestnosti zabezpečia skladacie dvere.
    Klientka so smútkom ráno bytík opúšťa a z práce sa zas veľmi teší na svoj útulný domov.

  • Pracovisko
  • Občiansky interiér
  • HORECA

    DOMA U NÁS REŠTAURÁCIA | Mesto
    Autori | Mgr. art. Jozef Kolcún,
    Spoluautori | Daniel Mäsiarčík
    Firma, ateliér | Inspire Design s.r.o. | https://www.inspiredesign.sk/
    Foto | Erik Ďuriš

    Autorský popis | Zadanie zo strany autora bolo vytvoriť priestor, ktorý bude neobvyklý svojou štruktúrou, prevedením a bude sa zhodovať s jeho zaujímavým marketingovým plánom. Keďže sa tento človek vynikajúco orientuje v gurmánskom prostredí, precestoval a videl najlepšie reštaurácie na svete, pozná kvalitu, ktorú chce v rámci reštauračného zariadenia poskytovať. Zároveň chce ponúkať službu, ktorá bude niečím nadštandardná a marketingovo zaujímavá. Ukrýva sa to už v samotnom názve Doma u nás. Pre koncept samotný sa toto stalo ústrednou myšlienkou, že sa tam ľudia majú cítiť „proste ako doma“.

    Podstatou prvých myšlienok pri uvažovaní nad konceptom bolo premietnuť domov ako taký vo verejnom interiéri, ale aj v návrhu fasády, ktorý bol súčasťou. Je nutné poznamenať, že stavba v chránenom prostredí podlieha pamiatkovému úradu, čiže rámec možností bol obmedzený. Budova pochádza z renesančného obdobia definovaná pamiatkovým prieskumom v 70-tých rokoch ako renesančný meštiansky dom. Aby sme sa stotožnili s celým rázom Spišskej Soboty, bolo nutné naštudovať jej históriu a spomínané výskumy pamiatkového úradu. To nám poskytlo dostatok informácií, aby sme sa vedeli k stavbe tejto hodnoty postaviť citlivým spôsobom.

    Budova sa skladá zo vstupného dufartu, troch reštauračných miestností, recepcie, baru a suterénnych priestorov. Dispozičný diagram sme navrhovali aj vzhľadom na apartmánovú časť budovy, ktorá sa bude realizovať neskôr. Rozhodli sme sa preferovať prístup, ktorý v prvom rade bude rešpektovať základné renesančné prvky budovy. Snažili sme sa ich zachovať v pôvodnom stave a čo najviac vypichnúť aj v rámci konceptu.  Ďalej citlivo nájsť použitie materiálov, tak aby charakter budovy zostal zachovaný, ale aby to nejakým spôsobom komunikovalo s dnešnou dobou.

  • Obchod
  • Študentský koncept
    MULTIFUNKČNÁ TELOCVIČŇA STU MLADÁ GARDA | Mesto
    Autori | Juraj Ženiš
    Spoluautori | doc. Ing. arch. Ján Ilkovič, CSc.
    Firma, ateliér | ÚKAIS, FA STU | https://www.instagram.com/_jurajz_/
    Foto | Juraj Ženiš

    Autorský popis | Projekt je zameraný na modernizáciu športového areálu Mladá Garda vytvorením multifunkčnej telocvične prístupnej po celý rok pre študentov Slovenskej Technickej Univerzity. Multifunkčná nie len v zmysle športu - viacero druhov športov na ploche bývalého volejbalového a basketbalového ihriska, ale aj v zmysle kultúrneho využitia - koncerty, prednášky, študentský bazár, divadlo.

    Konštrukciu tvorí železobetón v kombinácií s oceľovým skeletom. Strop je vyhotovený z oceľovej priehradovej priestorovej konštrukcie nesúcej váhu intenzívneho substrátu pochôdznej zelenej strechy.

    Interiér je z veľkej časti tvorený z pohľadového vodo-nepriepustného betónu, nakoľko stavba je vsadená jedno podlažie pod úroveň terénu. Tvrdosť a surovosť betónu v kombinácií s jemnosťou lipového dreva dodávajú telocvični pôsobivý a moderný vzhľad. Akcent na stropnú priestorovú konštrukciu je vyjadrený v hravej oranžovej farbe.

Podpor hlasovanie a zdieľaj na Facebook. Ďakujeme ♥
Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID s podporou partnerov a priateľských organizácii vyhlásila prvú slovenskú kategorizovanú súťaž o ceny v interiérovom dizajne. Do súťaže sa prihlásili interiéroví dizajnéri, architekti, umeleci, študenti, investori, výrobcovia ale aj dodávatelia interiérov.
Sledujte nás na sociálnych sieťach
Napíšte nám správu
[contact-form-7 id=“2119″ title=“Nechaj nám správu“]
Hlasovanie verejnosti

Porota

Iľja Skoček ml. – predseda poroty

Ing. arch. Iľja Skoček, ml. je autorom interiérových premien bratislavských reštaurácií, rekonštrukcií paláca Motešických, rekonštrukcie hotela Albrecht a množstva súkromných rezidenčných projektov. Od roku 2018 je externým pedagógom na Katedre architektúry SvF STU v Bratislave. V rokoch 2007 – 2013 a 2017 – 2019 bol členom Predstavenstva Slovenskej komory architektov a od roku 2019 je predsedom Predstavenstva Slovenskej komory architektov.
Dana Mušecová

Akad. arch. Dana Mušecová Študovala architektúru -špecializáciu interiérová tvorba a výstavníctvo u prof. V.Vilhana. Žije a pracuje v Bratislave. Špecializuje sa hlavne na interiérovú tvorbu, návrhy a realizáciu atypických interiérových prvkov. Vo svojom portfóliu má viacero návrhov a realizácií interiérov hotelov, wellness zariadení, kaviarní, administratívnych priestorov, súkromných domov a bytov. Zúčastnila sa viacerých výstav nábytkového designu, v roku 2001 mala samostatnú výstavu originálnych objektov v K Gallery v Bratislave.
Dušan Voštenák

Akademický architekt Dušan Voštenák, 1982 absolvent katedry architektúry na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof. Vojtecha Vilhana. Po ukončení štúdia člen skupiny ŠTÚDIO 85, v roku 1990 majiteľ firmy EMÓCIA DASIGN STUDIO v Žiline, od roku 1990 založil architektonický ateliér EURODESIGN Žilina, držiteľ ceny SKA CE ZA AR 2005 za interiér a CE ZA AR 2010 v kategórii rekonštrukcie. V roku 2011 zamestnaný na Mestskom úrade v Žiline ako vedúci oddelenia architektúry a urbanizmu. Autorské výstavy v PGU Žilina v roku 2004 a 2014. Od roku 2006 je regionálny zástupca SKA v Žiline a od roku 2018 člen Disciplinárneho senátu SKA. Od roku 2010 je organizátor deviatich ročníkov festivalu architektúry „Mesiac architektúry v PGU Žilina“
Miroslav Zikmund

Akad.arch. Miroslav Zikmund absolvoval VŠVU katedra architektúry v roku 1984, je autorizovaný architekt SKA. Venuje sa prevažne rekonštrukciám hotelových a rekreačných objektov, wellness, tvorbe interiérov, televíznej a eventovej scénografii, ako i i výstavníctvu a reklame. Prvky a podnety z jednotlivých disciplín rád premiešava a kombinuje s dôrazom na tvorivý proces všetkých zúčastnených strán.
René Baďura

doc. akad. soch. René Baďura – dizajnér, vysokoškolský pedagóg, autor publikácií, prednášok a článkov o dizajne. Viacnásobný člen alebo aj predseda hodnotiacej komisie na medzinárodnej výstave Nábytok a bývanie v Nitre. V roku 1989 absolvoval študijný program Priemyselný dizajn na VŠVU v Bratislave. Pôsobí na Technickej univerzite vo Zvolene na Katedre dizajnu nábytku a interiéru od roku 1992. Vystavoval doma i v zahraničí, spolupracuje s domácimi i zahraničnými firmami. Má za sebou študijné pobyty, stáže, prednáškové cykly a viedol workshopy v Belgicku, Brazílii, Číne, Fínsku, Nemecku, Španielsku, Veľkej Británii atď.
Tomáš Čechvala

Ing. arch. Tomáš Čechvala absolvoval FA STU v Bratislave v roku 2005. Od roku 2010 sa venuje vlastnej tvorbe a v súčastnosti vedie ateliér známy aj pre tvorbu interiérov pre pracovné prostredie na Slovensku a v zahraničí. Aktuálne získal ateliér cenu v súťaži Office roka v kategórií Inovatívna kancelária.
Zuzana Cambelová

Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
Zuzana Duchová

Zuzana Duchová, kurátorka a publicistka, študovala vedu o výtvarnom umení na FiFUK v Bratislave a Universität Wien, obhájila dizertačnú prácu o kultúrnych mestách na STU v Bratislave. Externá kurátorka zbierky architektúry a nábytku Slovenského múzea dizajnu. Pracuje pre Creative Europe Desk Slovensko, kde sa zaoberá projektovým manažmentom medzinárodných kultúrnych projektov a grantami.
Porota súťaže

INSAID AWARDS podporujú títo partneri

Príležitosť pre firmy

Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS 2020. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

Partneri insaid awards

Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

  • Martina Uhrinova
    Interiérový dizajnér
    KENDU
  • Milan Illes
    Projektový manažér
    KENDU
  • Michal Staško
    Dizajnér
    Staško dizajn
  • Ivan Matuška
    Dizajnér
    TRIFORM FACTORY
  • Miroslav Debnár
    VŠVU, Bratislava
    Katedra dizajnu
  • Michal C. Hronský
    FA STU, Bratislava
    Ústav interiéru a výstavníctva
  • Elena Farkašová
    TUZVO DF, Zvolen
    Katedra dizajnu nábytku a interiéru
  • Ivan Brezovský
    Biznis developer
    Teal rivers
Ďalej spolupracovali
  • Táňa Kollárová
    Dni architektúry a dizajnu, DAAD
  • Táňa Lesajová
    Noiz.sk
  • Vlado Korček
    slovensky.in
  • Michal Hmirák
    BOLD Digital
  • Mária Rišková
    Slovenské centrum dizajnu, SCD
  • Peter Kukučka
    AT26
  • Vašo Kautman
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Adam Rakús
    Studio Mendelssohn
  • Maximilián Cvengroš
    InaAs
  • Branislav Loskot
    AT26
  • Eva Rutová
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Tomáš Beňadik
    Folk
  • Karolina Finková

  • Katarína Beličková
    MEJD

Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov [contact-form-7 id=“444″ title=“Newsletter“] Ďakujeme a tešíme sa na teba.
Na príprave spolupracovali