Skip to main content

Verejné hlasovanie cez smartphone – oznam

Milí priatelia, hlasovanie cez telefón nie je zatiaľ dostupné. Pre hlasovanie otvorte túto stránku na notebooku, PC, tablete alebo väčších obrazovkách. Ďakujeme pekne za pochopenie.
Hlasovanie verejnosti
  • <p id="P1">Privátny interiér </p>
  • <p id="P2">Pracovisko</p>
  • <p id="P3">Občiansky interiér</p>
  • <p id="P4">Horeca</p>
  • <p id="P5">Obchod</p>
  • <p id="P6">Študent</p>
  • Privátny interiér

    BYT_ŠAFRÁNKA | Mesto
    Autori | Mira Maukš a Peter Maukš
    Spoluautori | Mira Maukš a Peter Maukš
    Firma, ateliér | atelier MAUKŠ | https://www.mauks.sk/
    Foto | Mira Maukš

    Autorský popis | BYT NA ŠAFRÁNKE, Skladná Košice
    ŠAFRÁNKA - je zaužívaný názov vzniknutý z pôvodnej developerskej noblesy - Šafránová Záhrada.
    Pôvodné potravinové sklady boli súčasťou komplexu bývalých Kasární maršála Malinovského.
    Časť priestorov bola adaptovaná na byty a väčšia časť dnes slúži ako občianska vybavenosť mesta - komplex Kasárne Kulturpark.
    Okolie objektu, v ktorom sa byt nachádza je v tesnom prepojení s pôvodnou parkovou zeleňou vnútorného dvora bývalých kasární.
    Zámerom bolo vniesť do interiéru dobové prvky používané v košických bytoch daného obdobia.

    Hmatateľné detaily z Máraiovských Košíc:
    Porcelánové vypínače, odhalené tehlové murivo s prípravou na fasádnu bosáž, tehly z Prešovskej tehelne - ET, nedokonalá ručne robená cementová (terazzová) dlažba s typickým dekorom používaným na dláždenie chodieb a schodísk v historickom jadre Košíc, kúpeľna odkazujúca na dobové kúpeľne s lavórmi na stojanoch, kovové dvere a pod.
    Nakoniec sa stalo, že návšteva zo zahraničia pochválila developera, ako citlivo zachoval pôvodné detaily-:)

    O tomto byte vravia, že svojim majiteľom pristane.

    My plne súhlasíme a sme radi, že sme ako hľadači našli v našich zadávateľoch to, čo je rozšírením ich osobností a vďaka čomu si aj oni uctia samých seba.

    Aj obyčajný deň v tomto byte dostane zmysel.
    Pohár čistej vody, vtáky v parku v tesnom susedstve, pranajáma vonku na doskách pred kúpeľňou s vôňou dreva ako chatky v pionierskom tábore na Šírave, víno a debata pri jedle s načechraným poľníčkom:)

    To nie je póza košickej kaviarne, toto je naozaj.

    Bez afektu a zbytočností.

  • Pracovisko
  • Občiansky interiér
  • HORECA
  • Obchod
    PREDAJŇA S MÓDOU ALIZÉ | Mesto
    Autori | Richard Kráľovič, Matej Siebert, Roman Talaš
    Spoluautori | Zuzana Vráblová
    Firma, ateliér | Siebert Talaš spol. s r.o. | http://www.sieberttalas.com
    Foto | Pedro Pegenaute

    Autorský popis | Nové priestory predajne s módou Alizé vznikli spojením troch pôvodných predajní do jedného väčšieho celku o spoločnej ploche 690 m2.

    Nebolo cieľom vytvoriť predizajnovaný priestor konkurujúci odevom, či ďalší zo štandardných riešení uzavretých do seba, ale skôr taký, ktorý by návštevníka nenásilne pritiahol dovnútra a zároveň komunikoval i s externým priestorom galérie, priestor dôstojný, inšpirujúci, ktorý je pozadím alebo kulisou pre vystavovaný tovar známych značiek.

    Koncept je zjednodušene o kombinácii a súslednosti vzájomne poprepájaných jemne artikulovaných abstraktných portálov. Tieto „výklady“ slúžia na vytvorenie pohodlnejšieho a intímnejšieho priestoru pre návštevníkov pri výbere tovaru, pričom zároveň poskytujú možnosť vytvorenia odčlenených priestorov patriacim tej ktorej módnej značke. Ponúkajú však i zaujímavé kontinuálne priehľady naprieč obchodnou plochou.

    Ľahkosť výrazu, racionálnosť, flexibilita a čistý dizajn sú základom celkovej dispozície, kde sa dosiahlo rozumným rozmiestnením portálov prirodzené zónovanie na dámske, pánske a detské oddelenie.

    Modul / priestor v priestore/ je sprístupnený, podľa potreby, z jednej či viacerých strán. Pri menšom počte otvorených strán je komornejším priestorom, pri väčšom počte otvorení zasa umožňuje rôzny pohyb v rámci predajne.

    Pre zachovanie identity a čitateľnosti interiéru je modul je vo svojej šírkovej dimenzii bočných stien navrhnutý spôsobom, ktorý umožňuje vytvorenie dostatočne hlbokej niky na vloženie vešiakovej konštrukcie bez toho, aby následne táto – po zavesení šiat na vešiaky, do priestoru "prečnievala". Kvôli zlepšeniu priestorového efektu sú niektoré z vnútorných strán portálov vybavené zrkadlom so snahou o jednotné spracovanie konštrukčného detailu ukotvenia vešania ako pri „otvorených“ vešaniach.

    Z pohľadu použitia materiálov, ide o kombináciu jemných, prírodných materiálov ako dubové parkety kladených do rybinovej skladby, bielej fólie Polyrey a Cuivre Brosé na DTD dosky a jednotne zladených kovových prvkov vešiakových tyčí a konzol opatrených čiernou polomatnou komaxitovou farbou.
    Na ploche steny za pokladničným pultom celkovú atmosféru dotvára umelecké dielo - textilný obraz o ploche 40 m2 spracovaný v umelom flise kombináciou rôznych farieb.

    Detaily uchytení všetkých viditeľných konštrukcií ako sú police, vešiakové tyče, či všetky otváravé časti sú navrhnuté ako skryté, pri zachovaní zvýšených požiadaviek na nosnosť.

    Miesto realizácie: Obchodné centrum Eurovea Bratislava, realizácia máj 2015
    Fotografie: Pedro Pegenaute (ES) http://www.pedropegenaute.es/
    Web stránky: www.sieberttalas.com; www.rkralovic.com

  • Študentský koncept
Podpor hlasovanie a zdieľaj na Facebook. Ďakujeme ♥
Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID s podporou partnerov a priateľských organizácii vyhlásila prvú slovenskú kategorizovanú súťaž o ceny v interiérovom dizajne. Do súťaže sa prihlásili interiéroví dizajnéri, architekti, umeleci, študenti, investori, výrobcovia ale aj dodávatelia interiérov.
Sledujte nás na sociálnych sieťach
Napíšte nám správu
[contact-form-7 id=“2119″ title=“Nechaj nám správu“]
Hlasovanie verejnosti

Porota

Iľja Skoček ml. – predseda poroty

Ing. arch. Iľja Skoček, ml. je autorom interiérových premien bratislavských reštaurácií, rekonštrukcií paláca Motešických, rekonštrukcie hotela Albrecht a množstva súkromných rezidenčných projektov. Od roku 2018 je externým pedagógom na Katedre architektúry SvF STU v Bratislave. V rokoch 2007 – 2013 a 2017 – 2019 bol členom Predstavenstva Slovenskej komory architektov a od roku 2019 je predsedom Predstavenstva Slovenskej komory architektov.
Dana Mušecová

Akad. arch. Dana Mušecová Študovala architektúru -špecializáciu interiérová tvorba a výstavníctvo u prof. V.Vilhana. Žije a pracuje v Bratislave. Špecializuje sa hlavne na interiérovú tvorbu, návrhy a realizáciu atypických interiérových prvkov. Vo svojom portfóliu má viacero návrhov a realizácií interiérov hotelov, wellness zariadení, kaviarní, administratívnych priestorov, súkromných domov a bytov. Zúčastnila sa viacerých výstav nábytkového designu, v roku 2001 mala samostatnú výstavu originálnych objektov v K Gallery v Bratislave.
Dušan Voštenák

Akademický architekt Dušan Voštenák, 1982 absolvent katedry architektúry na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof. Vojtecha Vilhana. Po ukončení štúdia člen skupiny ŠTÚDIO 85, v roku 1990 majiteľ firmy EMÓCIA DASIGN STUDIO v Žiline, od roku 1990 založil architektonický ateliér EURODESIGN Žilina, držiteľ ceny SKA CE ZA AR 2005 za interiér a CE ZA AR 2010 v kategórii rekonštrukcie. V roku 2011 zamestnaný na Mestskom úrade v Žiline ako vedúci oddelenia architektúry a urbanizmu. Autorské výstavy v PGU Žilina v roku 2004 a 2014. Od roku 2006 je regionálny zástupca SKA v Žiline a od roku 2018 člen Disciplinárneho senátu SKA. Od roku 2010 je organizátor deviatich ročníkov festivalu architektúry „Mesiac architektúry v PGU Žilina“
Miroslav Zikmund

Akad.arch. Miroslav Zikmund absolvoval VŠVU katedra architektúry v roku 1984, je autorizovaný architekt SKA. Venuje sa prevažne rekonštrukciám hotelových a rekreačných objektov, wellness, tvorbe interiérov, televíznej a eventovej scénografii, ako i i výstavníctvu a reklame. Prvky a podnety z jednotlivých disciplín rád premiešava a kombinuje s dôrazom na tvorivý proces všetkých zúčastnených strán.
René Baďura

doc. akad. soch. René Baďura – dizajnér, vysokoškolský pedagóg, autor publikácií, prednášok a článkov o dizajne. Viacnásobný člen alebo aj predseda hodnotiacej komisie na medzinárodnej výstave Nábytok a bývanie v Nitre. V roku 1989 absolvoval študijný program Priemyselný dizajn na VŠVU v Bratislave. Pôsobí na Technickej univerzite vo Zvolene na Katedre dizajnu nábytku a interiéru od roku 1992. Vystavoval doma i v zahraničí, spolupracuje s domácimi i zahraničnými firmami. Má za sebou študijné pobyty, stáže, prednáškové cykly a viedol workshopy v Belgicku, Brazílii, Číne, Fínsku, Nemecku, Španielsku, Veľkej Británii atď.
Tomáš Čechvala

Ing. arch. Tomáš Čechvala absolvoval FA STU v Bratislave v roku 2005. Od roku 2010 sa venuje vlastnej tvorbe a v súčastnosti vedie ateliér známy aj pre tvorbu interiérov pre pracovné prostredie na Slovensku a v zahraničí. Aktuálne získal ateliér cenu v súťaži Office roka v kategórií Inovatívna kancelária.
Zuzana Cambelová

Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
Zuzana Duchová

Zuzana Duchová, kurátorka a publicistka, študovala vedu o výtvarnom umení na FiFUK v Bratislave a Universität Wien, obhájila dizertačnú prácu o kultúrnych mestách na STU v Bratislave. Externá kurátorka zbierky architektúry a nábytku Slovenského múzea dizajnu. Pracuje pre Creative Europe Desk Slovensko, kde sa zaoberá projektovým manažmentom medzinárodných kultúrnych projektov a grantami.
Porota súťaže

INSAID AWARDS podporujú títo partneri

Príležitosť pre firmy

Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS 2020. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

Partneri insaid awards

Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

  • Martina Uhrinova
    Interiérový dizajnér
    KENDU
  • Milan Illes
    Projektový manažér
    KENDU
  • Michal Staško
    Dizajnér
    Staško dizajn
  • Ivan Matuška
    Dizajnér
    TRIFORM FACTORY
  • Miroslav Debnár
    VŠVU, Bratislava
    Katedra dizajnu
  • Michal C. Hronský
    FA STU, Bratislava
    Ústav interiéru a výstavníctva
  • Elena Farkašová
    TUZVO DF, Zvolen
    Katedra dizajnu nábytku a interiéru
  • Ivan Brezovský
    Biznis developer
    Teal rivers
Ďalej spolupracovali
  • Táňa Kollárová
    Dni architektúry a dizajnu, DAAD
  • Táňa Lesajová
    Noiz.sk
  • Vlado Korček
    slovensky.in
  • Michal Hmirák
    BOLD Digital
  • Mária Rišková
    Slovenské centrum dizajnu, SCD
  • Peter Kukučka
    AT26
  • Vašo Kautman
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Adam Rakús
    Studio Mendelssohn
  • Maximilián Cvengroš
    InaAs
  • Branislav Loskot
    AT26
  • Eva Rutová
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Tomáš Beňadik
    Folk
  • Karolina Finková

  • Katarína Beličková
    MEJD

Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov [contact-form-7 id=“444″ title=“Newsletter“] Ďakujeme a tešíme sa na teba.
Na príprave spolupracovali