Skip to main content

Verejné hlasovanie cez smartphone – oznam

Milí priatelia, hlasovanie cez telefón nie je zatiaľ dostupné. Pre hlasovanie otvorte túto stránku na notebooku, PC, tablete alebo väčších obrazovkách. Ďakujeme pekne za pochopenie.
Hlasovanie verejnosti
  • <p id="P1">Privátny interiér </p>
  • <p id="P2">Pracovisko</p>
  • <p id="P3">Občiansky interiér</p>
  • <p id="P4">Horeca</p>
  • <p id="P5">Obchod</p>
  • <p id="P6">Študent</p>
  • Privátny interiér

    BYT_ŠAFRÁNKA | Mesto
    Autori | Mira Maukš a Peter Maukš
    Spoluautori | Mira Maukš a Peter Maukš
    Firma, ateliér | atelier MAUKŠ | https://www.mauks.sk/
    Foto | Mira Maukš

    Autorský popis | BYT NA ŠAFRÁNKE, Skladná Košice
    ŠAFRÁNKA - je zaužívaný názov vzniknutý z pôvodnej developerskej noblesy - Šafránová Záhrada.
    Pôvodné potravinové sklady boli súčasťou komplexu bývalých Kasární maršála Malinovského.
    Časť priestorov bola adaptovaná na byty a väčšia časť dnes slúži ako občianska vybavenosť mesta - komplex Kasárne Kulturpark.
    Okolie objektu, v ktorom sa byt nachádza je v tesnom prepojení s pôvodnou parkovou zeleňou vnútorného dvora bývalých kasární.
    Zámerom bolo vniesť do interiéru dobové prvky používané v košických bytoch daného obdobia.

    Hmatateľné detaily z Máraiovských Košíc:
    Porcelánové vypínače, odhalené tehlové murivo s prípravou na fasádnu bosáž, tehly z Prešovskej tehelne - ET, nedokonalá ručne robená cementová (terazzová) dlažba s typickým dekorom používaným na dláždenie chodieb a schodísk v historickom jadre Košíc, kúpeľna odkazujúca na dobové kúpeľne s lavórmi na stojanoch, kovové dvere a pod.
    Nakoniec sa stalo, že návšteva zo zahraničia pochválila developera, ako citlivo zachoval pôvodné detaily-:)

    O tomto byte vravia, že svojim majiteľom pristane.

    My plne súhlasíme a sme radi, že sme ako hľadači našli v našich zadávateľoch to, čo je rozšírením ich osobností a vďaka čomu si aj oni uctia samých seba.

    Aj obyčajný deň v tomto byte dostane zmysel.
    Pohár čistej vody, vtáky v parku v tesnom susedstve, pranajáma vonku na doskách pred kúpeľňou s vôňou dreva ako chatky v pionierskom tábore na Šírave, víno a debata pri jedle s načechraným poľníčkom:)

    To nie je póza košickej kaviarne, toto je naozaj.

    Bez afektu a zbytočností.

  • Pracovisko
    PROJEKT PK | Mesto
    Autori | Simona Sandorova
    Spoluautori | atelier Inaas, Gelb s.r.o.
    Firma, ateliér | FeelHomeFactory | http://feelhomefactory.sk
    Foto | Valentina Nidelova

    Autorský popis | Projekt PK zrealizovaný v roku 2018 je výsledkom dvojročnej práce tímu FeelHomeFactory a investora, ktorý je našim stálym klientom.

    Do projektu stavby a dispozície sme boli prizvaní dostatočne včas a výsledkom je tak premyslený priestor s dôrazom na komfort pracovného prostredia.

    Elegantný interiér vystihuje jeho majiteľa, jednotlivé pracoviská sú dizajnovo prepojené a zároveň hierarchicky zariadené s ohľadom na jednotný dojem.

    Slovenská produkcia pokrýva takmer celú plochu vútorného vybavenia, stavba je nízkoenergetickej triedy zo skladanej suchej odvetranej fasády a napojená na vlastnú solárnu energiu s ohľahom na životné prostredie.

    Pri elektroinštalácii boli použité výhradne Led zdroje osvetlenia a veľkoplošné presklenia pokrývajú kvoli nadmernému prehrievaniu a zároveň chladeniu exteriérové žalúzie.

    Táto firma tak disponuje nielen štýlovým sídlom ale aj ekologickou pridanou hodnotou s ohľadom na náklady investora a životné prostredie nás všetkých.

  • Občiansky interiér
  • HORECA
    HOTEL ARÉNA | Mesto
    Autori | Mgr. art. Patrik Bujňák
    Spoluautori | Mgr. art. Mária Bujňáková
    Firma, ateliér | Mgr. art. Patrik Bujňák - FURNICOOLTURE, IČO: 51446636 | http://www.furnicoolture.com/
    Foto | Marek Rohaľ

    Autorský popis | Štúdia interiéru hotela Aréna, situovaného v širšom centre Košíc, v sebe ako celistvý návrh prepája viaceré interiéry s rôznymi spoločenskými funkciami. Priestor hotela je rozdelený do piatich základných častí – recepcia, bistro a kaviareň, reštaurácia izby a Skylounge bar. Štúdia hotela Aréna pracuje so základnou koncepčnou linkou, ktorá sa opiera o priame spojenie hotela s hokejovou Steel arénou a pomocou vizuálnych prvkov v kombinácii s výberom materiálov, umocňuje a prenáša do interiéru pocit chladu a ľadu. Návrh pracuje s týmito atribútmi v súlade s predstavou investora a najmä v harmónii s funkciou priestoru, ktorý má v návštevníkoch vzbudzovať príjemné pocity.

    V prípade recepcie dostáva prívlastok chladné prostredie ten pravý význam. Biele, hladké polygonálne formy recepčného pultu sú inšpirované práve ľadovými kryštalickými formami. Útulnosť interiéru zase zabezpečuje viac typov teplého ambientného osvetlenia a panelov z drevovláknitých dosiek Innovus. Interiér bistra, ktoré sa nachádza v tesnej blízkosti, reflektuje aktuálne požiadavky, kladené na modernú gastronómiu. V celkovej koncepcii interiéru bistra i reštaurácie sa objavujú štylizované prvky, vychádzajúce z ľadovej tematiky a zároveň vizuálnej identity hotela. Jednou z hlavných požiadaviek investora pri vytváraní interiérov izieb bolo navrhnúť vybavenie tak, aby aj napriek menším rozmerom miestností bol zabezpečený čo najvyšší užívateľský komfort. Izby sú navrhnuté tak, aby uspokojili návštevníkov príjemným interiérom a zároveň v čo najväčšej možnej miere plnili svoju funkciu. Najzásadnejším atribútom Skylounge baru je jeho samotné umiestnenie, ponúkajúce jedinečný výhľad na hraciu plochu štadióna Steel Aréna z piateho poschodia hotela. Celý koncept interiéru je preto podmienený práve tomu, aby zabezpečil čo najkomfortnejší zážitok zo sledovania prebiehajúceho programu. Interiér je navrhnutý primárne z materiálov tmavých odtieňov, osvetlenie baru je prísne ambientné s funkciou stmievania, aby bol dosiahnutý čo najväčší zážitok, bez akýchkoľvek rušivých elementov.

    Komplexnosť štúdie hotela Aréna je podporená aj vytvorením vlastnej vizuálnej identity hotela. Logo hotela pozostáva zo štylizovaného symbolu, inšpirovaného lineárnou štruktúrou snehovej vločky so zvolenou ľadovou farebnosťou. Jednotný vizuálny štýl tvoria merkantilné tlačoviny, orientačný systém, tlačoviny, menu, informačné tabule a ďalšie špecifické produkty. Súčasťou rozsiahleho projektu boli aj logotypy pre prevádzky hotela – bistro a kaviareň, vynovenú prvú autorskú reštauráciu ZORE a exkluzívny Skylounge bar.

  • Obchod
  • Študentský koncept
    TILIA / BYT 103 | Mesto
    Autori | Karolína Štefániková
    Spoluautori | -
    Firma, ateliér | - |
    Foto | Karolína Štefániková

    Autorský popis | Bytový dom Tilia sa nachádza v centre Banskej Bystrice, blízko parku pod Múzeom SNP. Vybraný jednoizbový byt je situovaný na prvom podlaží a jeho celková plocha je 50,7 m2. Cieľom dispozičného riešenia bolo vyťažiť z minima maximum. Ukázať, že aj v jednoizbovom byte sa dá funkčne využiť plocha a vytvoriť tak útulné miesto na bývanie s množstvom úložného priestoru.
    Vstupom do samotného bytu je drevený ´tunel´ s integrovaným botníkom, šatníkovou skriňou, odkladacou plochou i dverami do kúpeľne. Veľká zrkadlová plocha opticky zväčšuje priestor. Chodbe kontrastuje presvetlený pracovný kútik, ktorý návštevníka uvedie do priestoru. Nasleduje kuchyňa doplnená o dominantný ostrovček s vyšším sedením. Útulná obývačka ponúka miesto na čítanie aj oddych. Za predelovou stenou sa nachádza spálňa. Je na užívateľovi či nechá do spálne prenikať svetlo, alebo využije možnosť zatiahnutia závesu. Vyvýšením postele sme získali extra úložný priestor za ňou i pod ňou. Atmosféru dopĺňa tapeta na stene i čalúnenie po obvode. Dispozícia kúpeľne je jednoduchá, miesto šetrí murovaný sprchový kút a vstavané úložné prvky. V celom byte sú použité prírodné materiály odkazujúce na prostredie a neutrálne farby, ktoré zjednocujú a presvetľujú interiér. Doplnené sú o výraznejšie prvky a doplnky, ktoré priestor zútulnili.
Podpor hlasovanie a zdieľaj na Facebook. Ďakujeme ♥
Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID s podporou partnerov a priateľských organizácii vyhlásila prvú slovenskú kategorizovanú súťaž o ceny v interiérovom dizajne. Do súťaže sa prihlásili interiéroví dizajnéri, architekti, umeleci, študenti, investori, výrobcovia ale aj dodávatelia interiérov.
Sledujte nás na sociálnych sieťach
Napíšte nám správu
[contact-form-7 id=“2119″ title=“Nechaj nám správu“]
Hlasovanie verejnosti

Porota

Iľja Skoček ml. – predseda poroty

Ing. arch. Iľja Skoček, ml. je autorom interiérových premien bratislavských reštaurácií, rekonštrukcií paláca Motešických, rekonštrukcie hotela Albrecht a množstva súkromných rezidenčných projektov. Od roku 2018 je externým pedagógom na Katedre architektúry SvF STU v Bratislave. V rokoch 2007 – 2013 a 2017 – 2019 bol členom Predstavenstva Slovenskej komory architektov a od roku 2019 je predsedom Predstavenstva Slovenskej komory architektov.
Dana Mušecová

Akad. arch. Dana Mušecová Študovala architektúru -špecializáciu interiérová tvorba a výstavníctvo u prof. V.Vilhana. Žije a pracuje v Bratislave. Špecializuje sa hlavne na interiérovú tvorbu, návrhy a realizáciu atypických interiérových prvkov. Vo svojom portfóliu má viacero návrhov a realizácií interiérov hotelov, wellness zariadení, kaviarní, administratívnych priestorov, súkromných domov a bytov. Zúčastnila sa viacerých výstav nábytkového designu, v roku 2001 mala samostatnú výstavu originálnych objektov v K Gallery v Bratislave.
Dušan Voštenák

Akademický architekt Dušan Voštenák, 1982 absolvent katedry architektúry na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof. Vojtecha Vilhana. Po ukončení štúdia člen skupiny ŠTÚDIO 85, v roku 1990 majiteľ firmy EMÓCIA DASIGN STUDIO v Žiline, od roku 1990 založil architektonický ateliér EURODESIGN Žilina, držiteľ ceny SKA CE ZA AR 2005 za interiér a CE ZA AR 2010 v kategórii rekonštrukcie. V roku 2011 zamestnaný na Mestskom úrade v Žiline ako vedúci oddelenia architektúry a urbanizmu. Autorské výstavy v PGU Žilina v roku 2004 a 2014. Od roku 2006 je regionálny zástupca SKA v Žiline a od roku 2018 člen Disciplinárneho senátu SKA. Od roku 2010 je organizátor deviatich ročníkov festivalu architektúry „Mesiac architektúry v PGU Žilina“
Miroslav Zikmund

Akad.arch. Miroslav Zikmund absolvoval VŠVU katedra architektúry v roku 1984, je autorizovaný architekt SKA. Venuje sa prevažne rekonštrukciám hotelových a rekreačných objektov, wellness, tvorbe interiérov, televíznej a eventovej scénografii, ako i i výstavníctvu a reklame. Prvky a podnety z jednotlivých disciplín rád premiešava a kombinuje s dôrazom na tvorivý proces všetkých zúčastnených strán.
René Baďura

doc. akad. soch. René Baďura – dizajnér, vysokoškolský pedagóg, autor publikácií, prednášok a článkov o dizajne. Viacnásobný člen alebo aj predseda hodnotiacej komisie na medzinárodnej výstave Nábytok a bývanie v Nitre. V roku 1989 absolvoval študijný program Priemyselný dizajn na VŠVU v Bratislave. Pôsobí na Technickej univerzite vo Zvolene na Katedre dizajnu nábytku a interiéru od roku 1992. Vystavoval doma i v zahraničí, spolupracuje s domácimi i zahraničnými firmami. Má za sebou študijné pobyty, stáže, prednáškové cykly a viedol workshopy v Belgicku, Brazílii, Číne, Fínsku, Nemecku, Španielsku, Veľkej Británii atď.
Tomáš Čechvala

Ing. arch. Tomáš Čechvala absolvoval FA STU v Bratislave v roku 2005. Od roku 2010 sa venuje vlastnej tvorbe a v súčastnosti vedie ateliér známy aj pre tvorbu interiérov pre pracovné prostredie na Slovensku a v zahraničí. Aktuálne získal ateliér cenu v súťaži Office roka v kategórií Inovatívna kancelária.
Zuzana Cambelová

Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
Zuzana Duchová

Zuzana Duchová, kurátorka a publicistka, študovala vedu o výtvarnom umení na FiFUK v Bratislave a Universität Wien, obhájila dizertačnú prácu o kultúrnych mestách na STU v Bratislave. Externá kurátorka zbierky architektúry a nábytku Slovenského múzea dizajnu. Pracuje pre Creative Europe Desk Slovensko, kde sa zaoberá projektovým manažmentom medzinárodných kultúrnych projektov a grantami.
Porota súťaže

INSAID AWARDS podporujú títo partneri

Príležitosť pre firmy

Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS 2020. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

Partneri insaid awards

Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

  • Martina Uhrinova
    Interiérový dizajnér
    KENDU
  • Milan Illes
    Projektový manažér
    KENDU
  • Michal Staško
    Dizajnér
    Staško dizajn
  • Ivan Matuška
    Dizajnér
    TRIFORM FACTORY
  • Miroslav Debnár
    VŠVU, Bratislava
    Katedra dizajnu
  • Michal C. Hronský
    FA STU, Bratislava
    Ústav interiéru a výstavníctva
  • Elena Farkašová
    TUZVO DF, Zvolen
    Katedra dizajnu nábytku a interiéru
  • Ivan Brezovský
    Biznis developer
    Teal rivers
Ďalej spolupracovali
  • Táňa Kollárová
    Dni architektúry a dizajnu, DAAD
  • Táňa Lesajová
    Noiz.sk
  • Vlado Korček
    slovensky.in
  • Michal Hmirák
    BOLD Digital
  • Mária Rišková
    Slovenské centrum dizajnu, SCD
  • Peter Kukučka
    AT26
  • Vašo Kautman
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Adam Rakús
    Studio Mendelssohn
  • Maximilián Cvengroš
    InaAs
  • Branislav Loskot
    AT26
  • Eva Rutová
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Tomáš Beňadik
    Folk
  • Karolina Finková

  • Katarína Beličková
    MEJD

Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov [contact-form-7 id=“444″ title=“Newsletter“] Ďakujeme a tešíme sa na teba.
Na príprave spolupracovali