Skip to main content

Verejné hlasovanie cez smartphone – oznam

Milí priatelia, hlasovanie cez telefón nie je zatiaľ dostupné. Pre hlasovanie otvorte túto stránku na notebooku, PC, tablete alebo väčších obrazovkách. Ďakujeme pekne za pochopenie.
Hlasovanie verejnosti
  • <p id="P1">Privátny interiér </p>
  • <p id="P2">Pracovisko</p>
  • <p id="P3">Občiansky interiér</p>
  • <p id="P4">Horeca</p>
  • <p id="P5">Obchod</p>
  • <p id="P6">Študent</p>
  • Privátny interiér
    RODINNÝ DOM LEVOČA, REKONŠTRUKCIA | Mesto
    Autori | Richard Kráľovič
    Spoluautori | Zuzana Kráľovičová
    Firma, ateliér | Richard Kráľovič architekti | http://www.rkralovic.com
    Foto | Peter Čintalan (DYNAMEETstudio)

    Autorský popis | Pôvodne starší dom s úpravami v 19. a 20. storočí, sa nachádza priamo v historickom centre mesta Levoča, “za hradbami”.
    "Keď som na začiatku tento dom kúpil, nebol som z neho veľmi nadšený," spomína investor. "Mala to byť skôr rozumná investícia". Posledné využívanie objektu ako jedáleň i zanedbanie údržby sa podpísali pod biednu vizáž; pod ňou sa však ukrývali mnohé hodnotné vrstvy, ktoré sa návrhom a postupnou realizáciou poodhaľovali.
    Zadaním bol návrat k pôvodnej obytnej funkcii, zmena dispozičného riešenia, nahradenie nevyužitého pôjdu vstavbou obytného podkrovia s kompletnou výmenou strešnej krovovej konštrukcie a vytvorením nových prvkov - západnej terasy a vikiera na severnej strane, rekonštrukcia fasády a sanácia pivničných múrov s následným odhalením nádherných zaklenutých pivničných priestorov. To všetko s cieľom dať domu opäť dušu a vytvoriť atmosféru pre pulzujúci rodinný život. Predložený návrh sa líšil od majiteľových pôvodných predstáv, no dokázal obslúžiť želané funkcie oveľa lepšie.
    Priestory nadobudli veľkorysý charakter a v súlade s integritou pôvodnej historickej stavby majú zmysluplné prepojenie a sú postavené na otvorenom a komunikatívnom princípe . Vstup do domu, umiestnený v jeho strede, nadväzuje na predsieň so schodiskom; ďalej pokračuje cez veľkú obývaciu izbu otočenú do záhrady a chodbu umiestnenú pozdĺž slepého múru susediaceho s vedľajším domom; cez kuchyňu sa vracia spať do predsiene. Na prízemí okrem toho našli svoje miesto ešte dve ďalšie izby a veľká kúpeľňa s netypickou orientáciou priamo do ulice. Podkrovie tvorí privátna zóna – spálňa, dve detské izby a kúpeľňa.
    Synergia historického a nového sa prejavila aj v citlivom spracovaní starších, zdanlivo nepotrebných častí. Nové uplatnenie našli zostarnuté drevené hranoly zbúraného krovu, tehly - "pôjdovky" ako dlažba do časti pivnice, či fragment historického nápisu, ktorý bol zabudovaný do steny v kuchyni. Všetko je súčasťou starého príbehu domu, ako architekt zasa týmito úpravami prispievate k jeho pokračujúcej histórii.
    Interiérové riešenie je účelné a prívetivé. Jemne zladené akordy farieb doznievajú na dizajnérskych svietidlách; pomyselné srdce domu - kuchyňa si užíva stropné osvetlenie dopadajúce cez svetlík "pretínajúci" podkrovie ako umelecká inštalácia "light artu"; vstavané šatníkové skrine v matnom laku integrujú vo svojom telese obloženie dverí; alebo "prešmyčka živlov", keď sa v nike kuchynskej steny - pôvodne kozub, ocitá miesto ohňa voda v akváriu.
    Podobne ako v minulosti sa použili miestne tradičné materiály, všetok nábytok a atypické prvky sú riešené na mieru miestnymi remeselníkmi od masívnych dverí až po detail kľučiek, madiel či kováčskych detailov.

    Úžitková plocha 356 m2

  • Pracovisko
    PROJEKT PK | Mesto
    Autori | Simona Sandorova
    Spoluautori | atelier Inaas, Gelb s.r.o.
    Firma, ateliér | FeelHomeFactory | http://feelhomefactory.sk
    Foto | Valentina Nidelova

    Autorský popis | Projekt PK zrealizovaný v roku 2018 je výsledkom dvojročnej práce tímu FeelHomeFactory a investora, ktorý je našim stálym klientom.

    Do projektu stavby a dispozície sme boli prizvaní dostatočne včas a výsledkom je tak premyslený priestor s dôrazom na komfort pracovného prostredia.

    Elegantný interiér vystihuje jeho majiteľa, jednotlivé pracoviská sú dizajnovo prepojené a zároveň hierarchicky zariadené s ohľadom na jednotný dojem.

    Slovenská produkcia pokrýva takmer celú plochu vútorného vybavenia, stavba je nízkoenergetickej triedy zo skladanej suchej odvetranej fasády a napojená na vlastnú solárnu energiu s ohľahom na životné prostredie.

    Pri elektroinštalácii boli použité výhradne Led zdroje osvetlenia a veľkoplošné presklenia pokrývajú kvoli nadmernému prehrievaniu a zároveň chladeniu exteriérové žalúzie.

    Táto firma tak disponuje nielen štýlovým sídlom ale aj ekologickou pridanou hodnotou s ohľadom na náklady investora a životné prostredie nás všetkých.

  • Občiansky interiér
  • HORECA
    OYSHI | Mesto
    Autori | Ing. arch. Mgr. art. Juraj Hubinský
    Spoluautori | Ing. arch. Peter Kuklica, Ing. arch. Martin Smerek
    Firma, ateliér | Hubinsky atelier | http://www.jurajhubinsky.com
    Foto | Lousy Auber

    Autorský popis | Oyshi reštaurácia vznikla po návrate majiteliek z krajiny vychádzajúceho slnka, kedy sa rozhodli priniesť kúsok Japonska aj do Trenčína. Kuchyňa si zakladá na spracovávaní čerstvých surovín od kvalitných lokálnych dodávateľov. Oyshi ponúka klasické i moderné sushi a sezónne fusion jedlá.

    Nadšenie majiteliek prevádzky z plánovania nových priestorov, ich rozhľadenosť a dobrý názor na kvalitnú architektúru, interiér či dizajn v nás od začiatku podporoval tvorivosť pri navrhovaní budúceho sushi baru. Nápad ako by mal pôsobiť priestor a ako by sa v ňom mali cítiť návštevníci prišiel takmer okamžite. Chceli sme okrem chuťového zážitku, ktorý sprostredkovávajú kuchári priniesť zážitok aj vizuálny, no najmä pocitový. Japonská kultúra, spôsob uvažovania či architektúra. Inšpirovať sa tu dá v mnohých oblastiach, ale spoločným menovateľom tejto svojráznej krajiny je jednoduchosť.

    Taký bol aj prístup k tvorbe interiéru. Ten spočíval v čo najväčšom eliminovaní použitých výrazových prostriedkov. Jednoduchosť a kontrast. Interiér reštaurácie si tento princíp osvojuje. Priestory nachádzajúce sa v dispozícii okolo odbytovej časti, teda vstup, kuchyňa a toalety sú v tmavej farbe. Samotná reštaurácia je pojednaná v bledom odtieni. Interiér odbytového priestoru je v kontraste s ostatnými, podružnými priestormi, a vytvára tak podklad - plátno pre pestrý kulinársky zážitok.
    Steny, strop a podlaha sú tvorené v každej jednej miestnosti rovnakou farebnou tonalitou. Jednotlivé miestnosti sú navzájom v kontraste. Vstup tvorí na podlahe čierna keramická dlažba. Steny sú vyomietané hrubozrnnou omietkou, strop je hladký. Lichobežníkový pôdorys vstupu a jeho proporcia pripomínajúca jaskyňu, svojou zaoblenou stenou navádza priamo do odbytového priestoru. Ten sa celý otvára do jednej veľkej prevádzky, ktorej dominuje bar. Je celý v bledej, jemnobéžovej farebnosti so šúchanou interiérovou omietkou. Obvodové steny s oknami a dverami na terasu sú prekryté vrstvou závesov. Ďalšími prvkami, ktoré dodávajú priestoru mäkkosť sú zaoblenia rohov a klenbové oblúky medzi jednotlivými miestnosťami. Ústredným prvkom odbytovej časti je veľký otvorený plechový bar, za ktorým sa pripravujú sushi rolky. Skrz neho je vidno rušný pohyb kuchárov v tmavej kuchyni s teplou prípravou jedál. Tretiu farbu v interiéri dopĺňa drevený mobiliár tvorený lavicami, stoličkami a stolmi z jelšového dreva. Práca s výtvarným umením sa objavuje na textilných paravánoch s kovovou konštrukciou v podobe sieťotlačí s motívmi rýb.

    Autori projektu: Ing. arch. Mgr. art. Juraj Hubinský, Ing. arch. Peter Kuklica, Ing. arch. Martin Smerek

  • Obchod
  • Študentský koncept
Podpor hlasovanie a zdieľaj na Facebook. Ďakujeme ♥
Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID s podporou partnerov a priateľských organizácii vyhlásila prvú slovenskú kategorizovanú súťaž o ceny v interiérovom dizajne. Do súťaže sa prihlásili interiéroví dizajnéri, architekti, umeleci, študenti, investori, výrobcovia ale aj dodávatelia interiérov.
Sledujte nás na sociálnych sieťach
Napíšte nám správu
[contact-form-7 id=“2119″ title=“Nechaj nám správu“]
Hlasovanie verejnosti

Porota

Iľja Skoček ml. – predseda poroty

Ing. arch. Iľja Skoček, ml. je autorom interiérových premien bratislavských reštaurácií, rekonštrukcií paláca Motešických, rekonštrukcie hotela Albrecht a množstva súkromných rezidenčných projektov. Od roku 2018 je externým pedagógom na Katedre architektúry SvF STU v Bratislave. V rokoch 2007 – 2013 a 2017 – 2019 bol členom Predstavenstva Slovenskej komory architektov a od roku 2019 je predsedom Predstavenstva Slovenskej komory architektov.
Dana Mušecová

Akad. arch. Dana Mušecová Študovala architektúru -špecializáciu interiérová tvorba a výstavníctvo u prof. V.Vilhana. Žije a pracuje v Bratislave. Špecializuje sa hlavne na interiérovú tvorbu, návrhy a realizáciu atypických interiérových prvkov. Vo svojom portfóliu má viacero návrhov a realizácií interiérov hotelov, wellness zariadení, kaviarní, administratívnych priestorov, súkromných domov a bytov. Zúčastnila sa viacerých výstav nábytkového designu, v roku 2001 mala samostatnú výstavu originálnych objektov v K Gallery v Bratislave.
Dušan Voštenák

Akademický architekt Dušan Voštenák, 1982 absolvent katedry architektúry na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof. Vojtecha Vilhana. Po ukončení štúdia člen skupiny ŠTÚDIO 85, v roku 1990 majiteľ firmy EMÓCIA DASIGN STUDIO v Žiline, od roku 1990 založil architektonický ateliér EURODESIGN Žilina, držiteľ ceny SKA CE ZA AR 2005 za interiér a CE ZA AR 2010 v kategórii rekonštrukcie. V roku 2011 zamestnaný na Mestskom úrade v Žiline ako vedúci oddelenia architektúry a urbanizmu. Autorské výstavy v PGU Žilina v roku 2004 a 2014. Od roku 2006 je regionálny zástupca SKA v Žiline a od roku 2018 člen Disciplinárneho senátu SKA. Od roku 2010 je organizátor deviatich ročníkov festivalu architektúry „Mesiac architektúry v PGU Žilina“
Miroslav Zikmund

Akad.arch. Miroslav Zikmund absolvoval VŠVU katedra architektúry v roku 1984, je autorizovaný architekt SKA. Venuje sa prevažne rekonštrukciám hotelových a rekreačných objektov, wellness, tvorbe interiérov, televíznej a eventovej scénografii, ako i i výstavníctvu a reklame. Prvky a podnety z jednotlivých disciplín rád premiešava a kombinuje s dôrazom na tvorivý proces všetkých zúčastnených strán.
René Baďura

doc. akad. soch. René Baďura – dizajnér, vysokoškolský pedagóg, autor publikácií, prednášok a článkov o dizajne. Viacnásobný člen alebo aj predseda hodnotiacej komisie na medzinárodnej výstave Nábytok a bývanie v Nitre. V roku 1989 absolvoval študijný program Priemyselný dizajn na VŠVU v Bratislave. Pôsobí na Technickej univerzite vo Zvolene na Katedre dizajnu nábytku a interiéru od roku 1992. Vystavoval doma i v zahraničí, spolupracuje s domácimi i zahraničnými firmami. Má za sebou študijné pobyty, stáže, prednáškové cykly a viedol workshopy v Belgicku, Brazílii, Číne, Fínsku, Nemecku, Španielsku, Veľkej Británii atď.
Tomáš Čechvala

Ing. arch. Tomáš Čechvala absolvoval FA STU v Bratislave v roku 2005. Od roku 2010 sa venuje vlastnej tvorbe a v súčastnosti vedie ateliér známy aj pre tvorbu interiérov pre pracovné prostredie na Slovensku a v zahraničí. Aktuálne získal ateliér cenu v súťaži Office roka v kategórií Inovatívna kancelária.
Zuzana Cambelová

Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
Zuzana Duchová

Zuzana Duchová, kurátorka a publicistka, študovala vedu o výtvarnom umení na FiFUK v Bratislave a Universität Wien, obhájila dizertačnú prácu o kultúrnych mestách na STU v Bratislave. Externá kurátorka zbierky architektúry a nábytku Slovenského múzea dizajnu. Pracuje pre Creative Europe Desk Slovensko, kde sa zaoberá projektovým manažmentom medzinárodných kultúrnych projektov a grantami.
Porota súťaže

INSAID AWARDS podporujú títo partneri

Príležitosť pre firmy

Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS 2020. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

Partneri insaid awards

Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

  • Martina Uhrinova
    Interiérový dizajnér
    KENDU
  • Milan Illes
    Projektový manažér
    KENDU
  • Michal Staško
    Dizajnér
    Staško dizajn
  • Ivan Matuška
    Dizajnér
    TRIFORM FACTORY
  • Miroslav Debnár
    VŠVU, Bratislava
    Katedra dizajnu
  • Michal C. Hronský
    FA STU, Bratislava
    Ústav interiéru a výstavníctva
  • Elena Farkašová
    TUZVO DF, Zvolen
    Katedra dizajnu nábytku a interiéru
  • Ivan Brezovský
    Biznis developer
    Teal rivers
Ďalej spolupracovali
  • Táňa Kollárová
    Dni architektúry a dizajnu, DAAD
  • Táňa Lesajová
    Noiz.sk
  • Vlado Korček
    slovensky.in
  • Michal Hmirák
    BOLD Digital
  • Mária Rišková
    Slovenské centrum dizajnu, SCD
  • Peter Kukučka
    AT26
  • Vašo Kautman
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Adam Rakús
    Studio Mendelssohn
  • Maximilián Cvengroš
    InaAs
  • Branislav Loskot
    AT26
  • Eva Rutová
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Tomáš Beňadik
    Folk
  • Karolina Finková

  • Katarína Beličková
    MEJD

Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov [contact-form-7 id=“444″ title=“Newsletter“] Ďakujeme a tešíme sa na teba.
Na príprave spolupracovali