Skip to main content

Verejné hlasovanie cez smartphone – oznam

Milí priatelia, hlasovanie cez telefón nie je zatiaľ dostupné. Pre hlasovanie otvorte túto stránku na notebooku, PC, tablete alebo väčších obrazovkách. Ďakujeme pekne za pochopenie.
Hlasovanie verejnosti
 • <p id="P1">Privátny interiér </p>
 • <p id="P2">Pracovisko</p>
 • <p id="P3">Občiansky interiér</p>
 • <p id="P4">Horeca</p>
 • <p id="P5">Obchod</p>
 • <p id="P6">Študent</p>
 • Privátny interiér

  BYT D | Mesto
  Autori | Alan Prekop
  Spoluautori | Marian Murgaš, Adriana Ďurianová
  Firma, ateliér | Alan Prekop | https://www.instagram.com/alan.prekop/
  Foto | Nora&Jakub

  Autorský popis | Koncept interiéru spočíval v tom ako prerobiť rodičovský byt po odchode detí.
  Interiéru dominuje drevený obklad stien, v ktorom sú "schované" izby, kúpelňa a technická miestnosť.
  Centrálnou miestnosťou sa stáva obývačka, nutné bolo zväčšiť kuchyňu a hlavne jedáleň. Tá v predošlom dispozičnom riešení absentovala a keďže majiteľka má veľkú rodinu a okruh priateľov, potrebovala väčšiu jedáleň kde by sa konali "rodinné" session.
  Na jedáleň sa obetovala jedna z detských izieb, druhá sa zachovala ako hosťovská izba.
  Požidavkou majiteľky bolo zakomponovať do interiéru zelenú a ružovu farbu, preto sa farebnými akcentami v hlavnej časti bytu stávajú kuchynská linka a policová skriňa, ktorá oddeluje nočnú zónu od dennej zóny.
  Z technického hľadiska bolo najnáročnejšie vyriešiť obkladovú drevenú stenu, za ktorou sa skrývajú izby. Hlavnou témou bolo riešenie detailov dverí tak aby pasovali existujúce stavebné otvory na raster steny, aby sa raster zachoval. Plus detaily takzvaných skrytých dverí.
  V jedálni vzniká priestor kde sa dá usadiť minimalne 10 ludí, spolu s velkorysým uložným priestorom na servis. Bývalú jedáleň nahradil malý stolík, je pokračovaním kuchynskej linky. Stolík má priamy výhlad na Mlynskú dolinu a plní funkciu pracovného stolíka. Pri ktorom majitelka rada maluje.

 • Pracovisko
  PROJEKT PK | Mesto
  Autori | Simona Sandorova
  Spoluautori | atelier Inaas, Gelb s.r.o.
  Firma, ateliér | FeelHomeFactory | http://feelhomefactory.sk
  Foto | Valentina Nidelova

  Autorský popis | Projekt PK zrealizovaný v roku 2018 je výsledkom dvojročnej práce tímu FeelHomeFactory a investora, ktorý je našim stálym klientom.

  Do projektu stavby a dispozície sme boli prizvaní dostatočne včas a výsledkom je tak premyslený priestor s dôrazom na komfort pracovného prostredia.

  Elegantný interiér vystihuje jeho majiteľa, jednotlivé pracoviská sú dizajnovo prepojené a zároveň hierarchicky zariadené s ohľadom na jednotný dojem.

  Slovenská produkcia pokrýva takmer celú plochu vútorného vybavenia, stavba je nízkoenergetickej triedy zo skladanej suchej odvetranej fasády a napojená na vlastnú solárnu energiu s ohľahom na životné prostredie.

  Pri elektroinštalácii boli použité výhradne Led zdroje osvetlenia a veľkoplošné presklenia pokrývajú kvoli nadmernému prehrievaniu a zároveň chladeniu exteriérové žalúzie.

  Táto firma tak disponuje nielen štýlovým sídlom ale aj ekologickou pridanou hodnotou s ohľadom na náklady investora a životné prostredie nás všetkých.

 • Občiansky interiér
 • HORECA
  CULTURE BISTRO | Mesto
  Autori | Inspire Design
  Spoluautori | ing.arch. Vladimír Lengyel, Daniel Mäsiarčik
  Firma, ateliér | Inspire Design s.r.o. | https://www.inspiredesign.sk/
  Foto | Erik Ďuriš

  Autorský popis | Culture bistro v Poprade
  Culture bistro je konverziou a zlúčením starej gastro prevádzky s iným obchodným priestorom, ktorému predchádzala rekonštrukcia fasády funkcionalistickej budovy v centre Popradu, rovnako realizovaná našim ateliérom. Tá urobila prípravu pre novú prevádzku aj v rámci exteriéru, jednak vo forme nového členenia fasády v parteri, rozloženia a veľkosti okien, vytvorenia reklamných pásov, ktoré sú zjednotené s vedľajšou prevádzkou, ako aj betónového schodiska v kombinácií so zeleňou, ktorý vytvára filter k rušnej ulici.
  Dispozičný a ideový koncept hľadal jedinečné riešenie, ktoré ešte v Poprade a jeho okolí nebolo. Vzniklo bistro s otvorenou kuchyňou v kombinácii so showroomom spotrebičov značky Gaggenau.
  Priestor je funkčne rozdelený na štyri celky – hlavná miestnosť s cheff table, salónik, hygienické jadro a prípravná kuchyňa.
  Do hlavnej miestnosti sa vstupuje priamo z ulice a je viditeľná z hlavnej fasády, ako obrovský výklad showroomu - bistra. Dominuje v nej cez celú miestnosť natiahnutý cheff table v rovnakom betónovom prevedení, ako je podlaha, ktorý v kombinácií so sklenenou podnožou, ako jedinou nosnou časťou stola, pôsobí monumentálnym dojmom, no aj napriek tomu sa javí v priestore ľahko a vzdušne.
  Výraznú časť interiéru tvoria svojím dizajnom aj spotrebiče Gaggenau, pre ktoré je bistro vystavané ako showroom a sú zároveň pred očami návštevníkov využívané na prípravu jedál formou zážitkovej gastronómie. Tu si prípadný klient pred kúpou spotrebiča môže tento produkt obzrieť nielen ako dizajnový prvok do jeho kuchyne, ale aj vidieť ako funguje a ako chutia jedlá v ňom pripravené.
  V zadnej časti s oknom do dvora na terasu je salónik, priestorovo spojený s hlavnou miestnosťou, ale má možnosť vizuálne sa oddeliť pomocou závesu. Vytvorí tak unikátny dramatický priestor s kvalitami divadelného javiska, kde je hosťom vo veľkej pohyblivej pečúcej rúre možnosť predviesť opäť iný druh kulinárskeho zážitku.
  Vizuál interiéru bistra vychádza z tematiky Čierneho lesa (Schwarzwald v Nemecku), kde značka Gaggenau v roku 1683 vznikla ako kováčska dielňa, ktorej prvky sa tiahnu po celom priestore bistra. Či už vo forme dramaticky zavesenej kovadliny v centre salónika, na ktorej si môžu návštevníci urobiť fotku na sociálne siete, alebo formou opáleného cédrového šindľa na stenách, ktorý do priestoru vnáša element ohňa kováčskej pece.
  Priestor núka aj príchuť samotného Čierneho lesa, ktorý tvorí stromoradie z masívnych kmeňov jedlí, briez a borovíc medzi salónikom a hygienickým jadrom, do ktorého sa les postupne prenáša. Doplnený je aj živím prírodným prvkom vo forme ťahavých rastlín spustených z pôvodného trámového stropu, ktorý umocňuje celkový dojem.
  Architektonický detail naznačujúci danú tematiku dotvárajú aj kukučkové hodiny, ktoré sa rovnako zrodili v Čiernom lese, alebo ručné kované klince s vytepaným číslom 1683 (rodným rokom firmy Gaggenau) využitým, ako vešiaky pre návštevníkov.
  Hĺbku a dodatočnú mystiku lesa je možné čítať aj v množstve šedých zrkadiel rozmiestnených po bistre, ktoré pomáhajú z jedného bodu vnímať všetky chute priestoru. Príkladom môžu byť police nad barom, ktoré v spodnej časti disponujú týmto zrkadlom a pomáhajú tak hosťom dívať sa kuchárom priamo do hrnca.
  Poslednou, neverejnou časťou je prípravná kuchyňa, ktorá občasným otvorením dvier obsluhy umocňuje kontrast čistoty bielej kuchyne a hrubej ohňom ošľahanej kováčskej dielne.
 • Obchod
 • Študentský koncept
Podpor hlasovanie a zdieľaj na Facebook. Ďakujeme ♥
Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID s podporou partnerov a priateľských organizácii vyhlásila prvú slovenskú kategorizovanú súťaž o ceny v interiérovom dizajne. Do súťaže sa prihlásili interiéroví dizajnéri, architekti, umeleci, študenti, investori, výrobcovia ale aj dodávatelia interiérov.
Sledujte nás na sociálnych sieťach
Napíšte nám správu

  Hlasovanie verejnosti

  Porota

  Iľja Skoček ml. – predseda poroty

  Ing. arch. Iľja Skoček, ml. je autorom interiérových premien bratislavských reštaurácií, rekonštrukcií paláca Motešických, rekonštrukcie hotela Albrecht a množstva súkromných rezidenčných projektov. Od roku 2018 je externým pedagógom na Katedre architektúry SvF STU v Bratislave. V rokoch 2007 – 2013 a 2017 – 2019 bol členom Predstavenstva Slovenskej komory architektov a od roku 2019 je predsedom Predstavenstva Slovenskej komory architektov.
  Dana Mušecová

  Akad. arch. Dana Mušecová Študovala architektúru -špecializáciu interiérová tvorba a výstavníctvo u prof. V.Vilhana. Žije a pracuje v Bratislave. Špecializuje sa hlavne na interiérovú tvorbu, návrhy a realizáciu atypických interiérových prvkov. Vo svojom portfóliu má viacero návrhov a realizácií interiérov hotelov, wellness zariadení, kaviarní, administratívnych priestorov, súkromných domov a bytov. Zúčastnila sa viacerých výstav nábytkového designu, v roku 2001 mala samostatnú výstavu originálnych objektov v K Gallery v Bratislave.
  Dušan Voštenák

  Akademický architekt Dušan Voštenák, 1982 absolvent katedry architektúry na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof. Vojtecha Vilhana. Po ukončení štúdia člen skupiny ŠTÚDIO 85, v roku 1990 majiteľ firmy EMÓCIA DASIGN STUDIO v Žiline, od roku 1990 založil architektonický ateliér EURODESIGN Žilina, držiteľ ceny SKA CE ZA AR 2005 za interiér a CE ZA AR 2010 v kategórii rekonštrukcie. V roku 2011 zamestnaný na Mestskom úrade v Žiline ako vedúci oddelenia architektúry a urbanizmu. Autorské výstavy v PGU Žilina v roku 2004 a 2014. Od roku 2006 je regionálny zástupca SKA v Žiline a od roku 2018 člen Disciplinárneho senátu SKA. Od roku 2010 je organizátor deviatich ročníkov festivalu architektúry „Mesiac architektúry v PGU Žilina“
  Miroslav Zikmund

  Akad.arch. Miroslav Zikmund absolvoval VŠVU katedra architektúry v roku 1984, je autorizovaný architekt SKA. Venuje sa prevažne rekonštrukciám hotelových a rekreačných objektov, wellness, tvorbe interiérov, televíznej a eventovej scénografii, ako i i výstavníctvu a reklame. Prvky a podnety z jednotlivých disciplín rád premiešava a kombinuje s dôrazom na tvorivý proces všetkých zúčastnených strán.
  René Baďura

  doc. akad. soch. René Baďura – dizajnér, vysokoškolský pedagóg, autor publikácií, prednášok a článkov o dizajne. Viacnásobný člen alebo aj predseda hodnotiacej komisie na medzinárodnej výstave Nábytok a bývanie v Nitre. V roku 1989 absolvoval študijný program Priemyselný dizajn na VŠVU v Bratislave. Pôsobí na Technickej univerzite vo Zvolene na Katedre dizajnu nábytku a interiéru od roku 1992. Vystavoval doma i v zahraničí, spolupracuje s domácimi i zahraničnými firmami. Má za sebou študijné pobyty, stáže, prednáškové cykly a viedol workshopy v Belgicku, Brazílii, Číne, Fínsku, Nemecku, Španielsku, Veľkej Británii atď.
  Tomáš Čechvala

  Ing. arch. Tomáš Čechvala absolvoval FA STU v Bratislave v roku 2005. Od roku 2010 sa venuje vlastnej tvorbe a v súčastnosti vedie ateliér známy aj pre tvorbu interiérov pre pracovné prostredie na Slovensku a v zahraničí. Aktuálne získal ateliér cenu v súťaži Office roka v kategórií Inovatívna kancelária.
  Zuzana Cambelová

  Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
  Zuzana Duchová

  Zuzana Duchová, kurátorka a publicistka, študovala vedu o výtvarnom umení na FiFUK v Bratislave a Universität Wien, obhájila dizertačnú prácu o kultúrnych mestách na STU v Bratislave. Externá kurátorka zbierky architektúry a nábytku Slovenského múzea dizajnu. Pracuje pre Creative Europe Desk Slovensko, kde sa zaoberá projektovým manažmentom medzinárodných kultúrnych projektov a grantami.
  Porota súťaže

  INSAID AWARDS podporujú títo partneri

  Príležitosť pre firmy

  Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS 2020. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

  Partneri insaid awards

  Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

  • Martina Uhrinova
   Interiérový dizajnér
   KENDU
  • Milan Illes
   Projektový manažér
   KENDU
  • Michal Staško
   Dizajnér
   Staško dizajn
  • Ivan Matuška
   Dizajnér
   TRIFORM FACTORY
  • Miroslav Debnár
   VŠVU, Bratislava
   Katedra dizajnu
  • Michal C. Hronský
   FA STU, Bratislava
   Ústav interiéru a výstavníctva
  • Elena Farkašová
   TUZVO DF, Zvolen
   Katedra dizajnu nábytku a interiéru
  • Ivan Brezovský
   Biznis developer
   Teal rivers
  Ďalej spolupracovali
  • Táňa Kollárová
   Dni architektúry a dizajnu, DAAD
  • Táňa Lesajová
   Noiz.sk
  • Vlado Korček
   slovensky.in
  • Michal Hmirák
   BOLD Digital
  • Mária Rišková
   Slovenské centrum dizajnu, SCD
  • Peter Kukučka
   AT26
  • Vašo Kautman
   Katedra dizajnu, VŠVU
  • Adam Rakús
   Studio Mendelssohn
  • Maximilián Cvengroš
   InaAs
  • Branislav Loskot
   AT26
  • Eva Rutová
   Katedra dizajnu, VŠVU
  • Tomáš Beňadik
   Folk
  • Karolina Finková

  • Katarína Beličková
   MEJD

  Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
  Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
  Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov

   Ďakujeme a tešíme sa na teba.
   Na príprave spolupracovali