Skip to main content

Verejné hlasovanie cez smartphone – oznam

Milí priatelia, hlasovanie cez telefón nie je zatiaľ dostupné. Pre hlasovanie otvorte túto stránku na notebooku, PC, tablete alebo väčších obrazovkách. Ďakujeme pekne za pochopenie.
Hlasovanie verejnosti
  • <p id="P1">Privátny interiér </p>
  • <p id="P2">Pracovisko</p>
  • <p id="P3">Občiansky interiér</p>
  • <p id="P4">Horeca</p>
  • <p id="P5">Obchod</p>
  • <p id="P6">Študent</p>
  • Privátny interiér

    BYT PRE OTVORENÚ KONCEPCIU | Mesto
    Autori | Viera Henczeová
    Spoluautori | Ján Hencze
    Firma, ateliér | Info@pegasstudio.sk | http://www.pegasstudio.sk
    Foto | Viera Henczeová

    Autorský popis | Zadaním interiéru bytu v panelovom dome bola požiadavka na rekonštrukciu všetkých miestností bytu s výnimkou dcérinej izby. Klientka snívala hlavne o kvalitnej a funkčnej kuchyni, kde by sa mohla plne realizovať vo svojej záľube – varení a pečení.
    Kuchyňu s jedálňou si priala prepojiť s obývacou izbou, v ktorej som mala za úlohu vytvoriť aj priestor pre spanie.
    Po odobrení statikom sa priestor medzi kuchyňou, chodbou a obývacou izbou prepojil a tak vznikla presvetlená otvorená koncepcia. Zo strany od chodby je spacia zóna predelená knižnicou. Najvýraznejším prvkom a šperkom interiéru je deliaca stena v tvare stromu vyrobená na mieru, ktorá oddeľuje dennú časť od nočnej a dokonale zabezpečí súkromie v posteli, no zároveň prepustí dostatok denného svetla do tejto časti interiéru.
    V byte chýbali úložné priestory, riešením je úložný priestor za posteľou potiahnutý aj nad ňou. V obývacej izbe je odkladací priestor pod TV obrazovkou.
    Spojením kúpeľne s wc vznikla v predsieni technická miestnosť pre práčku so sušičkou a odkladací priestor pre tašky, topánky, či veci na upratovanie. Aby nevznikla kolízia pri otváraní dverí, kúpeľňové sa posúvajú do puzdra v stene a vstup do technickej miestnosti zabezpečia skladacie dvere.
    Klientka so smútkom ráno bytík opúšťa a z práce sa zas veľmi teší na svoj útulný domov.

  • Pracovisko
    ADMINISTRATÍVNE PRIESTORY SYGIC A.S. | Mesto
    Autori | Ing. Arch. Boris Schultz, Ing. Arch. Richard Baláži
    Spoluautori | Ing. Arch. Ivana Kvietková, Ing. Arch. Štefan Vrabec, Mgr. Art Martina Boháčová
    Firma, ateliér | A.M. architects | http://am-architects.eu/
    Foto | Martin Žilka

    Autorský popis | Sygic a.s.

    Názov projektu: Administratívne priestory Sygic a.s.
    Miesto stavby: Twin City, blok C, 7NP, Mlynské nivy, Bratislava
    Veľkosť interiéru: 2455,2 m2
    Vek nehnuteľnosti: 3 roky

    Technológie: použitie chladiacich trámov, namiesto tradičných fancoilov
    Materiály: prírodné materiály, dyhové obklady s akustickými vlastnosťami
    Jedinečný prvok: piazza – flexibilna zona, ktorá je prepojenie s terasou, kuchynkou a pódiom
    Zvláštnosti: netradičnosť a diverzita priestorov, vytvorenie inšpiratívne prostredia, ktoré podporujú kreativitu a tiež umožňujú relax. Tématické zasadačky – Schoppa, Sy-gym, herňa s maxi šachom, pinpongáreň.
    Prvky: zavesená hojdacia loď v priestore piazze, abstraktný pseudostrom s akustickou korunou (oblaáčiky), organický stôl v kuchyni, kde sa uskutočňujú neformálne meetingy a spoločné stretnutia zamestnancov

    Sídlo Sygic sa nachádza v business centre Twin City na Továrenskej ulici v Bratislave. Kancelárske priestory s rozlohou 2455,2 m2 zaberajú takmer celé najvyššie podlažie bloku C.
    Návrh interiéru pre firmu Sygic a.s. reflektuje súčasné trendy v navrhovaní kancelárskych priestorov. Zamestnávatelia sa čoraz viac snažia poskytnúť svojim zamestnancom rozmanité a podnecujúce prostredie, bez výraznej prítomnosti korporátnej farebnosti s maximálnou hravosťou a pohodlím pri práci.
    Cieľom bolo vytvoriť priestor pre zamestnancov, ktorý by poskytoval nielen štandardné priestory na prácu, ale aj varianty neformálnych pracovísk a relax zón. Kancelérie sú sútredené okolo centrálneho multifunkčného priestoru-“Piazza“.
    Jedným z trendov pri tvorbe pracovného prostredia je aj sústredenie sa na priestory, kde môžu ľudia komunikovať "face to face". Namiesto uzavretých zasadačiek, sa do kancelárií dostávajú menšie neformálne priestory na rýchle stretnutia. Osobný kontakt namiesto mailu a telefonátu je čoraz potrebnejší, najmä keď sa v množstve digitálnych informácií strácajú tie dôležité.
    Nakoľko sa spoločnosť zaoberá navigáciou a mapami, priestor sme poňali ako rozhranie mesta a prírody pretransformovaných do 'mestských kulís' na jednej strane a prírodnej scenérie s ' akustickými stromami ' na druhej.
    Reprezentatívna časť Piazzy je riešená ako zvýšené pódium s možnosťou rozčlenenia na menšie zóny – je tu recepcia, priestor pre prezentácie, malý Showroom Sygic, hudobné pódium. Piazza priamo nadväzuje na kuchynku s prístupom na terasu.
    Funkčne je centrála rozdelená na uzavreté kancelárske priestory a Open-space.
    Štandardné zariadenie pracoviska je doplnené o farebné vstavané nábytky. Na podlaží sa nachádzajú zasadačky rôznych veľkostí - každá je poňatá atypicky a tématicky. Sú tu napríklad meetingovky “Schoppa”, ktoré pripomínajú starú kolibu, alebo Sy-gym - telocvičňa, kde sú súčasťou zariadenia fitlopty a rebriny. K dispozícii sú tiež Tee-pee, herňa s maxi-šachom, pinpongáreň, zavesená hojdacia loď, putujúci domček, focus zóny riešené ako „obývačky“, a pod.
    Dominantnou časťou priestoru je drevený obklad s perforáciou, ktorý je použitý na centrálnych jadrách. Na stenách sú nalepené tapety s tématikou firmy (navigácia) striedajúce sa s popisovateľnými stenami. V prevažnej časti priestoru je priznaný železobetónový strop s podvesenými akustickými panelmi. Striedanie materiálov na podlahe rozčleňuje priestor na jednotlivé zóny. Na toalety sa napríklad dostanete len cez ponorkové dvere.

  • Občiansky interiér
  • HORECA
  • Obchod
  • Študentský koncept
    THE 27 CLUB | Mesto
    Autori | Katarína Ozimáková
    Spoluautori | Prof. Linn Song, M.ARCH 2, B.ARCH
    Firma, ateliér | school atelier |
    Foto | Katarína Ozimáková

    Autorský popis | Underground library based on THE 27 CLUB conspiracy theory. The 27 Club is the somewhat morbid name for a large group of famous musicians, who all died at the age of 27. Sometimes also called the Forever 27 Club, Fans and conspiracy theorists believe, that the large number of rock n‘ roll deaths isn‘t merely coincidence. They feel 27 is a cursed age, the age at which influential musicians are most at risk for death. Many fans feel such a connection to their favorite musicians, that they need an explanation for their deaths. It‘s easier to accept that your idols were pre-destined to "join the club" instead of facing the truth, that they were simply victims of their own mortality. I‘ve put all conspiracy theories into library not to prove or refuse them. I‘ve used them to make whole concept full of symbolism, questions, secrets - like the deaths of 27 club members was
Podpor hlasovanie a zdieľaj na Facebook. Ďakujeme ♥
Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID s podporou partnerov a priateľských organizácii vyhlásila prvú slovenskú kategorizovanú súťaž o ceny v interiérovom dizajne. Do súťaže sa prihlásili interiéroví dizajnéri, architekti, umeleci, študenti, investori, výrobcovia ale aj dodávatelia interiérov.
Sledujte nás na sociálnych sieťach
Napíšte nám správu
[contact-form-7 id=“2119″ title=“Nechaj nám správu“]
Hlasovanie verejnosti

Porota

Iľja Skoček ml. – predseda poroty

Ing. arch. Iľja Skoček, ml. je autorom interiérových premien bratislavských reštaurácií, rekonštrukcií paláca Motešických, rekonštrukcie hotela Albrecht a množstva súkromných rezidenčných projektov. Od roku 2018 je externým pedagógom na Katedre architektúry SvF STU v Bratislave. V rokoch 2007 – 2013 a 2017 – 2019 bol členom Predstavenstva Slovenskej komory architektov a od roku 2019 je predsedom Predstavenstva Slovenskej komory architektov.
Dana Mušecová

Akad. arch. Dana Mušecová Študovala architektúru -špecializáciu interiérová tvorba a výstavníctvo u prof. V.Vilhana. Žije a pracuje v Bratislave. Špecializuje sa hlavne na interiérovú tvorbu, návrhy a realizáciu atypických interiérových prvkov. Vo svojom portfóliu má viacero návrhov a realizácií interiérov hotelov, wellness zariadení, kaviarní, administratívnych priestorov, súkromných domov a bytov. Zúčastnila sa viacerých výstav nábytkového designu, v roku 2001 mala samostatnú výstavu originálnych objektov v K Gallery v Bratislave.
Dušan Voštenák

Akademický architekt Dušan Voštenák, 1982 absolvent katedry architektúry na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof. Vojtecha Vilhana. Po ukončení štúdia člen skupiny ŠTÚDIO 85, v roku 1990 majiteľ firmy EMÓCIA DASIGN STUDIO v Žiline, od roku 1990 založil architektonický ateliér EURODESIGN Žilina, držiteľ ceny SKA CE ZA AR 2005 za interiér a CE ZA AR 2010 v kategórii rekonštrukcie. V roku 2011 zamestnaný na Mestskom úrade v Žiline ako vedúci oddelenia architektúry a urbanizmu. Autorské výstavy v PGU Žilina v roku 2004 a 2014. Od roku 2006 je regionálny zástupca SKA v Žiline a od roku 2018 člen Disciplinárneho senátu SKA. Od roku 2010 je organizátor deviatich ročníkov festivalu architektúry „Mesiac architektúry v PGU Žilina“
Miroslav Zikmund

Akad.arch. Miroslav Zikmund absolvoval VŠVU katedra architektúry v roku 1984, je autorizovaný architekt SKA. Venuje sa prevažne rekonštrukciám hotelových a rekreačných objektov, wellness, tvorbe interiérov, televíznej a eventovej scénografii, ako i i výstavníctvu a reklame. Prvky a podnety z jednotlivých disciplín rád premiešava a kombinuje s dôrazom na tvorivý proces všetkých zúčastnených strán.
René Baďura

doc. akad. soch. René Baďura – dizajnér, vysokoškolský pedagóg, autor publikácií, prednášok a článkov o dizajne. Viacnásobný člen alebo aj predseda hodnotiacej komisie na medzinárodnej výstave Nábytok a bývanie v Nitre. V roku 1989 absolvoval študijný program Priemyselný dizajn na VŠVU v Bratislave. Pôsobí na Technickej univerzite vo Zvolene na Katedre dizajnu nábytku a interiéru od roku 1992. Vystavoval doma i v zahraničí, spolupracuje s domácimi i zahraničnými firmami. Má za sebou študijné pobyty, stáže, prednáškové cykly a viedol workshopy v Belgicku, Brazílii, Číne, Fínsku, Nemecku, Španielsku, Veľkej Británii atď.
Tomáš Čechvala

Ing. arch. Tomáš Čechvala absolvoval FA STU v Bratislave v roku 2005. Od roku 2010 sa venuje vlastnej tvorbe a v súčastnosti vedie ateliér známy aj pre tvorbu interiérov pre pracovné prostredie na Slovensku a v zahraničí. Aktuálne získal ateliér cenu v súťaži Office roka v kategórií Inovatívna kancelária.
Zuzana Cambelová

Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
Zuzana Duchová

Zuzana Duchová, kurátorka a publicistka, študovala vedu o výtvarnom umení na FiFUK v Bratislave a Universität Wien, obhájila dizertačnú prácu o kultúrnych mestách na STU v Bratislave. Externá kurátorka zbierky architektúry a nábytku Slovenského múzea dizajnu. Pracuje pre Creative Europe Desk Slovensko, kde sa zaoberá projektovým manažmentom medzinárodných kultúrnych projektov a grantami.
Porota súťaže

INSAID AWARDS podporujú títo partneri

Príležitosť pre firmy

Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS 2020. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

Partneri insaid awards

Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

  • Martina Uhrinova
    Interiérový dizajnér
    KENDU
  • Milan Illes
    Projektový manažér
    KENDU
  • Michal Staško
    Dizajnér
    Staško dizajn
  • Ivan Matuška
    Dizajnér
    TRIFORM FACTORY
  • Miroslav Debnár
    VŠVU, Bratislava
    Katedra dizajnu
  • Michal C. Hronský
    FA STU, Bratislava
    Ústav interiéru a výstavníctva
  • Elena Farkašová
    TUZVO DF, Zvolen
    Katedra dizajnu nábytku a interiéru
  • Ivan Brezovský
    Biznis developer
    Teal rivers
Ďalej spolupracovali
  • Táňa Kollárová
    Dni architektúry a dizajnu, DAAD
  • Táňa Lesajová
    Noiz.sk
  • Vlado Korček
    slovensky.in
  • Michal Hmirák
    BOLD Digital
  • Mária Rišková
    Slovenské centrum dizajnu, SCD
  • Peter Kukučka
    AT26
  • Vašo Kautman
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Adam Rakús
    Studio Mendelssohn
  • Maximilián Cvengroš
    InaAs
  • Branislav Loskot
    AT26
  • Eva Rutová
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Tomáš Beňadik
    Folk
  • Karolina Finková

  • Katarína Beličková
    MEJD

Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov [contact-form-7 id=“444″ title=“Newsletter“] Ďakujeme a tešíme sa na teba.
Na príprave spolupracovali