Skip to main content

Verejné hlasovanie cez smartphone – oznam

Milí priatelia, hlasovanie cez telefón nie je zatiaľ dostupné. Pre hlasovanie otvorte túto stránku na notebooku, PC, tablete alebo väčších obrazovkách. Ďakujeme pekne za pochopenie.
Hlasovanie verejnosti
  • <p id="P1">Privátny interiér </p>
  • <p id="P2">Pracovisko</p>
  • <p id="P3">Občiansky interiér</p>
  • <p id="P4">Horeca</p>
  • <p id="P5">Obchod</p>
  • <p id="P6">Študent</p>
  • Privátny interiér
    DOM PRI LESE. | Mesto
    Autori | Michal Berger
    Spoluautori | Helena Bergerová
    Firma, ateliér | Design Berger sro |
    Foto | mgr.art. Peter Bližnák

    Autorský popis | Dom pri lese. Nízkoenergetický CLT drevo dom v Rusovciach je súčasť kondomínia, ktoré navrhoval ateliér Molnár - Peráček. ( Ing.arch. L. Peráček, Ing.arch. L. Peráček ml.)Zastavaná plocha 204 m2, úžitková plocha bez terás 180m2.

    Klienti mali pôvodne zámer stavať, ale naskytla sa príležitosť kúpy domu tesne pred dokončením v lokalite, ktorú chceli. Architektúra domu je riešená v kontexte a s rešpektom k prírode pre päť člennú rodinu so psom. Majitelia mali od začiatku jasnú, triezvu predstavu o nárokoch na priestor a jeho využití, čo nám veľmi uľahčilo prácu pri návrhu interiéru.
    V interiéri je pokoj, ktorý je v dome citeľný vďaka jednoduchým materiálom umocnený drevenými stenami a obkladmi. Celý dom aj so záhradou pôsobí ako oáza kľudu a je v ňom cítiť genius loci.
    Dispozícia bola mierne prispôsobená požiadavkám rodiny a v rámci možností. Pri prvej obhliadke nedokončeného domu sme sa dohodli, že necháme maximum možných pohľadových plôch (CLT panely ) v dreve. Primárne však mali byť prekryté, čo bolo najdôležitejšie rozhodnutie pre ďalší postup.
    V prospech celej veci pomohlo, že bol interiér realizovaný na mieru. Pre schodiskovú stenu vznikol samostatný návrh s jednoduchou štruktúrou obkladu, ktorá sa stala dominantou v otvorenom priestore.
    Je ťažké definovať výnimočnosť tohto interiéru. Svojou obyčajnosťou, jednoduchosťou, nevtieravosťou a pokojom, ktorý je tam citeľný aj vďaka obyvateľom domu.

  • Pracovisko
    ADMINISTRATÍVNE PRIESTORY SYGIC A.S. | Mesto
    Autori | Ing. Arch. Boris Schultz, Ing. Arch. Richard Baláži
    Spoluautori | Ing. Arch. Ivana Kvietková, Ing. Arch. Štefan Vrabec, Mgr. Art Martina Boháčová
    Firma, ateliér | A.M. architects | http://am-architects.eu/
    Foto | Martin Žilka

    Autorský popis | Sygic a.s.

    Názov projektu: Administratívne priestory Sygic a.s.
    Miesto stavby: Twin City, blok C, 7NP, Mlynské nivy, Bratislava
    Veľkosť interiéru: 2455,2 m2
    Vek nehnuteľnosti: 3 roky

    Technológie: použitie chladiacich trámov, namiesto tradičných fancoilov
    Materiály: prírodné materiály, dyhové obklady s akustickými vlastnosťami
    Jedinečný prvok: piazza – flexibilna zona, ktorá je prepojenie s terasou, kuchynkou a pódiom
    Zvláštnosti: netradičnosť a diverzita priestorov, vytvorenie inšpiratívne prostredia, ktoré podporujú kreativitu a tiež umožňujú relax. Tématické zasadačky – Schoppa, Sy-gym, herňa s maxi šachom, pinpongáreň.
    Prvky: zavesená hojdacia loď v priestore piazze, abstraktný pseudostrom s akustickou korunou (oblaáčiky), organický stôl v kuchyni, kde sa uskutočňujú neformálne meetingy a spoločné stretnutia zamestnancov

    Sídlo Sygic sa nachádza v business centre Twin City na Továrenskej ulici v Bratislave. Kancelárske priestory s rozlohou 2455,2 m2 zaberajú takmer celé najvyššie podlažie bloku C.
    Návrh interiéru pre firmu Sygic a.s. reflektuje súčasné trendy v navrhovaní kancelárskych priestorov. Zamestnávatelia sa čoraz viac snažia poskytnúť svojim zamestnancom rozmanité a podnecujúce prostredie, bez výraznej prítomnosti korporátnej farebnosti s maximálnou hravosťou a pohodlím pri práci.
    Cieľom bolo vytvoriť priestor pre zamestnancov, ktorý by poskytoval nielen štandardné priestory na prácu, ale aj varianty neformálnych pracovísk a relax zón. Kancelérie sú sútredené okolo centrálneho multifunkčného priestoru-“Piazza“.
    Jedným z trendov pri tvorbe pracovného prostredia je aj sústredenie sa na priestory, kde môžu ľudia komunikovať "face to face". Namiesto uzavretých zasadačiek, sa do kancelárií dostávajú menšie neformálne priestory na rýchle stretnutia. Osobný kontakt namiesto mailu a telefonátu je čoraz potrebnejší, najmä keď sa v množstve digitálnych informácií strácajú tie dôležité.
    Nakoľko sa spoločnosť zaoberá navigáciou a mapami, priestor sme poňali ako rozhranie mesta a prírody pretransformovaných do 'mestských kulís' na jednej strane a prírodnej scenérie s ' akustickými stromami ' na druhej.
    Reprezentatívna časť Piazzy je riešená ako zvýšené pódium s možnosťou rozčlenenia na menšie zóny – je tu recepcia, priestor pre prezentácie, malý Showroom Sygic, hudobné pódium. Piazza priamo nadväzuje na kuchynku s prístupom na terasu.
    Funkčne je centrála rozdelená na uzavreté kancelárske priestory a Open-space.
    Štandardné zariadenie pracoviska je doplnené o farebné vstavané nábytky. Na podlaží sa nachádzajú zasadačky rôznych veľkostí - každá je poňatá atypicky a tématicky. Sú tu napríklad meetingovky “Schoppa”, ktoré pripomínajú starú kolibu, alebo Sy-gym - telocvičňa, kde sú súčasťou zariadenia fitlopty a rebriny. K dispozícii sú tiež Tee-pee, herňa s maxi-šachom, pinpongáreň, zavesená hojdacia loď, putujúci domček, focus zóny riešené ako „obývačky“, a pod.
    Dominantnou časťou priestoru je drevený obklad s perforáciou, ktorý je použitý na centrálnych jadrách. Na stenách sú nalepené tapety s tématikou firmy (navigácia) striedajúce sa s popisovateľnými stenami. V prevažnej časti priestoru je priznaný železobetónový strop s podvesenými akustickými panelmi. Striedanie materiálov na podlahe rozčleňuje priestor na jednotlivé zóny. Na toalety sa napríklad dostanete len cez ponorkové dvere.

  • Občiansky interiér
    INTERIÉR VSTUPNEJ HALY - EINSTEINOVA BUSINESS CENTER | Mesto
    Autori | Roman Talaš, Matej Siebert, Slavomír Valigurský, Denisa Šťastná, Alena Ulejová, Martin Bohumel
    Spoluautori | -
    Firma, ateliér | SIEBERT + TALAŠ, spol. s r.o. | http://www.sieberttalas.com
    Foto | Slavomír Valigurský

    Autorský popis | INTERIÉR VSTUPNEJ HALY - EINSTEINOVA BUSINESS CENTER

    V severnej časti parteru sú situované dve vstupné haly do administratívnych objektov v EBC. Pozdĺž fasády chránené konzolou parkovacieho domu. Medzi obe vstupné haly je vložený priestor reštaurácie. Sú vzájomne plynule prepojené, dlažbou, priebežným podhľadom s lineárnou štruktúrou a prelínaním jednotlivých interiérových obkladov. Dominantným prvkom je drevený priestorovo tvarovaný obklad s abstraktným geometrickým motívom, ktorý opticky ukončuje vstupné priestory. Smerom k priestoru reštaurácie sú haly dopovedané zostavou presklených a plných drevených stien. Steny priestory oddeľujú, ale kompletne neuzatvárajú. Tretím motívom v interiéri je plošný obklad stien orientovaných oproti fasáde.

  • HORECA
    CLOCK COFFEE BAR | Mesto
    Autori | Hana Grác Blažejová
    Spoluautori | KERAMOPROJEKT Trenčín, a. s.
    Firma, ateliér | Centro Mobili spol. s r.o. | http://centromobili.sk/
    Foto | Lukáš Ronec

    Autorský popis | Nomináciou na cenu INSAID AWARDS je priestor CLOCK Coffee & Bar na Mierovom námestí v historickom centre mesta Trenčín. Najstaršia časť domu pochádza zo 14. Storočia, ostatné časti sú prevažne datované na 17. Storočie.
    Zadanie objednávateľa znelo jasne – vytvorenie priestoru, ktorý bude súčasne kaviareň, raňajkáreň, cukráreň a kokteilový bar, z ktorého nebudú chcieť zákazníci odchádzať, miesto kde sa budú cítiť dobre-inak-luxusne-avšak nie tak, aby sa báli čohokoľvek dotknúť.

    Pri navrhovaní dizajnu sme sa usilovali o spojenie rôznych materiálov a štýlov – je to kombinácia všetkého– kovu, farby, látok, starého kartáčovaného dreva, bridlicového obkladu, hrdze, kameňa, atď. Snažili sme sa nespadnúť do dizajnu – orientálny, anglický, škandinávsky-Chceli sme skrátka niečo jedinečné-príjemné– exkluzívne a kreatívne zároveň. Priestor, ktorý bude korešpondovať so svojim umiestnením v historickom centre a interiér sa stane prirodzenou súčasťou exteriéru.

    Nasledoval rok plný kompromisov a tvrdej práce – spájali sme požiadavky objednávateľa, limity pamiatkového úradu, predstavy majiteľa budovy a jeho projektanta, v neposlednom rade dôležitá koordinácia projektu s profesistami. Domyslieť každý kúsok daného priestoru a neustále efektívne reagovať na vzniknuté zmeny a popritom nestratiť zo zreteľa prvotný koncept dizajnu.

    Kľúčovým bodom bolo presvedčiť objednávateľa zákazky a majiteľa budovy o dôležitosti zachovania pôvodných prvkov budovy – high-lightov daného interiéru, pôvodné drevené dvere, klenbové stropy, pôvodný stropný drevený trám v zmysle udržateľnosti tak vzácnych originálnych prvkov interiéru a dopriať im zaslúžený nový šat.

    V základe sme sa nesnažili o splynutie s okolitou architektúrou, skôr o oživenie historického exteriéru a celkovo pozdvihnutie jeho vzhľadu, atmosféry i samotnej kultúry služieb na vyššiu úroveň.

  • Obchod
  • Študentský koncept
Podpor hlasovanie a zdieľaj na Facebook. Ďakujeme ♥
Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID s podporou partnerov a priateľských organizácii vyhlásila prvú slovenskú kategorizovanú súťaž o ceny v interiérovom dizajne. Do súťaže sa prihlásili interiéroví dizajnéri, architekti, umeleci, študenti, investori, výrobcovia ale aj dodávatelia interiérov.
Sledujte nás na sociálnych sieťach
Napíšte nám správu
[contact-form-7 id=“2119″ title=“Nechaj nám správu“]
Hlasovanie verejnosti

Porota

Iľja Skoček ml. – predseda poroty

Ing. arch. Iľja Skoček, ml. je autorom interiérových premien bratislavských reštaurácií, rekonštrukcií paláca Motešických, rekonštrukcie hotela Albrecht a množstva súkromných rezidenčných projektov. Od roku 2018 je externým pedagógom na Katedre architektúry SvF STU v Bratislave. V rokoch 2007 – 2013 a 2017 – 2019 bol členom Predstavenstva Slovenskej komory architektov a od roku 2019 je predsedom Predstavenstva Slovenskej komory architektov.
Dana Mušecová

Akad. arch. Dana Mušecová Študovala architektúru -špecializáciu interiérová tvorba a výstavníctvo u prof. V.Vilhana. Žije a pracuje v Bratislave. Špecializuje sa hlavne na interiérovú tvorbu, návrhy a realizáciu atypických interiérových prvkov. Vo svojom portfóliu má viacero návrhov a realizácií interiérov hotelov, wellness zariadení, kaviarní, administratívnych priestorov, súkromných domov a bytov. Zúčastnila sa viacerých výstav nábytkového designu, v roku 2001 mala samostatnú výstavu originálnych objektov v K Gallery v Bratislave.
Dušan Voštenák

Akademický architekt Dušan Voštenák, 1982 absolvent katedry architektúry na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof. Vojtecha Vilhana. Po ukončení štúdia člen skupiny ŠTÚDIO 85, v roku 1990 majiteľ firmy EMÓCIA DASIGN STUDIO v Žiline, od roku 1990 založil architektonický ateliér EURODESIGN Žilina, držiteľ ceny SKA CE ZA AR 2005 za interiér a CE ZA AR 2010 v kategórii rekonštrukcie. V roku 2011 zamestnaný na Mestskom úrade v Žiline ako vedúci oddelenia architektúry a urbanizmu. Autorské výstavy v PGU Žilina v roku 2004 a 2014. Od roku 2006 je regionálny zástupca SKA v Žiline a od roku 2018 člen Disciplinárneho senátu SKA. Od roku 2010 je organizátor deviatich ročníkov festivalu architektúry „Mesiac architektúry v PGU Žilina“
Miroslav Zikmund

Akad.arch. Miroslav Zikmund absolvoval VŠVU katedra architektúry v roku 1984, je autorizovaný architekt SKA. Venuje sa prevažne rekonštrukciám hotelových a rekreačných objektov, wellness, tvorbe interiérov, televíznej a eventovej scénografii, ako i i výstavníctvu a reklame. Prvky a podnety z jednotlivých disciplín rád premiešava a kombinuje s dôrazom na tvorivý proces všetkých zúčastnených strán.
René Baďura

doc. akad. soch. René Baďura – dizajnér, vysokoškolský pedagóg, autor publikácií, prednášok a článkov o dizajne. Viacnásobný člen alebo aj predseda hodnotiacej komisie na medzinárodnej výstave Nábytok a bývanie v Nitre. V roku 1989 absolvoval študijný program Priemyselný dizajn na VŠVU v Bratislave. Pôsobí na Technickej univerzite vo Zvolene na Katedre dizajnu nábytku a interiéru od roku 1992. Vystavoval doma i v zahraničí, spolupracuje s domácimi i zahraničnými firmami. Má za sebou študijné pobyty, stáže, prednáškové cykly a viedol workshopy v Belgicku, Brazílii, Číne, Fínsku, Nemecku, Španielsku, Veľkej Británii atď.
Tomáš Čechvala

Ing. arch. Tomáš Čechvala absolvoval FA STU v Bratislave v roku 2005. Od roku 2010 sa venuje vlastnej tvorbe a v súčastnosti vedie ateliér známy aj pre tvorbu interiérov pre pracovné prostredie na Slovensku a v zahraničí. Aktuálne získal ateliér cenu v súťaži Office roka v kategórií Inovatívna kancelária.
Zuzana Cambelová

Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
Zuzana Duchová

Zuzana Duchová, kurátorka a publicistka, študovala vedu o výtvarnom umení na FiFUK v Bratislave a Universität Wien, obhájila dizertačnú prácu o kultúrnych mestách na STU v Bratislave. Externá kurátorka zbierky architektúry a nábytku Slovenského múzea dizajnu. Pracuje pre Creative Europe Desk Slovensko, kde sa zaoberá projektovým manažmentom medzinárodných kultúrnych projektov a grantami.
Porota súťaže

INSAID AWARDS podporujú títo partneri

Príležitosť pre firmy

Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS 2020. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

Partneri insaid awards

Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

  • Martina Uhrinova
    Interiérový dizajnér
    KENDU
  • Milan Illes
    Projektový manažér
    KENDU
  • Michal Staško
    Dizajnér
    Staško dizajn
  • Ivan Matuška
    Dizajnér
    TRIFORM FACTORY
  • Miroslav Debnár
    VŠVU, Bratislava
    Katedra dizajnu
  • Michal C. Hronský
    FA STU, Bratislava
    Ústav interiéru a výstavníctva
  • Elena Farkašová
    TUZVO DF, Zvolen
    Katedra dizajnu nábytku a interiéru
  • Ivan Brezovský
    Biznis developer
    Teal rivers
Ďalej spolupracovali
  • Táňa Kollárová
    Dni architektúry a dizajnu, DAAD
  • Táňa Lesajová
    Noiz.sk
  • Vlado Korček
    slovensky.in
  • Michal Hmirák
    BOLD Digital
  • Mária Rišková
    Slovenské centrum dizajnu, SCD
  • Peter Kukučka
    AT26
  • Vašo Kautman
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Adam Rakús
    Studio Mendelssohn
  • Maximilián Cvengroš
    InaAs
  • Branislav Loskot
    AT26
  • Eva Rutová
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Tomáš Beňadik
    Folk
  • Karolina Finková

  • Katarína Beličková
    MEJD

Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov [contact-form-7 id=“444″ title=“Newsletter“] Ďakujeme a tešíme sa na teba.
Na príprave spolupracovali