INAW 2021
Prihlasovanie projektov uzavreté

Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID vyhlasuje ďalší ročník prvej slovenskej kategorizovanej súťaže o najlepšie slovenské interiéry. Do súťaže sa môžeš prihlásiť, ak si interiérový dizajnér, architekt, umelec, študent, investor, výrobca či dodávateľ interiérov.

Prihlasovanie

Pridali sme
do 10-Júla-2021

Vyhodnotenie

Vyhlásenie víťazov
Jeseň/zima 2021

Pravidlá a štatút súťaže sú na stiahnutie vo formáte pdf. Prečítaj si ich predtým, ako sa prihlásiš. Ďakujeme

Prihlasovanie je uzavreté

Dní
:
Hodín
:
Minút
:
Sekúnd
Standard (49 EUR) ♨

  PRIHLASOVATEĽ

  PROJEKT

  AUTORI A SPOLUAUTORI


  SOCIÁLNE SIETE A REFERENCIE
  SÚHLAS S PODMIENKAMI SÚŤAŽE  Kópia tejto prihlášky bude odoslaná na zadaný e-mail.


  Student (free) 🍒

   PRIHLASOVATEĽ

   PROJEKT


   AUTORI A SPOLUAUTORI


   SOCIÁLNE SIETE A REFERENCIE
   SÚHLAS S PODMIENKAMI SÚŤAŽE   Kópia tejto prihlášky bude odoslaná na zadaný e-mail.


   Každý interiér prihlásený do INAW 2021 získava vzorkovník Kronodesign Trends 20/21 a každý víťaz kategórie laserový diaľkomer Leica DISTO One. Do parády môžeš prihlásiť aj viac interiérov.

   Kategórie interiérov

   Prihláška INAW 2021
   Interiéry spadajáce do kategórie byty, apartmány, rodinné domy, rezidencie
   Interiéry spadajáce do kategórie kancelárske a firemné priestory, coworkingy
   Interiéry spadajáce do kategórie hotely, reštaurácie, kaviarne, stravovacie a ubytovacie zariadenia
   Interiéry spadajáce do kategórie obchodné prevádzky, komerčné a predajné priestory, showroomy
   Verejné interiéry spadajáce do kategórie vzdelávacie, zdravotné a štátne inštitúcie, komunitné centrá, lobby budov, vstupné priestory
   Do študentskej kategórie môžeš prihlásiť projekt ktorý si vytvoril na akademickej pôde, alebo vlastné návrhy, ktoré nemusia byť zrealizované. Okrem myšlienky či inovatívneho prístupu je dôležitá prezentácia, ktorá popisuje riešenú problematiku.

   Aký interiér môžeš prihlásiť

   Do súťaže môžeš prihlásiť interiér, ktorý je zrealizovaný na Slovensku. Zahraničný autor môže súťažiť s interiérom, ak túto podmienku spĺňa.

   Kto môže prihlásiť interiér

   Interiér môžeš prihlásiť, ak si autor alebo spoluautor dizajnu interiéru. Študenti dizajnu sa môžu prihlásiť v študentskej kategórii.

   Interiér môžeš prihlásiť ak si firma, investor, výrobca, dodávateľ, fyzická alebo právnicka osoba. Pre zaradenie do súťaže budeš potrebovať súhlas autora, či spoluautorov.

   O kategóriách

   Kategórie nie sú strikne definované a pokiaľ projekt nespadá ani do jednej zo základných okruhov, možeš projekt prihlásiť v kategórii ‚Iné – nešpecifikované, napr. výstavnícky dizajn, dočasné inštalácie, scény, prehliadky, show a podobne‘. O konečnom zaradení prihláseného projektu rozhodne porota.

   Kategórie

   Prečo by si sa mal prihlásiť?

   Vášeň pre iné, lepšie

   Dizajnér vie, že ľudia častejšie hovoria o tom, s čím nie sú spokojní, a že dobré veci si nechávajú pre seba. Je to prirodzené, dizajnér s tým vie pracovať. Avšak uznanie vlastnej práce, k tomu skvelou odbornou porotou je intenzívny moment, ktorého energia pretrvá dlho. Je to taký špeciálny dar, stamina.

   Karma je zdarma…

   … je nové, ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Princíp kauzality platí stále; čo dáš, dostaneš. Ak chceš reakciu, potrebuješ akciu – najlepšie pozitívnu. Nehráš nevyhráš, hráš, možno vyhráš a to je veru rozdiel.

   Múdry adrenalín

   Konfrontácia je nástrojom inovácie. Spätná väzba, inšpirácia a súťaž. To je dobrý adrenalín. Získaj nové kontakty na kolegov alebo dodávateľov z dizajnérskeho odvetvia. INAW je fun.

   Nemusí byť pre každého

   Slovenská asociácia interiérových dizajnérov otvára platformu. INAW je prostriedok, ktorým aktivujeme dizajnérov aby sme mohli participáciou prinášať témy a hľadať riešenia v tejto oblasti. Nemusíš mať chuť hrať, no môžeš byť pri tom. Ak máš záujem, daj nám vedieť

    Podpor súťaž cez Facebook. Veľká vďaka ♥

    Cieľom súťaže INSAID AWARDS je propagovať kvalitné interiérové realizácie, vzdelávať odbornú a laickú verejnosť, šíriť osvetu o interiérovom dizajne. Zámerom je rozvíriť diskusiu o činnosti interiérového dizajnéra a jeho vplyve na zdravie, bezpečnosť a blaho užívateľov interiérov. Úlohou súťaže je tiež podporiť prvotriednu interiérovú tvorbu, jej tvorcov a študentov z oblastí blízkych interiérovému dizajnu.

    Benefity

    Porota INAW 2021

    Michal Staško

    Michal Staško je najproduktívnejší slovenský dizajnér od vzniku republiky. Okrem kreatívnych služieb v oblasti produktového, grafického a interiérového dizajnu sa venuje aj šperkárstvu, návrhom nábytkov, svietidiel a odevov, prednášaniu, tutoringu a porotcovaniu. Je držiteľom ocenenia RedDot Design Award za produkt 3k od firmy TULI. Získal Krištáľové krídlo v kategórii Výtvarné umenie a Národnú cenu za dizajn keramických kachiel Nox.
    Tomáš Šebo

    Ing. arch. Tomáš Šebo, absolvoval fakultu architektúry STU v Bratislave. Spoluzakladal architektonické štúdio Barak architekti a pracoval ako architekt pre francúzsku spoločnosť Bouygues. V roku 2003 založil s Igorom Lichým spoločnosť ITB Development spolu s architektonickým ateliérom Architekti Šebo Lichý. Ateliér je držiteľom ocenení ako CE ZA AR, CIJ Awards, BigSEE Architecture Award 2021 či INSAID awards 2020. Taktiež stojí za bratislavskými mestotvornými projektmi ako Revitalizácia Mickiewiczovej ulice, Premostenie diaľnice Einsteinova, Bulvár Štefánikova. Ateliér ma vlastný Manifest architektúry, na základe ktorého architektúru vytvára a aj posudzuje.
    Zuzana Cambelová

    Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
    Júlia Kunovská

    Júlia Kunovská sa vo svojej bohatej tvorbe venuje od navrhovaniu nábytku, interiérového a výstavníckeho dizajnu, tvorby stolovacích objektov a doplnkov až po textilný dizajn a šperk. Ako píše Katarína Hubová, prax z navrhovania nábytku a schopnosť vnímať priestor ako celok, uvažovať o detaile a zároveň nestratiť nadhľad a systémovo myslieť sú Kunovskej pracovné postupy a je jedno, či ide o riešenie interiéru ako celku, alebo drobných predmetov napr. šperku. V celej širokej škále svojej tvorby používa základné farby (modrá, červená, čierna). Skvelým príkladom jej znalostí ľudového remesla je menej známy objekt Pocta drotárstvu. Išlo o komplexný projekt s drobnými prvkami stolovania z rôznych materiálov, s použitím tradičných techník, s dominantou drotárskeho objektu a stola, za ktorý získala cenu World Craft Council Europe Award (1996) a stala sa súčasťou viacerých zahraničných zbierok.

    http://www.juliakunovska.sk/ 

    Bohuš Kubinský

    doc.Mgr.Bohuš Kubinsky Vizuálny umelec strednej generácie aktívne pôsobí na slovenskej a medzinárodnej scéne od začiatku deväťdesiatych rokov. Jeho autorský program sleduje viacero paralelných línií. Ako sochár často siaha po archaickej sochárskej matérii-kameni,pričom využíva nielen tradičné postupy ,ale aj najnovšie technológie.ELESKO -Fajdal 2006-2009. Zúčastnil sa viacerých medzinárodných sochárskych sympózií (Taliansko,Nemecko , Slovensko, Nový Zéland) Spoločne s manželkou, maliarkou Monikou Kubinskou vytvárajú veľkorysé priestorové site -specific inštalácie.STORY- Synagóga Trnava 1997, PRVNÍ LINIE -Dox Praha 2014 . V roku 2012 vyhrávajú medzinárodnú súťaž na otvorené átrium Centráli Slovenskej sporiteľne v Bratislave a vytvarajú monumentálny svetelný objekt SKY. Od roku 2000 pôsobí aj ako pedagóg na Fakulte architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.Venuje sa vzdelávaniu študentov v oblasti umenia.V rámci tejto pozície skúma vzťah výtvarného diela a architektúry. Je držiteľom ceny J .Pollock Foundation New York (1997-1998) Jeho diela sú zastúpené v slovenských a zahraničných zbierkach
    Peter Daniel

    Peter Daniel je architekt a pedagóg pôsobiaci na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave. Od roku 2009 je docentom v odbore architektúra a urbanizmus. Venuje sa projektom v oblasti súkromného a verejného interiéru, architektúry, dizajnu výstav a nábytku. Je držiteľom prestížnych ocenení za architektúru, interiér a dizajn INTERIÉR ROKA, ceny CE.ZA.AR 2002 v kategórii interiér, cien Veľtrhu Nábytok a bývanie v Nitre a viacerých nominácií na cenu CE.ZA.AR, cenu Dušana Jurkoviča a cenu časopisu ARCH.
    Sylvia Jokelová

    doc. Mgr. art. Sylvia Jokelová Absolventka Ateliéru S+M+L_XL Kov a šperk u prof. Karola Weisslechnera, akad. arch. na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1998). Od roku 1999 pedagogicky pôsobí na Katedre dizajnu VŠVU v Bratislave, kde od r. 2019 vedie Ateliér experimentálneho dizajnu. V roku 2009 založila spolu s Ľubicou Hustou medzinárodný festival dizajnu Dizajnvíkend (v súčasnosti Bratislava Design Week). V roku 2011 založila s Ľubicou Segečovou a Silviou Lovasovou ateliér autorského dizajnu TRIVJEDNOM. Od roku 2015 je prorektorkou pre grantovú a projektovú činnosť na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Venuje sa autorskému a experimentálnemu dizajnu a šperku.
    Michaela Hantabalová

    Ing.arch.Michaela Hantabalová, absolventka FA STU v Bratislave 1998, v roku 2009 založila spolu so svojim manželom Jurajom ateliér hantabal architekti .Spolu sú autormi mnohých rezidenčných projektov či súkromných alebo bytových domov, interiérov, rekonštrukcií, športových a administratívnych objektov. Sú držiteľmi ocenenia CE ZA AR ,ktoré získali dva-krát v tej istej kategórii „Bytové domy“ v rokoch 2011 a 2020. Základnou filozofiou ich tvorby je minimalizmus. Od roku 2019 pôsobí na SKA ako člen disciplinárnej komisie.
    Odborná porota bude vyhlásená počas trvania Early Bird prihlášky v priebehu Febrára 2021. Porota bude posudzovať interiéry v jednotlivých kategóriách v dvoch kolách. Na základe dodaných podkladov vyberie shortlist nominovaných interiérov. O víťazovi kategórie rozhodne porota na základe osobných obhliadok interiérov.

    INAW podporujú títo partneri

    Záštita nad súťažou
    Partneri podujatia
    Hlavný mediálny partner
    Mediálni partneri
    Partneri a sponzori

    Príležitosť pre firmy

    Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

    Partneri insaid awards

    Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

    • Martina Uhrinova
     Interiérový dizajnér
     KENDU
    • Milan Illes
     Projektový manažér
     KENDU
    • Michal Staško
     Dizajnér
     Staško dizajn
    • Ivan Matuška
     Dizajnér
     TRIFORM FACTORY
    • Miroslav Debnár
     VŠVU, Bratislava
     Katedra dizajnu
    • Michal C. Hronský
     FA STU, Bratislava
     Ústav interiéru a výstavníctva
    • Elena Farkašová
     TUZVO DF, Zvolen
     Katedra dizajnu nábytku a interiéru
    • Ivan Brezovský
     Biznis developer
     Teal rivers
    Ďalej spolupracovali
    • Táňa Kollárová
     Dni architektúry a dizajnu, DAAD
    • Táňa Lesajová
     Noiz.sk
    • Vlado Korček
     slovensky.in
    • Michal Hmirák
     BOLD Digital
    • Mária Rišková
     Slovenské centrum dizajnu, SCD
    • Peter Kukučka
     AT26
    • Vašo Kautman
     Katedra dizajnu, VŠVU
    • Adam Rakús
     Studio Mendelssohn
    • Maximilián Cvengroš
     InaAs
    • Branislav Loskot
     AT26
    • Eva Rutová
     Katedra dizajnu, VŠVU
    • Tomáš Beňadik
     Folk
    • Karolina Finková

    • Katarína Beličková
     MEJD

    Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
    Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
    Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov

     Ďakujeme a tešíme sa na teba.
     Na príprave spolupracovali