Skip to main content
 
Insaid Awards 2020
Insaid Awards

Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID vyhlasuje prvú slovenskú kategorizovanú súťaž o ceny v interiérovom dizajne. Do súťaže sa môžeš prihlásiť, ak si interiérový dizajnér, architekt, umelec, študent, investor, výrobca či dodávateľ interiérov.

Prihlasovanie

Najneskôr
do 23-Marca-2020
do 30-Júna-2020

Vyhodnotenie

Vyhlásenie víťazov
30-Máj-2020
Jeseň/zima 2020
Prihlasovanie do súťaže je uzavreté
O Súťaži

Pravidlá súťaže

Pravidlá a štatút súťaže sú na stiahnutie vo formáte pdf.
Prečítaj si ich predtým, ako sa prihlásiš. Ďakujeme

Každý víťaz kategórie vyhráva okrem art trofeje aj svietidlo Come Together od Artemide
Štatút a pravidlá

Prečo by si sa mal prihlásiť?

Zaslúžiš si uznanie

Ľudia častejšie hovoria o tom, s čím nie sú spokojní. Dobré veci si nechávajú pre seba. Uznanie vlastnej práce je zážitok, ktorého energia pretrvá dlho. Je to taký špeciálny dar, stamina. Zážitok bude pripomínať art trofej, diplom a svietidlo Come Together od Artemide pre víťazov, aby sa to dalo aj chytiť.

Je lepšie byť videný

Vtedy „ako sa do hory volá,…“, dnes „karma je zdarma“. Princíp kauzality platí stále – čo dáš, dostaneš. Ak chceš reakciu, potrebuješ akciu – najlepšie pozitívnu.

Múdry adrenalín

Konfrontácia je nástrojom inovácie. Spätnú väzbu od odbornej poroty, inšpirácia a networking sú všetko disciplíny, pre ktoré má zmysel súťažiť. Nezávislé uznanie kvality a skúseností pozitívne vplýva na motiváciu. Získaj nové kontakty na kolegov alebo dodávateľov z dizajnérskeho odvetvia. Ak je súťaž, v ktorej sa neprehráva, potom je to INSAID AWARDS.

Tvaruješ komunitu

Odkaz INSAID AWARDS nevznikol náhodne. Slovenská asociácia interiérových dizajnérov otvára platformu, ktorej cieľom je osloviť komunitu interiérových dizajnérov, ktorá participáciou prináša nové témy, hľadá riešenia v tejto dizajnérskej špecializácii. Ak máš záujem, daj nám vedieť
[contact-form-7 id=“444″ title=“Newsletter“] Podpor súťaž cez Facebook. Veľká vďaka ♥

Cieľom súťaže INSAID AWARDS je propagovať kvalitné interiérové realizácie, vzdelávať odbornú a laickú verejnosť, šíriť osvetu o interiérovom dizajne. Zámerom je rozvíriť diskusiu o činnosti interiérového dizajnéra a jeho vplyve na zdravie, bezpečnosť a blaho užívateľov interiérov. Úlohou súťaže je tiež podporiť prvotriednu interiérovú tvorbu, jej tvorcov a študentov z oblastí blízkych interiérovému dizajnu.


Benefity

Kategórie interiérov v súťaži

Privátny interiér

Interiéry spadajáce do kategórie byty, apartmány, rodinné domy, rezidencie

Pracovisko

Interiéry spadajáce do kategórie kancelárske a firemné priestory, coworkingy

Horeca

Interiéry spadajáce do kategórie hotely, reštaurácie, kaviarne, stravovacie a ubytovacie zariadenia

Obchod

Interiéry spadajáce do kategórie obchodné prevádzky, komerčné a predajné priestory, showroomy

Občiansky interiér

Verejné interiéry spadajáce do kategórie vzdelávacie, zdravotné a štátne inštitúcie, komunitné centrá, lobby budov, vstupné priestory

Študentský koncept

Študentská interiérová práca s kreatívnymi, ekologickými a inovatívnymi odkazmi

Aký interiér môžeš prihlásiť

Do súťaže môžeš prihlásiť interiér, ktorý je navrhnutý slovenským autorom, alebo je zrealizovaný na Slovensku. Zahraničný autor môže súťažiť s interiérom na Slovensku.

Kto môže prihlásiť interiér

Interiér môžeš prihlásiť, ak si autor alebo spoluautor dizajnu interiéru.
Do súťaže sa môžeš zapojiť, ak si študent, pričom váhu kladieme na kreatívne príklady upcyklácie a znižovanie množstva vznikajúceho odpadu v navrhovanom interiéri.

Interiér môžeš nominovať ak si firma, investor, výrobca, dodávateľ, fyzická alebo právnicka osoba. Pre zaradenie do súťaže budeš potrebovať súhlas autora, či spoluautorov. Ak nominuješ interiér, môžeš získať odmenu.
Kategórie

Porota

Dana Mušecová

Akad. arch. Dana Mušecová Študovala architektúru -špecializáciu interiérová tvorba a výstavníctvo u prof. V.Vilhana. Žije a pracuje v Bratislave. Špecializuje sa hlavne na interiérovú tvorbu, návrhy a realizáciu atypických interiérových prvkov. Vo svojom portfóliu má viacero návrhov a realizácií interiérov hotelov, wellness zariadení, kaviarní, administratívnych priestorov, súkromných domov a bytov. Zúčastnila sa viacerých výstav nábytkového designu, v roku 2001 mala samostatnú výstavu originálnych objektov v K Gallery v Bratislave.
Dušan Voštenák

Akademický architekt Dušan Voštenák, 1982 absolvent katedry architektúry na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof. Vojtecha Vilhana. Po ukončení štúdia člen skupiny ŠTÚDIO 85, v roku 1990 majiteľ firmy EMÓCIA DASIGN STUDIO v Žiline, od roku 1990 založil architektonický ateliér EURODESIGN Žilina, držiteľ ceny SKA CE ZA AR 2005 za interiér a CE ZA AR 2010 v kategórii rekonštrukcie. V roku 2011 zamestnaný na Mestskom úrade v Žiline ako vedúci oddelenia architektúry a urbanizmu. Autorské výstavy v PGU Žilina v roku 2004 a 2014. Od roku 2006 je regionálny zástupca SKA v Žiline a od roku 2018 člen Disciplinárneho senátu SKA. Od roku 2010 je organizátor deviatich ročníkov festivalu architektúry „Mesiac architektúry v PGU Žilina“
Iľja Skoček ml.

Ing. arch. Iľja Skoček, ml. je autorom interiérových premien bratislavských reštaurácií, rekonštrukcií paláca Motešických, rekonštrukcie hotela Albrecht a množstva súkromných rezidenčných projektov. Od roku 2018 je externým pedagógom na Katedre architektúry SvF STU v Bratislave. V rokoch 2007 – 2013 a 2017 – 2019 bol členom Predstavenstva Slovenskej komory architektov a od roku 2019 je predsedom Predstavenstva Slovenskej komory architektov.
Miroslav Zikmund

Akad.arch. Miroslav Zikmund absolvoval VŠVU katedra architektúry v roku 1984, je autorizovaný architekt SKA. Venuje sa prevažne rekonštrukciám hotelových a rekreačných objektov, wellness, tvorbe interiérov, televíznej a eventovej scénografii, ako i i výstavníctvu a reklame. Prvky a podnety z jednotlivých disciplín rád premiešava a kombinuje s dôrazom na tvorivý proces všetkých zúčastnených strán.
René Baďura

doc. akad. soch. René Baďura – dizajnér, vysokoškolský pedagóg, autor publikácií, prednášok a článkov o dizajne. Viacnásobný člen alebo aj predseda hodnotiacej komisie na medzinárodnej výstave Nábytok a bývanie v Nitre. V roku 1989 absolvoval študijný program Priemyselný dizajn na VŠVU v Bratislave. Pôsobí na Technickej univerzite vo Zvolene na Katedre dizajnu nábytku a interiéru od roku 1992. Vystavoval doma i v zahraničí, spolupracuje s domácimi i zahraničnými firmami. Má za sebou študijné pobyty, stáže, prednáškové cykly a viedol workshopy v Belgicku, Brazílii, Číne, Fínsku, Nemecku, Španielsku, Veľkej Británii atď.
Tomáš Čechvala

Ing. arch. Tomáš Čechvala absolvoval FA STU v Bratislave v roku 2005. Od roku 2010 sa venuje vlastnej tvorbe a v súčastnosti vedie ateliér známy aj pre tvorbu interiérov pre pracovné prostredie na Slovensku a v zahraničí. Aktuálne získal ateliér cenu v súťaži Office roka v kategórií Inovatívna kancelária.
Zuzana Cambelová

Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
Zuzana Duchová

Zuzana Duchová, kurátorka a publicistka, študovala vedu o výtvarnom umení na FiFUK v Bratislave a Universität Wien, obhájila dizertačnú prácu o kultúrnych mestách na STU v Bratislave. Externá kurátorka zbierky architektúry a nábytku Slovenského múzea dizajnu. Pracuje pre Creative Europe Desk Slovensko, kde sa zaoberá projektovým manažmentom medzinárodných kultúrnych projektov a grantami.
Odborná porota bude posudzovať interiéry v jednotlivých kategóriách v dvoch kolách. Na základe dodaných podkladov vyberie shortlist nominovaných interiérov. O víťazovi kategórie rozhodne porota na základe osobných obhliadok interiérov.
Porota súťaže

podporujú títo partneri

Príležitosť pre firmy

Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS 2020. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

Partneri insaid awards

Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

 • Martina Uhrinova
  Interiérový dizajnér
  KENDU
 • Milan Illes
  Projektový manažér
  KENDU
 • Michal Staško
  Dizajnér
  Staško dizajn
 • Ivan Matuška
  Dizajnér
  TRIFORM FACTORY
 • Miroslav Debnár
  VŠVU, Bratislava
  Katedra dizajnu
 • Michal C. Hronský
  FA STU, Bratislava
  Ústav interiéru a výstavníctva
 • Elena Farkašová
  TUZVO DF, Zvolen
  Katedra dizajnu nábytku a interiéru
 • Ivan Brezovský
  Biznis developer
  Teal rivers
Ďalej spolupracovali
 • Táňa Kollárová
  Dni architektúry a dizajnu, DAAD
 • Táňa Lesajová
  Noiz.sk
 • Vlado Korček
  slovensky.in
 • Michal Hmirák
  BOLD Digital
 • Mária Rišková
  Slovenské centrum dizajnu, SCD
 • Peter Kukučka
  AT26
 • Vašo Kautman
  Katedra dizajnu, VŠVU
 • Adam Rakús
  Studio Mendelssohn
 • Maximilián Cvengroš
  InaAs
 • Branislav Loskot
  AT26
 • Eva Rutová
  Katedra dizajnu, VŠVU
 • Tomáš Beňadik
  Folk
 • Karolina Finková

 • Katarína Beličková
  MEJD

Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov [contact-form-7 id=“444″ title=“Newsletter“] Ďakujeme a tešíme sa na teba.
Na príprave spolupracovali