Pre hlasovanie za najlepší interiér z mobilu kliknite sem

Hlasovanie verejnosti
  • BYT_ŠAFRÁNKA | Mesto
    Autori | Mira Maukš a Peter Maukš
    Spoluautori | Mira Maukš a Peter Maukš
    Firma, ateliér | atelier MAUKŠ | https://www.mauks.sk/
    Foto | Mira Maukš

    Autorský popis | BYT NA ŠAFRÁNKE, Skladná Košice
    ŠAFRÁNKA - je zaužívaný názov vzniknutý z pôvodnej developerskej noblesy - Šafránová Záhrada.
    Pôvodné potravinové sklady boli súčasťou komplexu bývalých Kasární maršála Malinovského.
    Časť priestorov bola adaptovaná na byty a väčšia časť dnes slúži ako občianska vybavenosť mesta - komplex Kasárne Kulturpark.
    Okolie objektu, v ktorom sa byt nachádza je v tesnom prepojení s pôvodnou parkovou zeleňou vnútorného dvora bývalých kasární.
    Zámerom bolo vniesť do interiéru dobové prvky používané v košických bytoch daného obdobia.

    Hmatateľné detaily z Máraiovských Košíc:
    Porcelánové vypínače, odhalené tehlové murivo s prípravou na fasádnu bosáž, tehly z Prešovskej tehelne - ET, nedokonalá ručne robená cementová (terazzová) dlažba s typickým dekorom používaným na dláždenie chodieb a schodísk v historickom jadre Košíc, kúpeľna odkazujúca na dobové kúpeľne s lavórmi na stojanoch, kovové dvere a pod.
    Nakoniec sa stalo, že návšteva zo zahraničia pochválila developera, ako citlivo zachoval pôvodné detaily-:)

    O tomto byte vravia, že svojim majiteľom pristane.

    My plne súhlasíme a sme radi, že sme ako hľadači našli v našich zadávateľoch to, čo je rozšírením ich osobností a vďaka čomu si aj oni uctia samých seba.

    Aj obyčajný deň v tomto byte dostane zmysel.
    Pohár čistej vody, vtáky v parku v tesnom susedstve, pranajáma vonku na doskách pred kúpeľňou s vôňou dreva ako chatky v pionierskom tábore na Šírave, víno a debata pri jedle s načechraným poľníčkom:)

    To nie je póza košickej kaviarne, toto je naozaj.

    Bez afektu a zbytočností.

  • VSTUPNÁ HALA - TWIN CITY TOWER | Mesto
    Autori | Roman Talaš, Matej Siebert, Milan Škorupa, Marián Vido, Mária Cibuľová, Zdenko Dekan, Jana Zeman Kosková, Michael Rešetar
    Spoluautori | -
    Firma, ateliér | SIEBERT + TALAŠ, spol. s r.o. | http://www.sieberttalas.com
    Foto | Matej Fabianek

    Autorský popis | VSTUPNÁ HALA – TWIN CITY TOWER

    Koncepcia interiéru
    Hlavnou myšlienkou interiéru je MATERIÁL.
    Kedže ide o výškovú budovu bola primárna voľba materiálov pri návrhu vstupnej lobby jednoznačná. Do budovy s celopresklenou fasádou je vložený kameň, ktorý symbolizuje stabilitu a spoľahlivosť. Hlavný materiál je lokálne doplnený
    odľahčujúcimi materiálmi, ktoré mu nekonkurujú a to najmä v priestoroch, kde je potrebné vyhnúť sa "ťažkým" a stiesneným pocitom.
    Povrchová úprava kameňa je spracovaná tak, aby čo najviac vynikol jeho štrukturovaný a prirodzený povrch, ktorý bude umocnený vhodným nasvieteným.
    Naším zámerom je vytvorenie reprezentatívneho, civilného, čistého a vzdušného priestoru, ktorý ale nebude "chladný" a bude pôsobiť istou mierou "útulnosti". Prírodný kameň na podlahe aj stenách bude matný s priznanou štruktúrou.
    Doplnením vhodného mobiliáru a prvkou zelene docielime v priestore pocit útulna.
    Návrh vstupných lobby
    Vstupná lobby predstavuje najreprezentatívnejší priestor objektu a je preto riešená priestorovo a materiálovo najveľkorysejšie. V celkovej, alebo vo väčšej časti svojej pôdorysnej plochy je navrhnutá na výšku dvoch podlaží. Z materiálového hľadiska prevládajú najmä prírodné materiály ako kameň, sklo, drevo, koža.
    Podlahy a obklady:
    Hlavným materiálom je kameň. Kameň v prirodzenej forme. Na stenách aj na podlahách je navrhnutá matná povrchová úprava s priznanou štruktúrou. Na podlahách je použitý veľkoformátový sivý prírodný kameň. Ako obklad stien je použitý veľkoformátový kamenný obklad - svetlý travertín. Voľba veľkého formátu oboch materiálov má podporiť veľkorysé priestorové riešenie dvojpodlažnej vstupnej lobby. Povrchová úprava kamenného obkladu stien, je spracovaná tak aby čo najviac vynikol jeho štruktúrovaný a prirodzený povrch, ktorý je umocnený vhodným nasvieteným. Matný a štruktúrovaný kamenný obklad je kombinovaný s lesklým skleneným obkladom. Keďže zámerom je aby v interiéri vynikol travertín je sklenený obklad ako doplnkový materiál navrhnutý v bielej farbe.
    Podhľady vo vstupnej lobby objektu sú plné sadrokartónové s kvalitatívnou triedou Q4. V pasáži ako centrálnej časti lobby je navrhnutý sklený lamelový podhľad, ktorý sa tiahne naprieč celou pasážou, prepája a zvýrazňuje hlavné vstupy. Časti podhľadov do ktorej je nutné umiestniť VZT jednotky a hlavné trasy technológii sú navrhnuté ako akustický plechový lamelový rozoberateľný podhľad.
    Dominantným prvkom podhľadov je dizajnový luster, ktorý je navrhnutý na mieru a zavesený nad hlavným recepčným pultom.
    Ďalšími materiálmi použitými vo vstupných lobby sú bezrámové zasklené steny a obklady z bieleho kaleného skla. Veľkoformátové sklenené obklady sú navrhnuté z kaleného skla lepeného na predsadenú stenu bez nutnosti použitia sokla.
    V lobby sú taktiež navrhnuté ostrovčeky s kobercom a príležitostným sedením v pohodlných lounge kreslách doplnených dizajnovými konferenčnými stolíkmi prepojených s budúcou prevádzkou kaviarne ako súčasťou lobby.
    Návrh výťahových hál
    Výťahové haly sú koncepčne a materiálovo navrhnuté v súlade s dizajnom vstupných lobby.
    V objekte máme dve jadrá. Jadro A umiestnené vo výškovej časti objektu a jadro B umiestnené v podnoži a slúžiace na vertikálnu obsluhu podnože.
    Jadro A :
    Na podlahách výťahových hál je použitý prírodný kameň. Výťahové steny na nadzemných podlažiach sú riešené skleneným bielym obkladom v kontraste s kamenným travertínovým obkladom. Veľkoformátové biele sklenené obklady sú navrhnuté z kaleného skla lepeného na presadenú stenu bez nutnosti použitia sokla. Kamenný obklad je navrhnutý z formátu 400x800mm. Vstupy do nájomných priestorov sú riešené cez bezrámovú zasklenú stenu, do ktorej sú vložené drevené vstupné dvere s dubovej dyhy. Dvere výťahov sú navrhnuté ako brúsená nerez.
    Jadro B :
    Na podlahách výťahových hál je použitý prírodný kameň. Výťahové steny na nadzemných podlažiach sú riešené skleneným bielym obkladom v kontraste s dreveným dubovým obkladom. Veľkoformátové biele sklenené obklady sú navrhnuté z kaleného skla lepeného na predsadenú stenu bez nutnosti použitia sokla. Drevený obklad je navrhnutý ako veľkoformátové platne z dubovej dyhy. Vstupy do nájomných priestorov sú riešené bezrámovou zasklenou stenu, do ktorej sú vložené drevené vstupné dvere s dubovej dyhy. Dvere výťahov sú navrhnuté ako brúsená nerez.

  • JUMP STREED | Mesto
    Autori | Miloš JURANI, Julius TOMA
    Spoluautori | -
    Firma, ateliér | JURANI&TOMA ARCHITEKTI s.r.o. | http://www.cool-architecture.sk
    Foto | cool-architecture.sk

    Autorský popis | BLACK is new BLACK! Jump Street prichádza s minimálnym konceptom a odstránením hraníc koncepcie pouličného jedla a klasickej reštaurácie novým myslením v gastronómii. Obyčajný hamburger podávaný na sofistikovanej úrovni celkovej čiernej koncepcie a medených/zlatých doplnkov, ktorá sa prenáša do interiéru a celého zážitku - ako jedno veľké show. Komplexnosť zážitku, ktorého neodmysliteľnou súčasťou je interiér, ktorý sa dá chrakterizovať, ako mimimalisticky a elegantne luxusný… Všade prítomná čierna, scénické nasvietenie interiéru a hviezdne podsvietenie stropu vytvárajú dokonalú atmosféru a ilúziu VIP večera v nezabudnuteľnej atmosfére.
    Pre krásu pominuteľnej chvíle nechýba zlatý prach na jedle, čierne rukavice namiesto príboru -vaša fotka (s jedlom a interiérom) je očakávaná na sociálnych sieťach!

    https://jump-street.sk/
    https://www.welcometobratislava.eu/jump-street-black-burgers-with-edible-gold/

  • LIGHT SQUARE | Mesto
    Autori | Mgr. art. Peter Kuliffay
    Spoluautori | Mgr. art. Peter Kuliffay, Ing. Róbert Naništa, Ing. Zlatko Balaš, Mgr. art. Katarína Bako, Ing. arch. Roman Merkl
    Firma, ateliér | Svetelnestropy.sk | http://www.svetelnestropy.sk
    Foto | Mgr. art. Katarína Bako

    Autorský popis | Koncept priestoru štúdia komfortného osvetlenia v sebe spája praktickú modulovateľnoť, ktorá je užitočná pri prezentácii a aktualizácii potrfólia ponúkaných produktov ako aj pre vizuálne silný a zapamätateľný raster priestoru. Toto prepojenie sme našli pri navrhovaní, v základnom stavebnom a vizuálnom prvku - štvorci/kocke. Komódové kompozície z kociek po obvode slúžia ako úložné priestory.

  • BYT HIPSTERI | Mesto
    Autori | filip huraj
    Spoluautori | žiadny
    Firma, ateliér | interierový dizajn |
    Foto | filip huraj

    Autorský popis | Byt je navrhnutý pre hipsterskí pár bez dedí .

    Mladí hipsterskí pár sa rád stretáva s kamarátmi formou že doma navaria, vychutnajú si jedlo a bavia sa . Najradšej pripravujú jedlá zo surovín ktoré si vedia doma aj vypestovať a to po celý rok .
    K bytu patrí aj terasa ktorú využívajú hlavne v lete ale obaja milujú prírodu aj v zime a preto do bytu vniesli kúsok prírody o ktorú sa dá starať aj v chladnejšom počasí .

    Dominantou tohoto bytu je presklená záhradka v centre bytu táto miestnosť má slúžiť na oddych relax ale aj pestovanie rastlín alebo bylín do kuchyne kedže varenie a staranie sa flóru sú hoby tohoto páru. Táto záhradka pomáha aj presvetliť a zväčšiť celkový dojem z priestoru dennej časti bytu.

    Celý byt je ladený v neutrálnych farbách výnimku tvorí iba akcent zelenej ktorá sa nachádza v kuchyni , na chodbe a ako komoda v spálni .

Podpor hlasovanie a zdieľaj na Facebook. Ďakujeme ♥
Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID s podporou partnerov a priateľských organizácii vyhlásila prvú slovenskú kategorizovanú súťaž o ceny v interiérovom dizajne. Do súťaže sa prihlásili interiéroví dizajnéri, architekti, umeleci, študenti, investori, výrobcovia ale aj dodávatelia interiérov.
Sledujte nás na sociálnych sieťach
Napíšte nám správu

    Hlasovanie verejnosti

    Porota

    Iľja Skoček ml. – predseda poroty

    Ing. arch. Iľja Skoček, ml. je autorom interiérových premien bratislavských reštaurácií, rekonštrukcií paláca Motešických, rekonštrukcie hotela Albrecht a množstva súkromných rezidenčných projektov. Od roku 2018 je externým pedagógom na Katedre architektúry SvF STU v Bratislave. V rokoch 2007 – 2013 a 2017 – 2019 bol členom Predstavenstva Slovenskej komory architektov a od roku 2019 je predsedom Predstavenstva Slovenskej komory architektov.
    Dana Mušecová

    Akad. arch. Dana Mušecová Študovala architektúru -špecializáciu interiérová tvorba a výstavníctvo u prof. V.Vilhana. Žije a pracuje v Bratislave. Špecializuje sa hlavne na interiérovú tvorbu, návrhy a realizáciu atypických interiérových prvkov. Vo svojom portfóliu má viacero návrhov a realizácií interiérov hotelov, wellness zariadení, kaviarní, administratívnych priestorov, súkromných domov a bytov. Zúčastnila sa viacerých výstav nábytkového designu, v roku 2001 mala samostatnú výstavu originálnych objektov v K Gallery v Bratislave.
    Dušan Voštenák

    Akademický architekt Dušan Voštenák, 1982 absolvent katedry architektúry na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof. Vojtecha Vilhana. Po ukončení štúdia člen skupiny ŠTÚDIO 85, v roku 1990 majiteľ firmy EMÓCIA DASIGN STUDIO v Žiline, od roku 1990 založil architektonický ateliér EURODESIGN Žilina, držiteľ ceny SKA CE ZA AR 2005 za interiér a CE ZA AR 2010 v kategórii rekonštrukcie. V roku 2011 zamestnaný na Mestskom úrade v Žiline ako vedúci oddelenia architektúry a urbanizmu. Autorské výstavy v PGU Žilina v roku 2004 a 2014. Od roku 2006 je regionálny zástupca SKA v Žiline a od roku 2018 člen Disciplinárneho senátu SKA. Od roku 2010 je organizátor deviatich ročníkov festivalu architektúry „Mesiac architektúry v PGU Žilina“
    Miroslav Zikmund

    Akad.arch. Miroslav Zikmund absolvoval VŠVU katedra architektúry v roku 1984, je autorizovaný architekt SKA. Venuje sa prevažne rekonštrukciám hotelových a rekreačných objektov, wellness, tvorbe interiérov, televíznej a eventovej scénografii, ako i i výstavníctvu a reklame. Prvky a podnety z jednotlivých disciplín rád premiešava a kombinuje s dôrazom na tvorivý proces všetkých zúčastnených strán.
    René Baďura

    doc. akad. soch. René Baďura – dizajnér, vysokoškolský pedagóg, autor publikácií, prednášok a článkov o dizajne. Viacnásobný člen alebo aj predseda hodnotiacej komisie na medzinárodnej výstave Nábytok a bývanie v Nitre. V roku 1989 absolvoval študijný program Priemyselný dizajn na VŠVU v Bratislave. Pôsobí na Technickej univerzite vo Zvolene na Katedre dizajnu nábytku a interiéru od roku 1992. Vystavoval doma i v zahraničí, spolupracuje s domácimi i zahraničnými firmami. Má za sebou študijné pobyty, stáže, prednáškové cykly a viedol workshopy v Belgicku, Brazílii, Číne, Fínsku, Nemecku, Španielsku, Veľkej Británii atď.
    Tomáš Čechvala

    Ing. arch. Tomáš Čechvala absolvoval FA STU v Bratislave v roku 2005. Od roku 2010 sa venuje vlastnej tvorbe a v súčastnosti vedie ateliér známy aj pre tvorbu interiérov pre pracovné prostredie na Slovensku a v zahraničí. Aktuálne získal ateliér cenu v súťaži Office roka v kategórií Inovatívna kancelária.
    Zuzana Cambelová

    Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
    Zuzana Duchová

    Zuzana Duchová, kurátorka a publicistka, študovala vedu o výtvarnom umení na FiFUK v Bratislave a Universität Wien, obhájila dizertačnú prácu o kultúrnych mestách na STU v Bratislave. Externá kurátorka zbierky architektúry a nábytku Slovenského múzea dizajnu. Pracuje pre Creative Europe Desk Slovensko, kde sa zaoberá projektovým manažmentom medzinárodných kultúrnych projektov a grantami.
    Porota súťaže

    INSAID AWARDS podporujú títo partneri

    Príležitosť pre firmy

    Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS 2020. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

    Partneri insaid awards

    Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

    • Martina Uhrinova
      Interiérový dizajnér
      KENDU
    • Milan Illes
      Projektový manažér
      KENDU
    • Michal Staško
      Dizajnér
      Staško dizajn
    • Ivan Matuška
      Dizajnér
      TRIFORM FACTORY
    • Miroslav Debnár
      VŠVU, Bratislava
      Katedra dizajnu
    • Michal C. Hronský
      FA STU, Bratislava
      Ústav interiéru a výstavníctva
    • Elena Farkašová
      TUZVO DF, Zvolen
      Katedra dizajnu nábytku a interiéru
    • Ivan Brezovský
      Biznis developer
      Teal rivers
    Ďalej spolupracovali
    • Táňa Kollárová
      Dni architektúry a dizajnu, DAAD
    • Táňa Lesajová
      Noiz.sk
    • Vlado Korček
      slovensky.in
    • Michal Hmirák
      BOLD Digital
    • Mária Rišková
      Slovenské centrum dizajnu, SCD
    • Peter Kukučka
      AT26
    • Vašo Kautman
      Katedra dizajnu, VŠVU
    • Adam Rakús
      Studio Mendelssohn
    • Maximilián Cvengroš
      InaAs
    • Branislav Loskot
      AT26
    • Eva Rutová
      Katedra dizajnu, VŠVU
    • Tomáš Beňadik
      Folk
    • Karolina Finková

    • Katarína Beličková
      MEJD

    Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
    Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
    Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov

      Ďakujeme a tešíme sa na teba.
      Na príprave spolupracovali