Skip to main content

Pre hlasovanie za najlepší interiér z mobilu kliknite sem

Hlasovanie verejnosti
  • BUO | Mesto
    Autori | Ing. arch. Martin Bosík
    Spoluautori | Ing. arch. Filip Krump , Ing. arch. Viktória Szabóová
    Firma, ateliér | Cerberi, s.r.o. | http://www.cerberi.sk/interier/buoi/
    Foto | CF Lousy Auber

    Autorský popis | interiér BUO
    Zadaním investora, ktorý tvorí manželský pár, bol návrh interiéru rodinného domu. Vzhľadom na predchádzajúcu spoluprácu, bolo možné predpokladať nároky na funkcionalitu a tiež výtvarnú estetiku návrhu. Návrh mal byť moderný, vizuálne jednoduchý a funkčný.
    Zariaďovaný rodinný dom bol v čase začiatku prác na projekte rozostavanou hrubou stavbou, čo bolo prvým dôležitým predpokladom pre vstupy a zásahy nielen z pohľadu priestorovej, materiálovej a výtvarnej koncepcie, ale aj kvôli zásahom do konštrukcií a plánovaných technológií. Za zmienku stojí návrh osvetlenia, ktorý musel korešpondovať s rozvodmi pre chladené stropy a zároveň museli byť rozvody schované kvôli priznaným betónovým stropom v interiéri.
    Vzhľadom na rozsah návrhu, vyberáme niektoré prvky, alebo riešenia, ktoré môžeme považovať za signifikantné, netypické alebo inak zaujímavé.
    Betónové obklady, ktoré sú v kúpelniach a tiež kuchyni, sú atypické na mieru zhotovené tenké prefabrikáty z betónu. Majitelia chápu a majú radi estetiku režného betónu a tento materiál sa objavuje v celom dome. Použitím prefabrikátov sme dosiahli originalitu a autenticitu povrchu a materiálu. Zaujímavé je tiež samonosné železobetónové schodisko.
    Levitujúca kuchynská doska sa nachádza v kuchyni pred veľkoformátovým zasklením átria. Oceľová konštrukcia bola navrhnutá a umiestnená medzi dvomi stenami. Jej správnym obalením nábytkovými prvkami bola vizuálne prekrytá statická nosná časť a vyzdvihli sa použité materiály, ktorými sú drevená dyha a umelý kameň.
    Kozub bez dvierok a teda možnosti uzatvorenia v interiéri, je umiestnený atypicky vyškovo umiestnený na podlahe, čo mu dodáva zvláštny takmer rurálny charakter a je tiež technologickou zaujímavosťou vzhľadom na opatrenia, ktoré jeho realizácii predchádzali.
    V kúpelniach sa nachádzajú bezštruktúrové hladké liate epoxidové podlahy. Takéto riešenie je vizuálne ľahké a v kombinácii s jednoduchým svetlým 3d obkladom a betónovými obkladmi vytvára príjemnú atmosféru a pocit čistoty. Modernistická estetika kúpelní najviac korešponduje s exteriérovým modernistickým vzhľadom celého domu.
    Nábytkové zariadenie, okrem stolov a stoličiek a niektorých solitérov, je navrhnuté na mieru a vyrobené stolárom. To umožnilo výber materiálov, flexibilitu výtvarného výrazu a tiež funkčné využitie presne podľa požiadaviek klientov. Najvýraznejším použitým materiálom je dubové drevo vo forme dyhy, alebo masívu. Dubová dyha je použitá aj na dverách a podlahe. Pri výrobe nábytku boli použité aj materiály ako oceľový profil a plech, umelý kameň a iné, ktoré vyrobili a dodali stolári z Wood&interiers.
    V jednotlivých miestnostiach a priestoroch sa obmieňa kombinácia dreva s iným nosným materiálom, napríklad v kuchyni, je to čierna farba pracovnej dosky a dvierok, v detskej izbe je to biela alebo sivá farba striekanej MDF dosky.
    Výtvarná koncepcia interiéru bola aplikovaná aj v exteriéri domu.

    Ing. arch. Martin Bosík

  • VSTUPNÁ HALA - TWIN CITY TOWER | Mesto
    Autori | Roman Talaš, Matej Siebert, Milan Škorupa, Marián Vido, Mária Cibuľová, Zdenko Dekan, Jana Zeman Kosková, Michael Rešetar
    Spoluautori | -
    Firma, ateliér | SIEBERT + TALAŠ, spol. s r.o. | http://www.sieberttalas.com
    Foto | Matej Fabianek

    Autorský popis | VSTUPNÁ HALA – TWIN CITY TOWER

    Koncepcia interiéru
    Hlavnou myšlienkou interiéru je MATERIÁL.
    Kedže ide o výškovú budovu bola primárna voľba materiálov pri návrhu vstupnej lobby jednoznačná. Do budovy s celopresklenou fasádou je vložený kameň, ktorý symbolizuje stabilitu a spoľahlivosť. Hlavný materiál je lokálne doplnený
    odľahčujúcimi materiálmi, ktoré mu nekonkurujú a to najmä v priestoroch, kde je potrebné vyhnúť sa "ťažkým" a stiesneným pocitom.
    Povrchová úprava kameňa je spracovaná tak, aby čo najviac vynikol jeho štrukturovaný a prirodzený povrch, ktorý bude umocnený vhodným nasvieteným.
    Naším zámerom je vytvorenie reprezentatívneho, civilného, čistého a vzdušného priestoru, ktorý ale nebude "chladný" a bude pôsobiť istou mierou "útulnosti". Prírodný kameň na podlahe aj stenách bude matný s priznanou štruktúrou.
    Doplnením vhodného mobiliáru a prvkou zelene docielime v priestore pocit útulna.
    Návrh vstupných lobby
    Vstupná lobby predstavuje najreprezentatívnejší priestor objektu a je preto riešená priestorovo a materiálovo najveľkorysejšie. V celkovej, alebo vo väčšej časti svojej pôdorysnej plochy je navrhnutá na výšku dvoch podlaží. Z materiálového hľadiska prevládajú najmä prírodné materiály ako kameň, sklo, drevo, koža.
    Podlahy a obklady:
    Hlavným materiálom je kameň. Kameň v prirodzenej forme. Na stenách aj na podlahách je navrhnutá matná povrchová úprava s priznanou štruktúrou. Na podlahách je použitý veľkoformátový sivý prírodný kameň. Ako obklad stien je použitý veľkoformátový kamenný obklad - svetlý travertín. Voľba veľkého formátu oboch materiálov má podporiť veľkorysé priestorové riešenie dvojpodlažnej vstupnej lobby. Povrchová úprava kamenného obkladu stien, je spracovaná tak aby čo najviac vynikol jeho štruktúrovaný a prirodzený povrch, ktorý je umocnený vhodným nasvieteným. Matný a štruktúrovaný kamenný obklad je kombinovaný s lesklým skleneným obkladom. Keďže zámerom je aby v interiéri vynikol travertín je sklenený obklad ako doplnkový materiál navrhnutý v bielej farbe.
    Podhľady vo vstupnej lobby objektu sú plné sadrokartónové s kvalitatívnou triedou Q4. V pasáži ako centrálnej časti lobby je navrhnutý sklený lamelový podhľad, ktorý sa tiahne naprieč celou pasážou, prepája a zvýrazňuje hlavné vstupy. Časti podhľadov do ktorej je nutné umiestniť VZT jednotky a hlavné trasy technológii sú navrhnuté ako akustický plechový lamelový rozoberateľný podhľad.
    Dominantným prvkom podhľadov je dizajnový luster, ktorý je navrhnutý na mieru a zavesený nad hlavným recepčným pultom.
    Ďalšími materiálmi použitými vo vstupných lobby sú bezrámové zasklené steny a obklady z bieleho kaleného skla. Veľkoformátové sklenené obklady sú navrhnuté z kaleného skla lepeného na predsadenú stenu bez nutnosti použitia sokla.
    V lobby sú taktiež navrhnuté ostrovčeky s kobercom a príležitostným sedením v pohodlných lounge kreslách doplnených dizajnovými konferenčnými stolíkmi prepojených s budúcou prevádzkou kaviarne ako súčasťou lobby.
    Návrh výťahových hál
    Výťahové haly sú koncepčne a materiálovo navrhnuté v súlade s dizajnom vstupných lobby.
    V objekte máme dve jadrá. Jadro A umiestnené vo výškovej časti objektu a jadro B umiestnené v podnoži a slúžiace na vertikálnu obsluhu podnože.
    Jadro A :
    Na podlahách výťahových hál je použitý prírodný kameň. Výťahové steny na nadzemných podlažiach sú riešené skleneným bielym obkladom v kontraste s kamenným travertínovým obkladom. Veľkoformátové biele sklenené obklady sú navrhnuté z kaleného skla lepeného na presadenú stenu bez nutnosti použitia sokla. Kamenný obklad je navrhnutý z formátu 400x800mm. Vstupy do nájomných priestorov sú riešené cez bezrámovú zasklenú stenu, do ktorej sú vložené drevené vstupné dvere s dubovej dyhy. Dvere výťahov sú navrhnuté ako brúsená nerez.
    Jadro B :
    Na podlahách výťahových hál je použitý prírodný kameň. Výťahové steny na nadzemných podlažiach sú riešené skleneným bielym obkladom v kontraste s dreveným dubovým obkladom. Veľkoformátové biele sklenené obklady sú navrhnuté z kaleného skla lepeného na predsadenú stenu bez nutnosti použitia sokla. Drevený obklad je navrhnutý ako veľkoformátové platne z dubovej dyhy. Vstupy do nájomných priestorov sú riešené bezrámovou zasklenou stenu, do ktorej sú vložené drevené vstupné dvere s dubovej dyhy. Dvere výťahov sú navrhnuté ako brúsená nerez.

  • JUMP STREED | Mesto
    Autori | Miloš JURANI, Julius TOMA
    Spoluautori | -
    Firma, ateliér | JURANI&TOMA ARCHITEKTI s.r.o. | http://www.cool-architecture.sk
    Foto | cool-architecture.sk

    Autorský popis | BLACK is new BLACK! Jump Street prichádza s minimálnym konceptom a odstránením hraníc koncepcie pouličného jedla a klasickej reštaurácie novým myslením v gastronómii. Obyčajný hamburger podávaný na sofistikovanej úrovni celkovej čiernej koncepcie a medených/zlatých doplnkov, ktorá sa prenáša do interiéru a celého zážitku - ako jedno veľké show. Komplexnosť zážitku, ktorého neodmysliteľnou súčasťou je interiér, ktorý sa dá chrakterizovať, ako mimimalisticky a elegantne luxusný… Všade prítomná čierna, scénické nasvietenie interiéru a hviezdne podsvietenie stropu vytvárajú dokonalú atmosféru a ilúziu VIP večera v nezabudnuteľnej atmosfére.
    Pre krásu pominuteľnej chvíle nechýba zlatý prach na jedle, čierne rukavice namiesto príboru -vaša fotka (s jedlom a interiérom) je očakávaná na sociálnych sieťach!

    https://jump-street.sk/
    https://www.welcometobratislava.eu/jump-street-black-burgers-with-edible-gold/

  • LIGHT SQUARE | Mesto
    Autori | Mgr. art. Peter Kuliffay
    Spoluautori | Mgr. art. Peter Kuliffay, Ing. Róbert Naništa, Ing. Zlatko Balaš, Mgr. art. Katarína Bako, Ing. arch. Roman Merkl
    Firma, ateliér | Svetelnestropy.sk | http://www.svetelnestropy.sk
    Foto | Mgr. art. Katarína Bako

    Autorský popis | Koncept priestoru štúdia komfortného osvetlenia v sebe spája praktickú modulovateľnoť, ktorá je užitočná pri prezentácii a aktualizácii potrfólia ponúkaných produktov ako aj pre vizuálne silný a zapamätateľný raster priestoru. Toto prepojenie sme našli pri navrhovaní, v základnom stavebnom a vizuálnom prvku - štvorci/kocke. Komódové kompozície z kociek po obvode slúžia ako úložné priestory.

  • BYT HIPSTERI | Mesto
    Autori | filip huraj
    Spoluautori | žiadny
    Firma, ateliér | interierový dizajn |
    Foto | filip huraj

    Autorský popis | Byt je navrhnutý pre hipsterskí pár bez dedí .

    Mladí hipsterskí pár sa rád stretáva s kamarátmi formou že doma navaria, vychutnajú si jedlo a bavia sa . Najradšej pripravujú jedlá zo surovín ktoré si vedia doma aj vypestovať a to po celý rok .
    K bytu patrí aj terasa ktorú využívajú hlavne v lete ale obaja milujú prírodu aj v zime a preto do bytu vniesli kúsok prírody o ktorú sa dá starať aj v chladnejšom počasí .

    Dominantou tohoto bytu je presklená záhradka v centre bytu táto miestnosť má slúžiť na oddych relax ale aj pestovanie rastlín alebo bylín do kuchyne kedže varenie a staranie sa flóru sú hoby tohoto páru. Táto záhradka pomáha aj presvetliť a zväčšiť celkový dojem z priestoru dennej časti bytu.

    Celý byt je ladený v neutrálnych farbách výnimku tvorí iba akcent zelenej ktorá sa nachádza v kuchyni , na chodbe a ako komoda v spálni .

Podpor hlasovanie a zdieľaj na Facebook. Ďakujeme ♥
Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID s podporou partnerov a priateľských organizácii vyhlásila prvú slovenskú kategorizovanú súťaž o ceny v interiérovom dizajne. Do súťaže sa prihlásili interiéroví dizajnéri, architekti, umeleci, študenti, investori, výrobcovia ale aj dodávatelia interiérov.
Sledujte nás na sociálnych sieťach
Napíšte nám správu
[contact-form-7 id=“2119″ title=“Nechaj nám správu“]
Hlasovanie verejnosti

Porota

Iľja Skoček ml. – predseda poroty

Ing. arch. Iľja Skoček, ml. je autorom interiérových premien bratislavských reštaurácií, rekonštrukcií paláca Motešických, rekonštrukcie hotela Albrecht a množstva súkromných rezidenčných projektov. Od roku 2018 je externým pedagógom na Katedre architektúry SvF STU v Bratislave. V rokoch 2007 – 2013 a 2017 – 2019 bol členom Predstavenstva Slovenskej komory architektov a od roku 2019 je predsedom Predstavenstva Slovenskej komory architektov.
Dana Mušecová

Akad. arch. Dana Mušecová Študovala architektúru -špecializáciu interiérová tvorba a výstavníctvo u prof. V.Vilhana. Žije a pracuje v Bratislave. Špecializuje sa hlavne na interiérovú tvorbu, návrhy a realizáciu atypických interiérových prvkov. Vo svojom portfóliu má viacero návrhov a realizácií interiérov hotelov, wellness zariadení, kaviarní, administratívnych priestorov, súkromných domov a bytov. Zúčastnila sa viacerých výstav nábytkového designu, v roku 2001 mala samostatnú výstavu originálnych objektov v K Gallery v Bratislave.
Dušan Voštenák

Akademický architekt Dušan Voštenák, 1982 absolvent katedry architektúry na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof. Vojtecha Vilhana. Po ukončení štúdia člen skupiny ŠTÚDIO 85, v roku 1990 majiteľ firmy EMÓCIA DASIGN STUDIO v Žiline, od roku 1990 založil architektonický ateliér EURODESIGN Žilina, držiteľ ceny SKA CE ZA AR 2005 za interiér a CE ZA AR 2010 v kategórii rekonštrukcie. V roku 2011 zamestnaný na Mestskom úrade v Žiline ako vedúci oddelenia architektúry a urbanizmu. Autorské výstavy v PGU Žilina v roku 2004 a 2014. Od roku 2006 je regionálny zástupca SKA v Žiline a od roku 2018 člen Disciplinárneho senátu SKA. Od roku 2010 je organizátor deviatich ročníkov festivalu architektúry „Mesiac architektúry v PGU Žilina“
Miroslav Zikmund

Akad.arch. Miroslav Zikmund absolvoval VŠVU katedra architektúry v roku 1984, je autorizovaný architekt SKA. Venuje sa prevažne rekonštrukciám hotelových a rekreačných objektov, wellness, tvorbe interiérov, televíznej a eventovej scénografii, ako i i výstavníctvu a reklame. Prvky a podnety z jednotlivých disciplín rád premiešava a kombinuje s dôrazom na tvorivý proces všetkých zúčastnených strán.
René Baďura

doc. akad. soch. René Baďura – dizajnér, vysokoškolský pedagóg, autor publikácií, prednášok a článkov o dizajne. Viacnásobný člen alebo aj predseda hodnotiacej komisie na medzinárodnej výstave Nábytok a bývanie v Nitre. V roku 1989 absolvoval študijný program Priemyselný dizajn na VŠVU v Bratislave. Pôsobí na Technickej univerzite vo Zvolene na Katedre dizajnu nábytku a interiéru od roku 1992. Vystavoval doma i v zahraničí, spolupracuje s domácimi i zahraničnými firmami. Má za sebou študijné pobyty, stáže, prednáškové cykly a viedol workshopy v Belgicku, Brazílii, Číne, Fínsku, Nemecku, Španielsku, Veľkej Británii atď.
Tomáš Čechvala

Ing. arch. Tomáš Čechvala absolvoval FA STU v Bratislave v roku 2005. Od roku 2010 sa venuje vlastnej tvorbe a v súčastnosti vedie ateliér známy aj pre tvorbu interiérov pre pracovné prostredie na Slovensku a v zahraničí. Aktuálne získal ateliér cenu v súťaži Office roka v kategórií Inovatívna kancelária.
Zuzana Cambelová

Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
Zuzana Duchová

Zuzana Duchová, kurátorka a publicistka, študovala vedu o výtvarnom umení na FiFUK v Bratislave a Universität Wien, obhájila dizertačnú prácu o kultúrnych mestách na STU v Bratislave. Externá kurátorka zbierky architektúry a nábytku Slovenského múzea dizajnu. Pracuje pre Creative Europe Desk Slovensko, kde sa zaoberá projektovým manažmentom medzinárodných kultúrnych projektov a grantami.
Porota súťaže

INSAID AWARDS podporujú títo partneri

Príležitosť pre firmy

Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS 2020. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

Partneri insaid awards

Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

  • Martina Uhrinova
    Interiérový dizajnér
    KENDU
  • Milan Illes
    Projektový manažér
    KENDU
  • Michal Staško
    Dizajnér
    Staško dizajn
  • Ivan Matuška
    Dizajnér
    TRIFORM FACTORY
  • Miroslav Debnár
    VŠVU, Bratislava
    Katedra dizajnu
  • Michal C. Hronský
    FA STU, Bratislava
    Ústav interiéru a výstavníctva
  • Elena Farkašová
    TUZVO DF, Zvolen
    Katedra dizajnu nábytku a interiéru
  • Ivan Brezovský
    Biznis developer
    Teal rivers
Ďalej spolupracovali
  • Táňa Kollárová
    Dni architektúry a dizajnu, DAAD
  • Táňa Lesajová
    Noiz.sk
  • Vlado Korček
    slovensky.in
  • Michal Hmirák
    BOLD Digital
  • Mária Rišková
    Slovenské centrum dizajnu, SCD
  • Peter Kukučka
    AT26
  • Vašo Kautman
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Adam Rakús
    Studio Mendelssohn
  • Maximilián Cvengroš
    InaAs
  • Branislav Loskot
    AT26
  • Eva Rutová
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Tomáš Beňadik
    Folk
  • Karolina Finková

  • Katarína Beličková
    MEJD

Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov [contact-form-7 id=“444″ title=“Newsletter“] Ďakujeme a tešíme sa na teba.
Na príprave spolupracovali