Skip to main content

Pre hlasovanie za najlepší interiér z mobilu kliknite sem

Hlasovanie verejnosti
  • DOM PRI LESE. | Mesto
    Autori | Michal Berger
    Spoluautori | Helena Bergerová
    Firma, ateliér | Design Berger sro |
    Foto | mgr.art. Peter Bližnák

    Autorský popis | Dom pri lese. Nízkoenergetický CLT drevo dom v Rusovciach je súčasť kondomínia, ktoré navrhoval ateliér Molnár - Peráček. ( Ing.arch. L. Peráček, Ing.arch. L. Peráček ml.)Zastavaná plocha 204 m2, úžitková plocha bez terás 180m2.

    Klienti mali pôvodne zámer stavať, ale naskytla sa príležitosť kúpy domu tesne pred dokončením v lokalite, ktorú chceli. Architektúra domu je riešená v kontexte a s rešpektom k prírode pre päť člennú rodinu so psom. Majitelia mali od začiatku jasnú, triezvu predstavu o nárokoch na priestor a jeho využití, čo nám veľmi uľahčilo prácu pri návrhu interiéru.
    V interiéri je pokoj, ktorý je v dome citeľný vďaka jednoduchým materiálom umocnený drevenými stenami a obkladmi. Celý dom aj so záhradou pôsobí ako oáza kľudu a je v ňom cítiť genius loci.
    Dispozícia bola mierne prispôsobená požiadavkám rodiny a v rámci možností. Pri prvej obhliadke nedokončeného domu sme sa dohodli, že necháme maximum možných pohľadových plôch (CLT panely ) v dreve. Primárne však mali byť prekryté, čo bolo najdôležitejšie rozhodnutie pre ďalší postup.
    V prospech celej veci pomohlo, že bol interiér realizovaný na mieru. Pre schodiskovú stenu vznikol samostatný návrh s jednoduchou štruktúrou obkladu, ktorá sa stala dominantou v otvorenom priestore.
    Je ťažké definovať výnimočnosť tohto interiéru. Svojou obyčajnosťou, jednoduchosťou, nevtieravosťou a pokojom, ktorý je tam citeľný aj vďaka obyvateľom domu.

  • MESTSKÁ KNIŽNICA, GELNICA | Mesto
    Autori | Ing. arch. Igor Cziel
    Spoluautori | Ing. arch. Želmíra Tomková
    Firma, ateliér | LIGRUS s.r.o. | http://www.ligrus.sk/nase-prace/
    Foto | Ing. arch. Igor Cziel

    Autorský popis | Knižnica je zdrojom krásnych príbehov, ktoré hýbu našou mysľou a rozbiehajú našu fantáziu. Je zbierkou vedomostí a zdrojom množstva informácií. Nie je to len sklad, kde na sekundu vojdeme, vyberieme a odídeme. Aspoň to nie je naším zámerom v tomto projekte. Tento projekt je transformáciou starej knižnice na nový moderný priestor. Nový šat, nové možností, noví mladí čitatelia. Dispozícia sme sprehľadnili a dostala viac symetrie. Prehľadnosť dodalo aj jasné zadefinovanie priestoru farbou. Odlíšili sa tak jednotlivé celky. Vedecká časť, časť s beletriou aj študovňa sa spojili cez kompaktné a viacúčelové prvky. Sviežosť a aj organizovanosť dodali výrazné farby. Jasná bola aj vízia recyklovať, čo najviac z pôvodného nábytkového inventáru. Pôvodné kreslá a regály boli základom pre výber štýlu. Po úpravách, ako je prečalúnenie a nový náter, dostali nový nádych a ušetrili sa nemalé prostriedky na rozpočte, staré no nadčasové. Nové prvky sú modulárne. Okrem posuvných komponentov v sebe hlavné pódium skrýva malé kockové taburety. Jednoduché, no perfektne funkčné. Celkovo sme tak docielili možnosť transformovať priestor z knižnice na malé javisko a hľadisko. Knihy a ľudia tvoria knižnicu. Nový dizajn by mal prilákať viac ľudí a navnadiť ich na dlhší pobyt s dobrou knihou. Nová krv, nový náboj, nový začiatok. Preto bolo naším cieľom zatraktívniť tento priestor aj pre mladšie generácie aj netradičným prvkom ako je sieť v centre sekcie pre beletriu. Kniha hýbe našou fantáziou a interiér knižnice by mal byť útulným a hravým miestom kde dáme našej fantázii energiu a krídla.
  • FÍNSKA SAUNA - SAUNAIRY | Mesto
    Autori | Anna Božiková
    Spoluautori | Konzultanti-J.Tomaščík, R.Jurčík,M.Bujňaková
    Firma, ateliér | Ateliér priestoru |
    Foto | Anna Božiková

    Autorský popis | Konštrukcia sauny Saunairy pozostáva z dvoch nosných prvkov,hranolov s priemerom 66mm,použitý jednoduchý spoj. Pôdorys je elipsovitý.Vchod je zabezpečený v prednej časti odtiahnutím plášťa (plachty), ktorá je dvojnásobne prekrytá,aby nevznikol veľký únik tepla.Materiál konštrukcie je drevo Thermowood smrek,je tepelne upravené a má nízky obsah smoly v dreve. Plášť(plachta)je prírodná tkanina svetlej farby, pod ňou je hliníková fólia, udržiavajúca teplo, treťou vrstvou je tkanina tmavej farby, kde sa človek v prítmí sauny môže psychicky uvoľniť.Po obvode v hornej zadnej časti je umiestnený tenký pás dreva na vypnutie plachty.Plachta je ukotvená po stranách saunových pecí. V prednej časti sa ukotví kolíkmi. Interiér je riešený minimalistickým priestorom,kde si saunér môže vybrať rôzne polohy,sedenie,ležanie alebo státie.Plocha ukotvená na sedenie/ležanie je ukotvená v konštrukcii.Plocha na ktorej človek trávi čas saunovania je možné odobrať a vymeniť za novú tkaninu.Tkanina je napnutá a pevná tak,že človek nemá z tkaniny neistý pocit.Pod plachtou sa nachádza priestor na umiestnenie vedra s vodou,uteráku,saunovacej čiapky a pod.Saunovacie piecky majú minimálne rozmery a spĺňajú technické podmienky vykurovanie sauny.Sú umiestnené po oboch stranách sauny tak,aby človek nemal pocit pálenie a nepohodlia z umiestnenia.Nad pieckami je ukotvený obvodový rám,takže teplo má priestor unikať do hornej časti sauny a cirkulovať. Piecky sú elektrické s výkonom 3,5 kW.Na vrchu piecky sú použité lávové kamene na udržiavanie tepla.Keďže sauna nemá žiadne okná a otvory, aby ňou prenikalo svetlo, je použité zabudované LED svetlo v nosnej konštrukcii a vytvára prítmie.Na konci hranola je umiestené vonkajšie svetlo, ktoré počas noci osvetľuje prednú časť sauny – symbol nórskej mentality
Podpor hlasovanie a zdieľaj na Facebook. Ďakujeme ♥
Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID s podporou partnerov a priateľských organizácii vyhlásila prvú slovenskú kategorizovanú súťaž o ceny v interiérovom dizajne. Do súťaže sa prihlásili interiéroví dizajnéri, architekti, umeleci, študenti, investori, výrobcovia ale aj dodávatelia interiérov.
Sledujte nás na sociálnych sieťach
Napíšte nám správu
[contact-form-7 id=“2119″ title=“Nechaj nám správu“]
Hlasovanie verejnosti

Porota

Iľja Skoček ml. – predseda poroty

Ing. arch. Iľja Skoček, ml. je autorom interiérových premien bratislavských reštaurácií, rekonštrukcií paláca Motešických, rekonštrukcie hotela Albrecht a množstva súkromných rezidenčných projektov. Od roku 2018 je externým pedagógom na Katedre architektúry SvF STU v Bratislave. V rokoch 2007 – 2013 a 2017 – 2019 bol členom Predstavenstva Slovenskej komory architektov a od roku 2019 je predsedom Predstavenstva Slovenskej komory architektov.
Dana Mušecová

Akad. arch. Dana Mušecová Študovala architektúru -špecializáciu interiérová tvorba a výstavníctvo u prof. V.Vilhana. Žije a pracuje v Bratislave. Špecializuje sa hlavne na interiérovú tvorbu, návrhy a realizáciu atypických interiérových prvkov. Vo svojom portfóliu má viacero návrhov a realizácií interiérov hotelov, wellness zariadení, kaviarní, administratívnych priestorov, súkromných domov a bytov. Zúčastnila sa viacerých výstav nábytkového designu, v roku 2001 mala samostatnú výstavu originálnych objektov v K Gallery v Bratislave.
Dušan Voštenák

Akademický architekt Dušan Voštenák, 1982 absolvent katedry architektúry na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof. Vojtecha Vilhana. Po ukončení štúdia člen skupiny ŠTÚDIO 85, v roku 1990 majiteľ firmy EMÓCIA DASIGN STUDIO v Žiline, od roku 1990 založil architektonický ateliér EURODESIGN Žilina, držiteľ ceny SKA CE ZA AR 2005 za interiér a CE ZA AR 2010 v kategórii rekonštrukcie. V roku 2011 zamestnaný na Mestskom úrade v Žiline ako vedúci oddelenia architektúry a urbanizmu. Autorské výstavy v PGU Žilina v roku 2004 a 2014. Od roku 2006 je regionálny zástupca SKA v Žiline a od roku 2018 člen Disciplinárneho senátu SKA. Od roku 2010 je organizátor deviatich ročníkov festivalu architektúry „Mesiac architektúry v PGU Žilina“
Miroslav Zikmund

Akad.arch. Miroslav Zikmund absolvoval VŠVU katedra architektúry v roku 1984, je autorizovaný architekt SKA. Venuje sa prevažne rekonštrukciám hotelových a rekreačných objektov, wellness, tvorbe interiérov, televíznej a eventovej scénografii, ako i i výstavníctvu a reklame. Prvky a podnety z jednotlivých disciplín rád premiešava a kombinuje s dôrazom na tvorivý proces všetkých zúčastnených strán.
René Baďura

doc. akad. soch. René Baďura – dizajnér, vysokoškolský pedagóg, autor publikácií, prednášok a článkov o dizajne. Viacnásobný člen alebo aj predseda hodnotiacej komisie na medzinárodnej výstave Nábytok a bývanie v Nitre. V roku 1989 absolvoval študijný program Priemyselný dizajn na VŠVU v Bratislave. Pôsobí na Technickej univerzite vo Zvolene na Katedre dizajnu nábytku a interiéru od roku 1992. Vystavoval doma i v zahraničí, spolupracuje s domácimi i zahraničnými firmami. Má za sebou študijné pobyty, stáže, prednáškové cykly a viedol workshopy v Belgicku, Brazílii, Číne, Fínsku, Nemecku, Španielsku, Veľkej Británii atď.
Tomáš Čechvala

Ing. arch. Tomáš Čechvala absolvoval FA STU v Bratislave v roku 2005. Od roku 2010 sa venuje vlastnej tvorbe a v súčastnosti vedie ateliér známy aj pre tvorbu interiérov pre pracovné prostredie na Slovensku a v zahraničí. Aktuálne získal ateliér cenu v súťaži Office roka v kategórií Inovatívna kancelária.
Zuzana Cambelová

Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
Zuzana Duchová

Zuzana Duchová, kurátorka a publicistka, študovala vedu o výtvarnom umení na FiFUK v Bratislave a Universität Wien, obhájila dizertačnú prácu o kultúrnych mestách na STU v Bratislave. Externá kurátorka zbierky architektúry a nábytku Slovenského múzea dizajnu. Pracuje pre Creative Europe Desk Slovensko, kde sa zaoberá projektovým manažmentom medzinárodných kultúrnych projektov a grantami.
Porota súťaže

INSAID AWARDS podporujú títo partneri

Príležitosť pre firmy

Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS 2020. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

Partneri insaid awards

Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

  • Martina Uhrinova
    Interiérový dizajnér
    KENDU
  • Milan Illes
    Projektový manažér
    KENDU
  • Michal Staško
    Dizajnér
    Staško dizajn
  • Ivan Matuška
    Dizajnér
    TRIFORM FACTORY
  • Miroslav Debnár
    VŠVU, Bratislava
    Katedra dizajnu
  • Michal C. Hronský
    FA STU, Bratislava
    Ústav interiéru a výstavníctva
  • Elena Farkašová
    TUZVO DF, Zvolen
    Katedra dizajnu nábytku a interiéru
  • Ivan Brezovský
    Biznis developer
    Teal rivers
Ďalej spolupracovali
  • Táňa Kollárová
    Dni architektúry a dizajnu, DAAD
  • Táňa Lesajová
    Noiz.sk
  • Vlado Korček
    slovensky.in
  • Michal Hmirák
    BOLD Digital
  • Mária Rišková
    Slovenské centrum dizajnu, SCD
  • Peter Kukučka
    AT26
  • Vašo Kautman
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Adam Rakús
    Studio Mendelssohn
  • Maximilián Cvengroš
    InaAs
  • Branislav Loskot
    AT26
  • Eva Rutová
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Tomáš Beňadik
    Folk
  • Karolina Finková

  • Katarína Beličková
    MEJD

Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov [contact-form-7 id=“444″ title=“Newsletter“] Ďakujeme a tešíme sa na teba.
Na príprave spolupracovali