Skip to main content

Pre hlasovanie za najlepší interiér z mobilu kliknite sem

Hlasovanie verejnosti
  • CHATA SLOVIANKA HTTPS://WOODPARK.SK/ | Mesto
    Autori | Lucia Mikitová
    Spoluautori | Aqastyl, Bytdesign, Actuela
    Firma, ateliér | Lucia Mikitová, štúdio interiérového dizajnu | https://www.instagram.com/interiordesign_luciamikitova/
    Foto | Michal Zajaček http://www.mbpictures.sk/

    Autorský popis | Chata Slovianka sa nachádza v obci Valča neďaleko Martina. Napriek tomu, že si zachováva moderný vzhľad, nesie v sebe viacero odkazov na slovenskú kultúru a Sloviansku dolinu, ktorá ju obklopuje.
    Interiér je veľmi funkčný. Na prízemí sa nachádza vstupná hala, technická miestnosť, kúpeľňa s toaletou, kuchyňa a priestranná jedálenská časť s obývačkou. Priestor pod schodmi slúži ako detský kútik. Poschodiu dominuje galéria, z ktorej je cez presklenú stenu priamy výhľad na lyžiarske stredisko. Okrem toho sú na poschodí 3 izby a kúpeľňa s toaletou.
    Kamenný obklad na fasáde a odtieň dreva sú použité aj v interiéri. Materiály sú vyberané zámerne. Veľa prírodného kameňa v rovnakom farebnom tóne sa nachádza v potokoch Slovianskej doliny a stromy obklopujú okolie chát.
    Vo vstupnej hale víta hostí vešiak vyrobený zo starých lyží. Nesie odkaz na lyžiarske stredisko, ktoré je v bezprostrednej blízkosti chaty.
    Nábytok je robený na mieru. Do kartáčovaného dreva sú ručne vyrezané ornamenty inšpirované výšivkami a vzormi, do ktorých naši predkovia vnášali posolstvá
    lásky, ochrany, nádeje- Na zrkadlách v kúpeľni a vo vstupnej hale je použité pravé staré drevo. Steny izieb zdobia ornamenty z valčekov starých maliarov, ktoré sú vtlačené do betónovej omietky. Ďalším odkazom na okolitú prírodu sú aj parohové lustre a množstvo jeleních dekorácií. Na zatemnenie okien slúžia zamatové závesy, ktoré spolu so sedacou súpravou kontrastujú s drsným kameňom, drevom v surovom vzhľade, a tak zjemňujú priestor.
    Cieľom investorov bolo odlíšiť sa od okolitých chát, ponúknuť hosťom pohodlie, vyzdvihnúť prostredie, v ktorom sa chata nachádza a udržať moderný dizajn.
  • INTERIÉR ADMINISTRATÍVNEJ BUDOVY ABW, KRÁĽOVÁ PRI SENCI | Mesto
    Autori | Ing. arch. René Baranyai, Ing. arch. Borislav Benedek
    Spoluautori | Ing. arch. Gabriela Chvostaľová, Ing. arch. Marek Vadovič, Ing. arch. Anna Juričková, Ing. arch. Gabriela Rolenčíková, Ing. Peter Pasečný (krajinná architektúra), Ing. Katarína Štrbová (krajinná architektúra)
    Firma, ateliér | RB ARCHITECTS s.r.o., LANG BENEDEK ASSOCIATED ARCHITECTS s. r. o. | http://langbenedek.com/ | http://rbarchitects.sk/
    Foto | Welin Nagyová

    Autorský popis | Interiér sa nachádza v areáli závodu na výrobu betónových prvkov. V budove sa stretáva vedenie, zamestnanci, zákazníci.Koncepcia objektu vychádza z troch hlavných princípov-zeleného átria otvoreného do každej miestnosti v objekte, ďalej transparentnosti a prehľadnosti dispozície vo vzťahu zákazník–zamestnanec a tretím podporným princípom návrhu je striktné dodržiavanie ekologických zásad pasívneho štandardu, kde je potešiteľný konečný výsledok energetickej bilancie 13 kWh/m2 ročne. V interiéri sú obvodové a obe železobetónové steny a stĺpy priznané, stropy sú na striekané z akustickej omietky a podlahy sú pokryté kaučukovým prírodným povrchom. Ostatné nenosné deliace steny boli pokryté drevenou brezovou preglejkou, ktorá bola použitá aj pri výrobe nábytku. Zámerom bolo prepojenie povrchov tak, aby pocitovo boli všetky prvky v ineriéri akoby vložené. Kvalitné fyzikálne vlastnosti / vlhkosť, teplota, presvetlenie a preslnenie / spojene s pravidelnou nepretržitou výmenou čerstvého vzduchu sú základom tejto budovy. Vytvorenie moderného prostredia pre zamestnancov bolo dosiahnuté aj navrhovanými kvalitnými materiálmi na prírodnej báze, vynikajúcou akustikou, nadštandardným prirodzeným osvetlením. Interiérové deliace sklá tak umožnili krížové priehľady medzi samotným interiérom a exteriérom. Ako akcent bol použitý živý strom v centrálnom prirodzene presvetlenom priestore. Má symbolizovať rast a dynamiku firmy a vytvárať príjemnú atmosféru.
Podpor hlasovanie a zdieľaj na Facebook. Ďakujeme ♥
Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID s podporou partnerov a priateľských organizácii vyhlásila prvú slovenskú kategorizovanú súťaž o ceny v interiérovom dizajne. Do súťaže sa prihlásili interiéroví dizajnéri, architekti, umeleci, študenti, investori, výrobcovia ale aj dodávatelia interiérov.
Sledujte nás na sociálnych sieťach
Napíšte nám správu
[contact-form-7 id=“2119″ title=“Nechaj nám správu“]
Hlasovanie verejnosti

Porota

Iľja Skoček ml. – predseda poroty

Ing. arch. Iľja Skoček, ml. je autorom interiérových premien bratislavských reštaurácií, rekonštrukcií paláca Motešických, rekonštrukcie hotela Albrecht a množstva súkromných rezidenčných projektov. Od roku 2018 je externým pedagógom na Katedre architektúry SvF STU v Bratislave. V rokoch 2007 – 2013 a 2017 – 2019 bol členom Predstavenstva Slovenskej komory architektov a od roku 2019 je predsedom Predstavenstva Slovenskej komory architektov.
Dana Mušecová

Akad. arch. Dana Mušecová Študovala architektúru -špecializáciu interiérová tvorba a výstavníctvo u prof. V.Vilhana. Žije a pracuje v Bratislave. Špecializuje sa hlavne na interiérovú tvorbu, návrhy a realizáciu atypických interiérových prvkov. Vo svojom portfóliu má viacero návrhov a realizácií interiérov hotelov, wellness zariadení, kaviarní, administratívnych priestorov, súkromných domov a bytov. Zúčastnila sa viacerých výstav nábytkového designu, v roku 2001 mala samostatnú výstavu originálnych objektov v K Gallery v Bratislave.
Dušan Voštenák

Akademický architekt Dušan Voštenák, 1982 absolvent katedry architektúry na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof. Vojtecha Vilhana. Po ukončení štúdia člen skupiny ŠTÚDIO 85, v roku 1990 majiteľ firmy EMÓCIA DASIGN STUDIO v Žiline, od roku 1990 založil architektonický ateliér EURODESIGN Žilina, držiteľ ceny SKA CE ZA AR 2005 za interiér a CE ZA AR 2010 v kategórii rekonštrukcie. V roku 2011 zamestnaný na Mestskom úrade v Žiline ako vedúci oddelenia architektúry a urbanizmu. Autorské výstavy v PGU Žilina v roku 2004 a 2014. Od roku 2006 je regionálny zástupca SKA v Žiline a od roku 2018 člen Disciplinárneho senátu SKA. Od roku 2010 je organizátor deviatich ročníkov festivalu architektúry „Mesiac architektúry v PGU Žilina“
Miroslav Zikmund

Akad.arch. Miroslav Zikmund absolvoval VŠVU katedra architektúry v roku 1984, je autorizovaný architekt SKA. Venuje sa prevažne rekonštrukciám hotelových a rekreačných objektov, wellness, tvorbe interiérov, televíznej a eventovej scénografii, ako i i výstavníctvu a reklame. Prvky a podnety z jednotlivých disciplín rád premiešava a kombinuje s dôrazom na tvorivý proces všetkých zúčastnených strán.
René Baďura

doc. akad. soch. René Baďura – dizajnér, vysokoškolský pedagóg, autor publikácií, prednášok a článkov o dizajne. Viacnásobný člen alebo aj predseda hodnotiacej komisie na medzinárodnej výstave Nábytok a bývanie v Nitre. V roku 1989 absolvoval študijný program Priemyselný dizajn na VŠVU v Bratislave. Pôsobí na Technickej univerzite vo Zvolene na Katedre dizajnu nábytku a interiéru od roku 1992. Vystavoval doma i v zahraničí, spolupracuje s domácimi i zahraničnými firmami. Má za sebou študijné pobyty, stáže, prednáškové cykly a viedol workshopy v Belgicku, Brazílii, Číne, Fínsku, Nemecku, Španielsku, Veľkej Británii atď.
Tomáš Čechvala

Ing. arch. Tomáš Čechvala absolvoval FA STU v Bratislave v roku 2005. Od roku 2010 sa venuje vlastnej tvorbe a v súčastnosti vedie ateliér známy aj pre tvorbu interiérov pre pracovné prostredie na Slovensku a v zahraničí. Aktuálne získal ateliér cenu v súťaži Office roka v kategórií Inovatívna kancelária.
Zuzana Cambelová

Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
Zuzana Duchová

Zuzana Duchová, kurátorka a publicistka, študovala vedu o výtvarnom umení na FiFUK v Bratislave a Universität Wien, obhájila dizertačnú prácu o kultúrnych mestách na STU v Bratislave. Externá kurátorka zbierky architektúry a nábytku Slovenského múzea dizajnu. Pracuje pre Creative Europe Desk Slovensko, kde sa zaoberá projektovým manažmentom medzinárodných kultúrnych projektov a grantami.
Porota súťaže

INSAID AWARDS podporujú títo partneri

Príležitosť pre firmy

Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS 2020. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

Partneri insaid awards

Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

  • Martina Uhrinova
    Interiérový dizajnér
    KENDU
  • Milan Illes
    Projektový manažér
    KENDU
  • Michal Staško
    Dizajnér
    Staško dizajn
  • Ivan Matuška
    Dizajnér
    TRIFORM FACTORY
  • Miroslav Debnár
    VŠVU, Bratislava
    Katedra dizajnu
  • Michal C. Hronský
    FA STU, Bratislava
    Ústav interiéru a výstavníctva
  • Elena Farkašová
    TUZVO DF, Zvolen
    Katedra dizajnu nábytku a interiéru
  • Ivan Brezovský
    Biznis developer
    Teal rivers
Ďalej spolupracovali
  • Táňa Kollárová
    Dni architektúry a dizajnu, DAAD
  • Táňa Lesajová
    Noiz.sk
  • Vlado Korček
    slovensky.in
  • Michal Hmirák
    BOLD Digital
  • Mária Rišková
    Slovenské centrum dizajnu, SCD
  • Peter Kukučka
    AT26
  • Vašo Kautman
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Adam Rakús
    Studio Mendelssohn
  • Maximilián Cvengroš
    InaAs
  • Branislav Loskot
    AT26
  • Eva Rutová
    Katedra dizajnu, VŠVU
  • Tomáš Beňadik
    Folk
  • Karolina Finková

  • Katarína Beličková
    MEJD

Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov [contact-form-7 id=“444″ title=“Newsletter“] Ďakujeme a tešíme sa na teba.
Na príprave spolupracovali