Skip to main content

INAW 2021 – Privátny interiér

BYT BOJNICE | Bojnice
Ukončenie projektu 2020 | Riešená plocha 90 m²
Autori | Ing. arch. Erik Pastucha
Spoluautori | Studio e
Firma, ateliér | Studio e, s.r.o. | http://www.studioe.sk
Foto | Matej Hakár

Autorský popis | Byt sme navrhovali pre jeden mladý pár.Zadanie bolo vytvoriť veľmi originálny,ale zároveň pohodlný priestor pre mladú rodinu.Návrh si vyžadoval úpravu priečky,vodoinštalácie,dispozície elektriky a polôh svietidiel.Majiteľka mala jasnú predstavu o svojom budúcom bývaní,najmä čo sa týka osobitého štýlu a farebnosti.Veľkou výzvou teda bolo skombinovať tieto dva atribúty do jedného príjemne pôsobiaceho a ladiaceho celku. Požiadavkou klienta bolo nájsť atypické riešenie pre dizajn kuchyne,šatníka a kúpeľne tak,aby pôsobili zaujímavo a nekonvenčne.
Neobvyklými požiadavkami investora bolo prepojenie kúpeľne s dennou zónou.Dnes môžu priamo zo samostojacej vane sledovať dianie v dennej časti, alebo program v televízii.Dizajnová kúpeľňa zároveň dodáva dennej časti pocit pobytu v luxusnom hoteli.Zvyšuje atraktivitu a originalitu apartmánu.Ďalšou výzvou bola kombinácia farieb,spojenie púdrovej so sýtym odtieňom ružovej až po petrolejovú, tak aby to nevyzeralo cukríkovo,ale elegantne a nadčasovo.
Pri návrhu sme sa pohrali s unikátnosťou jednotlivých prvkov.Zakomponovali sme oblé aj pravouhlé tvary.Oblúkové obloženie stien má jemne retro nádych,použili sme ho v tomto prevedení prvýkrat a výsledok všetkých príjemne prekvapil.Nábytky majú rovnako netradičné farby,ktoré do seba výborne zapadajú.Príjemným farebným akcentom je v priestore ležérne pôsobiaca sedačka.
Originálny kameň terrazzo dodal priestoru úplne nový rozmer a svojou výraznou farebnosťou,ale aj textúrou len podčiarkol temperament majiteľky interiéru.Drevená podlaha v prevedení „herringbone“ už len dotvorila celý priestor a vdýchla mu teplo domova.
Vznikol tak výnimičný interiér,ktorý odzrkadľuje životný štýl majiteľa.Netvoríme interiéry,tvoríme domovy.Je pre nás najvyšším vyznamenaním nadšená spätná väzba klienta.