Skip to main content

INAW 2021 – Privátny interiér

BYT S VÝHĽADOM NA DUNAJ | Bratislava
Ukončenie projektu 2020 | Riešená plocha 118 m²
Autori | Mgr. art. Maximilián Cvengroš
Spoluautori | Mgr. art. Ján Kolpaský, Ing. Filip Kontrík
Firma, ateliér | InaAs s.r.o. | http://www.inaas.sk
Foto | MgA. Tomas Manina

Autorský popis | Rezidenčný projekt dokonale korešponduje s osobnosťou majiteľa: je racionálny, praktický a náročný na kvalitné materiály. Predkladaný 3-izbový byt využíva majiteľ nie len ako prechodné bývanie, ale aj ako reprezentatívny priestor pre prijímanie návštev. Tejto funkcii bol prispôsobený výber kvalitných, ľahko udržiavateľných materiálov a precízne spracované detaily.

V interiéri objavíte množstvo atypických riešení stavebno-stolárskych prvkov. Dominantou je drevený obklad, plynule prechádzajúci zo vstupnej chodby do spálne a pracovne. Rovnaký drevený dekór na čele kuchynského pultu jemne preväzuje celý priestor a zároveň ladí s drevenou podlahou. Kuchynská linka v sebe kombinuje matný biely kuchynský nábytok s pracovnou doskou z Corianu a dyhu s využitím drevených úchytiek. Kvôli absencii horných skriniek bolo osvetlenie pracovnej dosky riešené atypicky pomocou zabudovaného LED pásu vystupujúceho priamo zo steny.

V priestore sú realizované dve úrovne SDK podhľadu. Podsvietený podhľad v spálni korešponduje s líniou podhľadu v dennej zóne, ktorý pokračuje až k na mieru vyhotovenej obývacej stene. Časť podhľadu v spálni vďaka dyhovaniu priamo nadväzuje na vstavaný nábytok. V tejto časti je ukrytá kanálová klimatizácia. Klimatizácia pre spoločenskú zónu je umiestnená v podhľade v kúpeľni. V pôvodnom stave boli vykurovacie telesá priznané, umiestnené pred presklenými stenami. Naše riešenie zahŕňa vybetónovanie stupňa, v ktorom boli tieto vykurovacie konvektory umiestnené.

Tienenie je primárne zabezpečené formou elektrických exteriérových žalúzií a sekundárne pomocou rímskych roliet. K bytu prislúcha aj priestranná terasa. Nakoľko ide o prechodné bývanie, samozrejmosťou bolo zabezpečenie závlahového systému.