Skip to main content

Kategória Privátny interiér

REZIDENČNÝ DOM ZA KOŠICAMI | Mesto
Autori | Mgr.art. Anna Hrubovcakova
Spoluautori | návrh interiéru+ dozor Anna Hrubovcakova, realizacia dýhovaných nabytkov Juraj Vráb, Drevonex
Firma, ateliér | pjure S.R.O. | http://pjure.studio
Foto | Slavo Samuelcik

Autorský popis | Hlavnou prioritou bolo navrhnúť pohodlné bývanie pre štvorčlennú rodinu, ktoré by slúžilo dlhé roky bez obmedzenia a nepodliehalo aktuálnym krátkodobým trendom. Čisté a nadčasové riešenie spolu s kombináciou dubovej prírodnej dýhy, s jemným kartáčom, ktorá je kombinovaná s prírodnou dubovou podlahou, čiernymi akcentami a technickými svietidlami, vytvára jeden harmonický celok.
Schodisko
Návrh a realizácia schodiska. Madlo, ktoré je praktické a zároveň nenápadne je v nosnej priečke, co trochu komplikovalo situaciu, ale tento detail nám prišiel výnimočný, nechceli sme sa ho vzdať a tak sme ho dotiahli až do konca. Schodisko v dubovom prevedení je pekné čisté, zvládnuté do detailov, nakoľko sme nepoužívali žiadne soklové lišty, bol dôležitý každý jeden milimeter. Všetko sadlo k plnej spokojnosti.
Obývačka s kuchyňou
Zaujímavostou su designove svietidla osadene v stropnej liste, ako i cierny strop, ktory dodava interieru smrnc. Spociatku si klient nebol isty ci to zvladne, od stropu ho odhovarali i vsetci majstri ktori sa nachadzali na stavbe, avsak bola som neoblomna. Po vymalovani mi volal s tym ze je to perfektne. Zvysok je kombináciou dýhy v tabakovom odtieni, dubová podlaha, tmavý čierny strop, čierne technické svietidlá, biele steny, biela keramická doska, bora systém

Spáľňa s kúpeľnou a šatníkom
Nad posteľou sa nachádza drevený rošt, ktorý je dominantným prvkom interiéru. Ambientné osvetlenie v podhľade, ktoré ide líniami zároveň so sadrokartónom, dotvára atmosféru spálne. Zo spálne je priamy vstup do šatníka a kúpeľne. Šatník je materiálovo navrhnutý tak, aby ladil so spálňou. V šatníku sa nachádzajú veľké zrkadlá, ktoré opticky zväčšujú priestor a presvetlujú ho.