Skip to main content

Kategória Privátny interiér

BYT KARADŽIČOVA | Mesto
Autori | Ing. arch. Marek Abramovič
Spoluautori | abrama architekti
Firma, ateliér | abrama architekti | https://abrama.sk
Foto | Pavel Kudiváni

Autorský popis | Riešený 3i. byt o výmere 83m2 sa nachádza v bytovom dome z 50. rokov v Bratislave.
Základnou požiadavkou pri na návrhu interiéru bolo vytvorenie vzdušného moderného priestoru, v minimalistickom dizajne, ktorý by reflektoval súčasné trendy interiérového navrhovania.
Zámerom pri návrhu bolo vytvorenie samostatnej dennej a nočnej zóny s nepriechodnými miestnosťami. Na vytvorenie samostatných zón boli potrebné dispozičné zmeny v rámci bytu.
Premiestnením kuchyne do spoločného priestoru s obývacou izbou a vstupnou halou sa oddelila denná časť od nočnej, a zároveň bol vytvorený vzdušný a otvorený priestor určený na komfortné trávenie času.
Farebne je byt ladený do svetlých farieb a prírodných materiálov. V celom obytnom priestore je použitá drevená podlaha usporiadaná do stromčeka. V kúpeľni a WC je navrhnutá hodvábne šedá polyuretánová podlaha. Steny sú minimalisticky riešené bielou maľovkou miestami doplnené o obrazové diela. Na dosiahnutie čistých línii boli navrhnuté bez-zárubňové dvere s výškou dverného krídla 2150mm doplnené o zapustené soklové lišty.
Nábytky v celom byte sú riešené ako a-typové s dôrazom na odkladacie priestory. Policová zostava v chodbe a kuchynská linka je hodvábne šedej farby v kombinácii s drevenou dubovou dyhou. Tá je použitá aj na obývačkovej stenovej zostave. Ako protiváha k dyhe je tu použitá čierna nika s vystupujúcou TV skrinkou, ktorá odkazuje na čiernu kuchynskú zástenu.
V rámci nábytku boli architektom navrhnuté atypické prvky ako napr. jedálenský stôl s betónovou podnožou, posuvný policový regál, držiaky uterákov s integrovaným zásuvkami a kovový sušiak na uteráky v sprchovom kúte.