Skip to main content

Kategória Privátny interiér

BYT PG | Mesto
Autori | Martin Hreščák, Ing.arch. Martina Hreščáková
Spoluautori | Martin Hreščák, Ing.arch. Martina Hreščáková
Firma, ateliér | triha s.r.o. | https://www.triha.sk/
Foto | Iva Štarman

Autorský popis | Byt Pg
So zámerom zabezpečiť bývanie pre syna nás oslovila majiteľka bytu postaveného v 50. rokoch. V projekte jeho rekonštrukcie a modernizácie sme mimo troch určujúcich požiadaviek dostali voľnú ruku. Prianie klientky znelo prepojiť obývaciu časť s kuchyňou, integrovať do kúpeľne vaňu a priniesť do mestského bývania nádych stredomoria.
Pôvodnú dispozíciu nebolo potrebné výrazne preorganizovať. Vybúraním širokého priechodu z obývačky do kuchyne sa denná pobytová časť viac scelila a otvorila. Obývačkový vstup z chodby sme mierne posunuli a za niekdajším kuchynským vytvorili komoru s práčkou. Do nových otvorov boli osadené posuvné dvere, ktoré sa v bežnom (otvorenom) režime skryjú za obklad obývacej steny. V malej kúpeľni nebolo dostatok miesta pre sprchový kút aj vaňu. Zaexperimentovali sme a vaňu v nike vysunuli do priestoru spálne.
Novým interiérovým prvkom je tyčový paraván z dubového dreva, ktorý ako rámcová bariéra chráni súkromie spálne. Odkazy na jeho tvaroslovie sa objavujú aj na šatníkových skriniach či poličkách v chodbe. Základ interiéru s bielymi stenami a dubovými parketami spestrili petrolejový melamín na vstavaných nábytkoch a žlté solitéry stolov a stoličiek. Letné farby živo komunikujú s výrazným ornamentom na obkladoch. Obrazce z keramiky sú realizované vo vertikálnych aj horizontálnych pozíciách, kde navodzujú optiku koberca.

Návrh: triha s.r.o.
Realizácia: triha s.r.o.
Lokalita: Bratislava, Nové mesto
Projekt: 2017
Realizácia: 2017
Plocha: 62 m2
Foto: Iva Štarman