INAW 2021 – Horeca – INSAID AWARDS

INAW 2021 – Horeca

6 |

MOMENT (180 m²) | Liptovský Mikuláš
Autorský popis | Projekt Moment, sa nachádza v centre Liptovského Mikuláša.
Klienti nás oslovili s požiadavkou, navrhnúť interiér, ktorý v sebe musí skĺbiť dve prevádzky.
V tomto projekte sa spájali dve prevádzky, obchod s lokálnymi potravinami a kaviareň, ktorá má v Liptovskom Mikuláši svoju vlastnú pražiareň kávy. Na rozlohovo menší priestor sme potrebovali dostať predajňu potravín s vlastnou pekárňou ( kváskové pečenie ) a kaviareň s prípravovňou občerstvenia ( raňajkáreň ). Priestor, kde sa nachádza pekáreň s prípravovňou jedla, nám bol dodaný vypracovaný, podľa všetkých noriem, čo nám v konečnom dôsledku zmenšilo celkový priestor na samotný návrh a rozdelenie prevádzok, ale aj usmernilo v navrhovaní.
Museli sme navrhnúť a vytvoriť interiér, ktorý bude musieť funkčne zabezpečiť chod oboch prevádzok v podstate nerušene, ale samozrejme vytvoriť celok, ktorý na seba nadväzuje a dopĺňa sa.
Pri návrhu dispozície a celkového dizajnu sme museli rátať s určitými obmedzeniami, ako vstup, výstup na terasu, zásobovacie vstupy a pod. a hlavne s pohybom ľudí medzi dvoma samostatnými prevádzkami. Celý interiér je navrhnutý tak aby pôsobil jednotne, v jednoduchosti so zameraním sa na určité detaily, či už v interiéry ale aj v nábytku a hlavne aby spĺňal svoju funkčnosť. Všetky nábytkové prvky, ktoré boli navrhnuté sú atypické a vyrábané na mieru. Ako hlavný materiál, ktorý bol navrhnutý je dubová dýha s olejovaným povrchom, v kombinácii s kovom, dubovou dýhou s čiernym matným povrchom a medeným plechom. Interiér dopĺňajú viaceré typy stropných a nábytkových svietidiel. Ktoré svojou funkčnosťou nasvecujú dva typy prevádzok.
Našim hlavným cieľom, bolo vytvoriť interiér, ktorý bude spĺňať všetky požiadavky, bude funkčný, a v ktorom sa budú zákazníci a personál cítiť dobre

BLAŽEK DESIGN