Skip to main content

0 INAW 2022 – SHORTLIST – STUDENT


Warning: Attempt to read property "ID" on bool in /data/b/b/bbed369b-dff6-46f7-945f-f373b021bbaf/insaid.sk/web/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme-wordpress/functions.php on line 54

Warning: Attempt to read property "display_name" on bool in /data/b/b/bbed369b-dff6-46f7-945f-f373b021bbaf/insaid.sk/web/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme-wordpress/functions.php on line 56
ATELIÉR INTERIÉROVÉHO DIZAJNU ZEEP VISUAL | Študentský koncept
Ukončenie projektu 2022 | Riešená plocha 112 m²
Autori | Samuel Sekera
Spoluautori | Samuel Sekera
Vedúci ateliéru, gestor | Ing. arch. Zuzana Grúňová, PhD.
Názov školy, fakulty alebo kurzu | Stavebná fakulta Žilinskej univerzity v Žiline | SvF UNIZA | https://www.uniza.sk/

Autorský popis | Môj projekt sa venuje návrhu dizajnového ateliéru v eklektickom štýle, ktorý je nazývaný aj štýlom pre odvážnych a vyznačuje sa kombináciou moderných a starých prvkov. Tento štýl patrí medzi najzaujímavejšie a v dnešnej dobe aj najpopulárnejšie, ale zároveň je zo všetkých štýlov najobtiažnejší, lebo je postavený na kombinácií veľkého spektra prvkov, ktoré sa na prvý pohľad môžu zdať nekombinovateľné.

Ateliér je koncipovaný na veľkosť 112,06 metrov štvorcových, tak aby spĺňal rozmerové požiadavky, no zároveň presadzoval neštandardné interiérové riešenie, vďaka ktorému je skutočne jedinečný. Jedná sa o dvojpodlažný objekt, ktorý sa skladá z prízemia a podlažia. Centrom aj vstupnou bránou objektu je hlavná miestnosť kancelárie, vybavená šiestimi pracoviskami pre dizajnérov, ktoré sú od seba oddelené posuvnými akustickými panelmi absorbujúcimi hluk medzi jednotlivými pracoviskami. Okrem kancelárie sa na prízemii nachádzajú štyri ďalšie miestnosti, medzi ktoré patria dámske a pánske toalety, šatňa pre zamestnancov s výlevkou a nakoniec skladovacia miestnosť, navrhovaná ako profesionálna tlačiareň.

Centrom podlažia je sociálna miestnosť pre zamestnancov slúžiaca na oddych, čerpanie novej inšpirácie a budovanie vzájomných vzťahov na pracovisku. Miestnosť je prístupná priamo zo schodiska a od prízemia je oddelená drevenou lamelovou protihlukovou stenou, ktorá je porastená popínavým brečtanom a zároveň poskytuje dokonalý priestor na umiestnenie firemného loga.