INSAID AWARDS – Najlepšie slovenské interiéry

Online prihláška

Do 30. Apríla 2022 sa môžeš prihlásiť za zvýhodnenú cenu 49EUR (Early Bird). Po tomto termíne bude prihlásenie projektu 69EUR (Standard).
Standard (69 EUR)

  PRIHLASOVATEĽ
  PROJEKT  AUTORI A SPOLUAUTORI

  SOCIÁLNE SIETE A REFERENCIE  SÚHLAS S PODMIENKAMI SÚŤAŽE


  Kópia tejto prihlášky bude odoslaná na zadaný e-mail.


  Student (free)

   PRIHLASOVATEĽ
   PROJEKT

   AUTORI A SPOLUAUTORI

   SOCIÁLNE SIETE A REFERENCIE   SÚHLAS S PODMIENKAMI SÚŤAŽE


   Kópia tejto prihlášky bude odoslaná na zadaný e-mail.


   Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID vyhlasuje tretí ročník prvej slovenskej kategorizovanej súťaže o najlepšie slovenské interiéry. Do súťaže sa môžeš prihlásiť, ak si interiérový dizajnér, architekt, umelec, študent, investor, výrobca či dodávateľ interiérov.

   Prihlasovanie je otvorené ešte

   Dní
   :
   Hodín
   :
   Minút
   :
   Sekúnd

   Prihlasovanie

   Uzávierka prihlášok
   do 30-Júna-2022
   do 17-Júla-2022

   Vyhodnotenie

   Vyhlásenie víťazov
   Jeseň/zima 2022

   Pravidlá a štatút súťaže sú na stiahnutie vo formáte pdf. Prečítaj si ich predtým, ako sa prihlásiš. Ďakujeme

   Prihláška INAW 2022 je otvorené

   Porota INAW 2022

   Predstavujeme členov poroty INSAID AWARDS 2022. Do tohto ročníka prijali pozvanie aj zástupcovia z belgickej a nemeckej komory interiérových architektov a dizajnérov.
   Mauro Brigham

   Mauro Brigham sa narodil v portugalskom Lisabone a žil v pobrežnom meste Figueira da Foz a potom ako 15-ročný emigroval do Belgicka.

   Je zakladateľom ncbham, kreatívnej agentúry, ktorá hosťuje vynikajúcu multižánrovú skupinu zanietených kreatívcov a tvorcov, ktorým sa darí robiť jedinečné, zmysluplné, dlhotrvajúce prostredia založené na skúsenostiach.

   Je aktívnym členom predstavenstva Belgickej asociácie interiérovej architektúry, AiNB.

   https://www.ncbham.be/ 

   Miroslav Debnár

   doc. Mgr. Miroslav Debnár je absolventom dizajnu na SUPŠ v Kremnici (1981) a na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1992). Na slovenskej dizajnérskej scéne je známy svojou dlhodobou orientáciou na tvorbu interiérov a bohatým portfóliom realizácií komerčných a bytových priestorov, rodinných domov, ako aj občianskych stavieb. Jeho interiéry vynikajú jedinečnou atmosférou, užívateľským komfortom a zároveň poskytujú prekvapivé výtvarné momenty a množstvo detailov vycibrených do dokonalosti. Taktiež sa venuje produktovému a experimentálnemu dizajnu. Svoju tvorbu prezentoval na viacerých autorských a kolektívnych výstavách na Slovensku (Lučenec, Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Spišská n/Ves) aj v zahraničí (Osaka, Tokio, Saint-Étienne, Ľubľana, Viedeň, Praha).

   Viaceré jeho realizácie boli zaradené do reprezentatívnej výberovej kolekcie slovenského interiérového dizajnu INTERIOR.SK.05/07 s INTERIOR.SK.08/10.

   Skúsenosti z aktívnej dizajnérskej činnosti tiež odovzdáva nastupujúcej generácii. Od roku 1992 pôsobí ako pedagóg a docent (2005) na VŠVU v Bratislave, kde v súčasnosti vedie Katedru dizajnu (2002) a Ateliér interiérového dizajnu (2018).

   Miroslav Debnár žije a tvorí v Bratislave.

   https://www.vsvu.sk/ 

   Sophie Green

   Sophie Green je skúsená, kreatívna, technicky, analyticky a koncepčne mysliaca interiérová architektka s vlastnou praxou. Má skúsenosi s výučbou a veľký záujmem o profesionálny a politický vývoj. V rokoch 2016-21 bola menovaná externou expertkou Európskeho parlamentu ako „skúsená interiérová dizajnérka / architektka“ v Bruseli. Od roku 2019 je Sophie Green zvolená za členku predstavenstva ECIA (Európska rada interiérových architektov) na návrh Bavorskej komory architektov a s podporou predsedníctva Nemeckej komory architektov.

   So svojím multidisciplinárnym štúdiom interiérového dizajnu so sídlom v Bruseli sa špecializuje na dizajn a riadenie cirkulárnych projektov zameraných na človeka, na adaptívne a opätovné využitie nášho, už vybudovaného prostredia. Pracuje na širokej škále súkromných a verejných projektov – rôznej zložitosti a veľkosti – v Belgicku aj v zahraničí. Na základe pragmatického prístupu, ktorý kombinuje kreativitu a technickosť, riadi fyzický a technologický vplyv dizajnu jestvujúceho prostredia na pohodu používateľov. Jej práce boli viac krát ocenené a uvedené v popredných publikáciách.

   https://www.sophiegreen.eu/

   Štefan  Polakovič

   Ing. arch. Štefan Polakovič je architekt, urbanista a spoluzakladateľ ateliéru GutGut. Vo svojej tvorbe ponúka názory presahujúce tradičné riešenia. Návrhmi sa opiera o medzinárodnú skúsenosť a zároveň reaguje na lokálny kontext, históriu a spoločenský dopad. Známe realizácie akým je bytový dom na Dunajskej ulici v Bratislave (2010), rekonštrukcia panelového bytového domu v Rimavskej Sobote (2014), alebo rekonštrukcia areálu Mlynica v Bratislave (2017), získali priaznivé ohlasy u odbornej aj laickej verejnosti. S návrhom funkčne aj typologicky vrstvenej obytnej štruktúry sa stal laureátom ceny Europan 5. Ateliér GutGut je laureátom ceny ARCH, Ceny Dušana Jurkoviča a štvornásobný laureát Ceny za architektúru CE-ZA-AR.

   Architekt v súčasnosti pôsobí aj na Fakulte architektúry STU v Bratislave, kde od roku 2013 viedol Ústav architektúry občianskych budov. Ako pedagóg ateliérovej tvorby sa podieľa na formovaní architektonického vnímania budúcej generácie architektov.

   Dlhodobo sa venuje aktivitám podporujúce presahy architektektúry do verejného života. V roku 2010 sa stal spoluzakladateľom festivalu DAAD (Dni architektúry a dizajnu) v Bratislave, pričom sa ako spoluorganizátor každoročne podieľa na jeho príprave. Festival predstavuje kritické diskurzy o lokálnych problémoch na medzinárodnej platforme. Pravidelne sa zúčastňuje architektonických diskusií, prednášok a konferencií na Slovensku aj v zahraničí.

   http://www.gutgut.sk/

   Soňa Salnerová

   Ing. arch. Soňa Salnerová, je do INSAID AWARDS 2022 členkou poroty nominovaná Slovenskou komorou architektov (SKA).

   Soňa Salnerová je autorizovaná architektka, absolventka Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave s praxou architektonickom ateliéri vo Viedni /AT a v architektonickom ateliéri v New Yorku /USA, či viacerých slovenských ateliéroch. Zároveň spoluzakladateľka architektonickej kancelárie winwin.

   https://winwin.sk/

   Michal Staško
   Mgr. art. Michal Staško je najproduktívnejší slovenský dizajnér od vzniku republiky. Okrem kreatívnych služieb v oblasti produktového, grafického a interiérového dizajnu sa venuje aj šperkárstvu, návrhom nábytkov, svietidiel a odevov, prednášaniu, tutoringu a porotcovaniu. Je držiteľom ocenenia RedDot Design Award za produkt 3k od firmy TULI. Získal Krištáľové krídlo v kategórii Výtvarné umenie a Národnú cenu za dizajn keramických kachiel Nox.

   http://www.stasko.sk/

   Ivana Šátekova

   Mgr. art. Ivana Šátekova vyštudovala maľbu na VŠVU v Bratislave v ateliéri prof. Daniela Fischera. Svoju tvorbu predstavila na samostatných výstavách v Dot. Gallery, Ateliéri XIII či v Dunaj Gallery v Bratislave. Jej diela boli zastúpené na viacerých skupinových výstavách na Slovensku i v zahraničí, okrem iného v Galérii M.A. Bazovského v Trenčíne či v Kunsthalle Bratislava. V roku 2013 sa stala finalistkou ceny Essl Award; v roku 2014 získala Cenu Nadácie Tatra banky. Je členkou kresliarskeho tria Dzive a spolupracuje na časopise pre deti Bublina. Žije a tvorí v Bratislave.

   https://www.ivanasatekova.sk

   Porota bude posudzovať interiéry v jednotlivých kategóriách v dvoch kolách. Na základe dodaných podkladov vyberie shortlist nominovaných interiérov. O víťazovi kategórie rozhodne porota na základe osobných obhliadok interiérov.

   Kategórie interiérov

   Interiéry spadajáce do kategórie byty, apartmány, rodinné domy, rezidencie
   Interiéry spadajáce do kategórie kancelárske a firemné priestory, coworkingy
   Interiéry spadajáce do kategórie hotely, reštaurácie, kaviarne, stravovacie a ubytovacie zariadenia
   Interiéry spadajáce do kategórie obchodné prevádzky, komerčné a predajné priestory, showroomy
   Verejné interiéry spadajáce do kategórie vzdelávacie, zdravotné a štátne inštitúcie, komunitné centrá, lobby budov, vstupné priestory
   Do študentskej kategórie môžeš prihlásiť projekt ktorý si vytvoril na akademickej pôde, alebo vlastné návrhy, ktoré nemusia byť zrealizované. Okrem myšlienky či inovatívneho prístupu je dôležitá prezentácia, ktorá popisuje riešenú problematiku.

   Aký interiér môžeš prihlásiť

   Do súťaže môžeš prihlásiť interiér, ktorý je zrealizovaný na Slovensku. Zahraničný autor môže súťažiť s interiérom, ak túto podmienku spĺňa.

   Kto môže prihlásiť interiér

   Interiér môžeš prihlásiť, ak si autor alebo spoluautor dizajnu interiéru. Študenti dizajnu sa môžu prihlásiť v študentskej kategórii.

   Interiér môžeš prihlásiť ak si firma, investor, výrobca, dodávateľ, fyzická alebo právnicka osoba. Pre zaradenie do súťaže budeš potrebovať súhlas autora, či spoluautorov.

   O kategóriách

   Kategórie nie sú strikne definované a pokiaľ projekt nespadá ani do jednej zo základných okruhov, možeš projekt prihlásiť v kategórii 'Iné - nešpecifikované, napr. výstavnícky dizajn, dočasné inštalácie, scény, prehliadky, show a podobne'. O konečnom zaradení prihláseného projektu rozhodne porota.

   Kategórie

   Prečo by si sa mal prihlásiť?

   Vášeň pre iné, lepšie

   Dizajnér vie, že ľudia častejšie hovoria o tom, s čím nie sú spokojní, a že dobré veci si nechávajú pre seba. Je to prirodzené, dizajnér s tým vie pracovať. Avšak uznanie vlastnej práce, k tomu skvelou odbornou porotou je intenzívny moment, ktorého energia pretrvá dlho. Je to taký špeciálny dar, stamina.

   Karma je zdarma...

   ... je nové, ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Princíp kauzality platí stále; čo dáš, dostaneš. Ak chceš reakciu, potrebuješ akciu - najlepšie pozitívnu. Nehráš nevyhráš, hráš, možno vyhráš a to je veru rozdiel.

   Múdry adrenalín

   Konfrontácia je nástrojom inovácie. Spätná väzba, inšpirácia a súťaž. To je dobrý adrenalín. Získaj nové kontakty na kolegov alebo dodávateľov z dizajnérskeho odvetvia. INAW je fun.

   Nemusí byť pre každého

   Slovenská asociácia interiérových dizajnérov otvára platformu. INAW je prostriedok, ktorým aktivujeme dizajnérov aby sme mohli participáciou prinášať témy a hľadať riešenia v tejto oblasti. Nemusíš mať chuť hrať, no môžeš byť pri tom. Ak máš záujem, daj nám vedieť

    Podpor súťaž cez Facebook. Veľká vďaka ♥

    Cieľom súťaže INSAID AWARDS je propagovať kvalitné interiérové realizácie, vzdelávať odbornú a laickú verejnosť, šíriť osvetu o interiérovom dizajne. Zámerom je rozvíriť diskusiu o činnosti interiérového dizajnéra a jeho vplyve na zdravie, bezpečnosť a blaho užívateľov interiérov. Úlohou súťaže je tiež podporiť prvotriednu interiérovú tvorbu, jej tvorcov a študentov z oblastí blízkych interiérovému dizajnu.

    Benefity

    INAW podporujú títo partneri

    Príležitosť pre firmy

    Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

    Partneri insaid awards

    Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

    • Martina Uhrinova
     Interiérový dizajnér
     KENDU
    • Milan Illes
     Projektový manažér
     KENDU
    • Michal Staško
     Dizajnér
     Staško dizajn
    • Ivan Matuška
     Dizajnér
     TRIFORM FACTORY
    • Miroslav Debnár
     VŠVU, Bratislava
     Katedra dizajnu
    • Michal C. Hronský
     FA STU, Bratislava
     Ústav interiéru a výstavníctva
    • Elena Farkašová
     TUZVO DF, Zvolen
     Katedra dizajnu nábytku a interiéru
    • Ivan Brezovský
     Biznis developer
     Teal rivers
    Ďalej spolupracovali
    • Táňa Kollárová
     Dni architektúry a dizajnu, DAAD
    • Táňa Lesajová
     Noiz.sk
    • Vlado Korček
     slovensky.in
    • Michal Hmirák
     BOLD Digital
    • Mária Rišková
     Slovenské centrum dizajnu, SCD
    • Peter Kukučka
     AT26
    • Vašo Kautman
     Katedra dizajnu, VŠVU
    • Adam Rakús
     Studio Mendelssohn
    • Maximilián Cvengroš
     InaAs
    • Branislav Loskot
     AT26
    • Eva Rutová
     Katedra dizajnu, VŠVU
    • Tomáš Beňadik
     Folk
    • Karolina Finková

    • Katarína Beličková
     MEJD

    Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
    Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
    Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov

     Ďakujeme a tešíme sa na teba.
     Na príprave spolupracovali