INSAID AWARDS – Najlepšie slovenské interiéry

INAW 2021
Nový ročník INSAID AWARDS je otvorený

Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID vyhlasuje ďalší ročník prvej slovenskej kategorizovanej súťaže o najlepšie slovenské interiéry. Do súťaže sa môžeš prihlásiť, ak si interiérový dizajnér, architekt, umelec, študent, investor, výrobca či dodávateľ interiérov.

Prihlasovanie

Najneskôr
do 30-Júna-2021

Vyhodnotenie

Vyhlásenie víťazov
Jeseň/zima 2021

Pravidlá a štatút súťaže sú na stiahnutie vo formáte pdf. Prečítaj si ich predtým, ako sa prihlásiš. Ďakujeme

Tu môžeš prihlásiť projekt

Early Bird (39 EUR)

  PRIHLASOVATEĽ
  PROJEKT
  AUTORI A SPOLUAUTORI

  SOCIÁLNE SIETE A REFERENCIE  SÚHLAS S PODMIENKAMI SÚŤAŽE


  Kópia tejto prihlášky bude odoslaná na zadaný e-mail.


  Standard (49 EUR)

   PRIHLASOVATEĽ
   PROJEKT
   AUTORI A SPOLUAUTORI

   SOCIÁLNE SIETE A REFERENCIE   SÚHLAS S PODMIENKAMI SÚŤAŽE


   Kópia tejto prihlášky bude odoslaná na zadaný e-mail.


   Student (free)

    PRIHLASOVATEĽ
    PROJEKT

    AUTORI A SPOLUAUTORI

    SOCIÁLNE SIETE A REFERENCIE    SÚHLAS S PODMIENKAMI SÚŤAŽE


    Kópia tejto prihlášky bude odoslaná na zadaný e-mail.


    Kategórie interiérov

    Prihláška INAW 2021
    Interiéry spadajáce do kategórie byty, apartmány, rodinné domy, rezidencie
    Interiéry spadajáce do kategórie kancelárske a firemné priestory, coworkingy
    Interiéry spadajáce do kategórie hotely, reštaurácie, kaviarne, stravovacie a ubytovacie zariadenia
    Interiéry spadajáce do kategórie obchodné prevádzky, komerčné a predajné priestory, showroomy
    Verejné interiéry spadajáce do kategórie vzdelávacie, zdravotné a štátne inštitúcie, komunitné centrá, lobby budov, vstupné priestory
    Do študentskej kategórie môžeš prihlásiť projekt ktorý si vytvoril na akademickej pôde, alebo vlastné návrhy, ktoré nemusia byť zrealizované. Okrem myšlienky či inovatívneho prístupu je dôležitá prezentácia, ktorá popisuje riešenú problematiku.

    Aký interiér môžeš prihlásiť

    Do súťaže môžeš prihlásiť interiér, ktorý je zrealizovaný na Slovensku. Zahraničný autor môže súťažiť s interiérom, ak túto podmienku spĺňa.

    Kto môže prihlásiť interiér

    Interiér môžeš prihlásiť, ak si autor alebo spoluautor dizajnu interiéru. Študenti dizajnu sa môžu prihlásiť v študentskej kategórii.

    Interiér môžeš prihlásiť ak si firma, investor, výrobca, dodávateľ, fyzická alebo právnicka osoba. Pre zaradenie do súťaže budeš potrebovať súhlas autora, či spoluautorov.

    O kategóriách

    Kategórie nie sú strikne definované a pokiaľ projekt nespadá ani do jednej zo základných okruhov, možeš projekt prihlásiť v kategórii 'Iné - nešpecifikované, napr. výstavnícky dizajn, dočasné inštalácie, scény, prehliadky, show a podobne'. O konečnom zaradení prihláseného projektu rozhodne porota.

    Kategórie

    Prečo by si sa mal prihlásiť?

    Vášeň pre iné, lepšie

    Dizajnér vie, že ľudia častejšie hovoria o tom, s čím nie sú spokojní, a že dobré veci si nechávajú pre seba. Je to prirodzené, dizajnér s tým vie pracovať. Avšak uznanie vlastnej práce, k tomu skvelou odbornou porotou je intenzívny moment, ktorého energia pretrvá dlho. Je to taký špeciálny dar, stamina.

    Karma je zdarma...

    ... je nové, ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Princíp kauzality platí stále; čo dáš, dostaneš. Ak chceš reakciu, potrebuješ akciu - najlepšie pozitívnu. Nehráš nevyhráš, hráš, možno vyhráš a to je veru rozdiel.

    Múdry adrenalín

    Konfrontácia je nástrojom inovácie. Spätná väzba, inšpirácia a súťaž. To je dobrý adrenalín. Získaj nové kontakty na kolegov alebo dodávateľov z dizajnérskeho odvetvia. INAW je fun.

    Nemusí byť pre každého

    Slovenská asociácia interiérových dizajnérov otvára platformu. INAW je prostriedok, ktorým aktivujeme dizajnérov aby sme mohli participáciou prinášať témy a hľadať riešenia v tejto oblasti. Nemusíš mať chuť hrať, no môžeš byť pri tom. Ak máš záujem, daj nám vedieť

     Podpor súťaž cez Facebook. Veľká vďaka ♥

     Cieľom súťaže INSAID AWARDS je propagovať kvalitné interiérové realizácie, vzdelávať odbornú a laickú verejnosť, šíriť osvetu o interiérovom dizajne. Zámerom je rozvíriť diskusiu o činnosti interiérového dizajnéra a jeho vplyve na zdravie, bezpečnosť a blaho užívateľov interiérov. Úlohou súťaže je tiež podporiť prvotriednu interiérovú tvorbu, jej tvorcov a študentov z oblastí blízkych interiérovému dizajnu.

     Benefity

     Porota INAW 2021

     Michal Staško
     Michal Staško je najproduktívnejší slovenský dizajnér od vzniku republiky. Okrem kreatívnych služieb v oblasti produktového, grafického a interiérového dizajnu sa venuje aj šperkárstvu, návrhom nábytkov, svietidiel a odevov, prednášaniu, tutoringu a porotcovaniu. Je držiteľom ocenenia RedDot Design Award za produkt 3k od firmy TULI. Získal Krištáľové krídlo v kategórii Výtvarné umenie a Národnú cenu za dizajn keramických kachiel Nox.
     Zuzana Cambelová
     Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
     Júlia Kunovská
     Júlia Kunovská sa vo svojej bohatej tvorbe venuje od navrhovaniu nábytku, interiérového a výstavníckeho dizajnu, tvorby stolovacích objektov a doplnkov až po textilný dizajn a šperk. Ako píše Katarína Hubová, prax z navrhovania nábytku a schopnosť vnímať priestor ako celok, uvažovať o detaile a zároveň nestratiť nadhľad a systémovo myslieť sú Kunovskej pracovné postupy a je jedno, či ide o riešenie interiéru ako celku, alebo drobných predmetov napr. šperku. V celej širokej škále svojej tvorby používa základné farby (modrá, červená, čierna). Skvelým príkladom jej znalostí ľudového remesla je menej známy objekt Pocta drotárstvu. Išlo o komplexný projekt s drobnými prvkami stolovania z rôznych materiálov, s použitím tradičných techník, s dominantou drotárskeho objektu a stola, za ktorý získala cenu World Craft Council Europe Award (1996) a stala sa súčasťou viacerých zahraničných zbierok.
     Peter Daniel
     Peter Daniel je architekt a pedagóg pôsobiaci na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave. Od roku 2009 je docentom v odbore architektúra a urbanizmus. Venuje sa projektom v oblasti súkromného a verejného interiéru, architektúry, dizajnu výstav a nábytku. Je držiteľom prestížnych ocenení za architektúru, interiér a dizajn INTERIÉR ROKA, ceny CE.ZA.AR 2002 v kategórii interiér, cien Veľtrhu Nábytok a bývanie v Nitre a viacerých nominácií na cenu CE.ZA.AR, cenu Dušana Jurkoviča a cenu časopisu ARCH.
     Sylvia Jokelová
     doc. Mgr. art. Sylvia Jokelová Absolventka Ateliéru S+M+L_XL Kov a šperk u prof. Karola Weisslechnera, akad. arch. na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1998). Od roku 1999 pedagogicky pôsobí na Katedre dizajnu VŠVU v Bratislave, kde od r. 2019 vedie Ateliér experimentálneho dizajnu. V roku 2009 založila spolu s Ľubicou Hustou medzinárodný festival dizajnu Dizajnvíkend (v súčasnosti Bratislava Design Week). V roku 2011 založila s Ľubicou Segečovou a Silviou Lovasovou ateliér autorského dizajnu TRIVJEDNOM. Od roku 2015 je prorektorkou pre grantovú a projektovú činnosť na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Venuje sa autorskému a experimentálnemu dizajnu a šperku.
     Michaela Hantabalová
     Ing.arch.Michaela Hantabalová, absolventka FA STU v Bratislave 1998, v roku 2009 založila spolu so svojim manželom Jurajom ateliér hantabal architekti .Spolu sú autormi mnohých rezidenčných projektov či súkromných alebo bytových domov, interiérov, rekonštrukcií, športových a administratívnych objektov. Sú držiteľmi ocenenia CE ZA AR ,ktoré získali dva-krát v tej istej kategórii „Bytové domy“ v rokoch 2011 a 2020. Základnou filozofiou ich tvorby je minimalizmus. Od roku 2019 pôsobí na SKA ako člen disciplinárnej komisie.
     Odborná porota bude vyhlásená počas trvania Early Bird prihlášky v priebehu Febrára 2021. Porota bude posudzovať interiéry v jednotlivých kategóriách v dvoch kolách. Na základe dodaných podkladov vyberie shortlist nominovaných interiérov. O víťazovi kategórie rozhodne porota na základe osobných obhliadok interiérov.

     INAW podporujú títo partneri

     Záštita nad súťažou
     Partneri podujatia
     Hlavný mediálny partner
     Mediálny partneri
     Partneri a sponzori

     Príležitosť pre firmy

     Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

     Partneri insaid awards

     Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

     • Martina Uhrinova
      Interiérový dizajnér
      KENDU
     • Milan Illes
      Projektový manažér
      KENDU
     • Michal Staško
      Dizajnér
      Staško dizajn
     • Ivan Matuška
      Dizajnér
      TRIFORM FACTORY
     • Miroslav Debnár
      VŠVU, Bratislava
      Katedra dizajnu
     • Michal C. Hronský
      FA STU, Bratislava
      Ústav interiéru a výstavníctva
     • Elena Farkašová
      TUZVO DF, Zvolen
      Katedra dizajnu nábytku a interiéru
     • Ivan Brezovský
      Biznis developer
      Teal rivers
     Ďalej spolupracovali
     • Táňa Kollárová
      Dni architektúry a dizajnu, DAAD
     • Táňa Lesajová
      Noiz.sk
     • Vlado Korček
      slovensky.in
     • Michal Hmirák
      BOLD Digital
     • Mária Rišková
      Slovenské centrum dizajnu, SCD
     • Peter Kukučka
      AT26
     • Vašo Kautman
      Katedra dizajnu, VŠVU
     • Adam Rakús
      Studio Mendelssohn
     • Maximilián Cvengroš
      InaAs
     • Branislav Loskot
      AT26
     • Eva Rutová
      Katedra dizajnu, VŠVU
     • Tomáš Beňadik
      Folk
     • Karolina Finková

     • Katarína Beličková
      MEJD

     Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
     Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
     Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov

      Ďakujeme a tešíme sa na teba.
      Na príprave spolupracovali