INSAID AWARDS – Najlepšie slovenské interiéry

INSAID AWARDS 2021
Verejné hlasovanie spustené

Teraz môžeš dať hlas svojmu favoritovi INAW 2021. Hlasovať môžeš v každej z kategórii zvlášť a vybrať z každej jeden interiér.
Kategória privátny interiér
Kategória pracovisko
LIKERKA | Trenčianske Teplice
Ukončenie projektu 2020 | Riešená plocha 214 m²
Autori | Juraj Hubinský
Spoluautori | Peter Kuklica, Martin Smerek
Firma, ateliér | Hubinsky atelier, Kuklica Smerek architekti | http://www.jurajhubinsky.com
Foto | Lousy Auber

Autorský popis | Mestský dom v Trenčianskych Tepliciach je svojou polohou predurčený na spoločenskú funkciu.
Svojou kratšou fasádou uzatvára Kúpeľnú ulicu a následne sa z boku otvára do parku. Objekt pôvodne z 20tych rokov slúžil ako mäsiarstvo, obchod a nakoniec ako Herňa. Pri jednotlivých zmenách majiteľov v čase prišlo k absolútnemu znehodnoteniu stavby, ako interiéru tak aj exteriéru.

Klienti nás oslovili s ideou premeniť tento dom na výrobňu likéru, kaviareň a malý obchodík. Od začiatku sme uvažovali o nutnosti objekt očistiť od nánosov rôznych dôb a prinavrátiť mu genia loci. Na základe historických fotografií sme upravili okenné otvory do pôvodných polôh. Abstrahovali sme pôvodné drevené priečelie objektu smerom do ulice v podobe plastických novotvarov z dreva no zároveň vo farbe omietky. Nesnažili sme sa objekt pamiatkársky reštaurovať ale v jemných odkazoch prerozprávať historickú podstatu do dnešnej doby.

Osou dispozície prechádza chodba, ktorá delí prevádzku na štyri základné celky, ktoré majú každý svoju vizuálnu a priestorovú charakteristiku podľa ich funkcie. Obchodík s výkladom je kompaktný biely box, navodzujúci lekárenský charakter, kde však namiesto liekov dostanete kúpiť Gin a Likér vyrobený priamo v objekte s prímesou mnohých liečivých bylinek. Predsieň toaliet je v tmavozelenej farbe, toalety sú šedé. Ostatné technické priestory, sklady či kotolňa sú v bielom obklade. Keramický obklad či dlažba je spoločným charakteristickým prvkom, ktorý sa objavuje v každej z miestností.

Kategória Horeca
Kategória obchod
Kategória Občiansky interiér
Kategória Študent

Porota INAW 2021

Michal Staško

Michal Staško je najproduktívnejší slovenský dizajnér od vzniku republiky. Okrem kreatívnych služieb v oblasti produktového, grafického a interiérového dizajnu sa venuje aj šperkárstvu, návrhom nábytkov, svietidiel a odevov, prednášaniu, tutoringu a porotcovaniu. Je držiteľom ocenenia RedDot Design Award za produkt 3k od firmy TULI. Získal Krištáľové krídlo v kategórii Výtvarné umenie a Národnú cenu za dizajn keramických kachiel Nox.
Tomáš Šebo

Ing. arch. Tomáš Šebo, absolvoval fakultu architektúry STU v Bratislave. Spoluzakladal architektonické štúdio Barak architekti a pracoval ako architekt pre francúzsku spoločnosť Bouygues. V roku 2003 založil s Igorom Lichým spoločnosť ITB Development spolu s architektonickým ateliérom Architekti Šebo Lichý. Ateliér je držiteľom ocenení ako CE ZA AR, CIJ Awards, BigSEE Architecture Award 2021 či INSAID awards 2020. Taktiež stojí za bratislavskými mestotvornými projektmi ako Revitalizácia Mickiewiczovej ulice, Premostenie diaľnice Einsteinova, Bulvár Štefánikova. Ateliér ma vlastný Manifest architektúry, na základe ktorého architektúru vytvára a aj posudzuje.
Zuzana Cambelová

Ing.Arch Zuzana Cambelová, absovovala Fakultu architektúry SVŠT v Bratislave v roku 1985. V roku 1996 založila spoločnosť CADÉ, ktorá sa zaoberá navrhovaním interiérov. V roku 2003 bola nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča ako autor hotela Marrols v Bratislave. Špecializuje sa predovšetkým na interiéry hotelov a súkromných rezidencií.
Júlia Kunovská

Júlia Kunovská sa vo svojej bohatej tvorbe venuje od navrhovaniu nábytku, interiérového a výstavníckeho dizajnu, tvorby stolovacích objektov a doplnkov až po textilný dizajn a šperk. Ako píše Katarína Hubová, prax z navrhovania nábytku a schopnosť vnímať priestor ako celok, uvažovať o detaile a zároveň nestratiť nadhľad a systémovo myslieť sú Kunovskej pracovné postupy a je jedno, či ide o riešenie interiéru ako celku, alebo drobných predmetov napr. šperku. V celej širokej škále svojej tvorby používa základné farby (modrá, červená, čierna). Skvelým príkladom jej znalostí ľudového remesla je menej známy objekt Pocta drotárstvu. Išlo o komplexný projekt s drobnými prvkami stolovania z rôznych materiálov, s použitím tradičných techník, s dominantou drotárskeho objektu a stola, za ktorý získala cenu World Craft Council Europe Award (1996) a stala sa súčasťou viacerých zahraničných zbierok.

http://www.juliakunovska.sk/ 

Bohuš Kubinský

doc.Mgr.Bohuš Kubinsky Vizuálny umelec strednej generácie aktívne pôsobí na slovenskej a medzinárodnej scéne od začiatku deväťdesiatych rokov. Jeho autorský program sleduje viacero paralelných línií. Ako sochár často siaha po archaickej sochárskej matérii-kameni,pričom využíva nielen tradičné postupy ,ale aj najnovšie technológie.ELESKO -Fajdal 2006-2009. Zúčastnil sa viacerých medzinárodných sochárskych sympózií (Taliansko,Nemecko , Slovensko, Nový Zéland) Spoločne s manželkou, maliarkou Monikou Kubinskou vytvárajú veľkorysé priestorové site -specific inštalácie.STORY- Synagóga Trnava 1997, PRVNÍ LINIE -Dox Praha 2014 . V roku 2012 vyhrávajú medzinárodnú súťaž na otvorené átrium Centráli Slovenskej sporiteľne v Bratislave a vytvarajú monumentálny svetelný objekt SKY. Od roku 2000 pôsobí aj ako pedagóg na Fakulte architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.Venuje sa vzdelávaniu študentov v oblasti umenia.V rámci tejto pozície skúma vzťah výtvarného diela a architektúry. Je držiteľom ceny J .Pollock Foundation New York (1997-1998) Jeho diela sú zastúpené v slovenských a zahraničných zbierkach
Peter Daniel

Peter Daniel je architekt a pedagóg pôsobiaci na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave. Od roku 2009 je docentom v odbore architektúra a urbanizmus. Venuje sa projektom v oblasti súkromného a verejného interiéru, architektúry, dizajnu výstav a nábytku. Je držiteľom prestížnych ocenení za architektúru, interiér a dizajn INTERIÉR ROKA, ceny CE.ZA.AR 2002 v kategórii interiér, cien Veľtrhu Nábytok a bývanie v Nitre a viacerých nominácií na cenu CE.ZA.AR, cenu Dušana Jurkoviča a cenu časopisu ARCH.
Sylvia Jokelová

doc. Mgr. art. Sylvia Jokelová Absolventka Ateliéru S+M+L_XL Kov a šperk u prof. Karola Weisslechnera, akad. arch. na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1998). Od roku 1999 pedagogicky pôsobí na Katedre dizajnu VŠVU v Bratislave, kde od r. 2019 vedie Ateliér experimentálneho dizajnu. V roku 2009 založila spolu s Ľubicou Hustou medzinárodný festival dizajnu Dizajnvíkend (v súčasnosti Bratislava Design Week). V roku 2011 založila s Ľubicou Segečovou a Silviou Lovasovou ateliér autorského dizajnu TRIVJEDNOM. Od roku 2015 je prorektorkou pre grantovú a projektovú činnosť na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Venuje sa autorskému a experimentálnemu dizajnu a šperku.
Michaela Hantabalová

Ing.arch.Michaela Hantabalová, absolventka FA STU v Bratislave 1998, v roku 2009 založila spolu so svojim manželom Jurajom ateliér hantabal architekti .Spolu sú autormi mnohých rezidenčných projektov či súkromných alebo bytových domov, interiérov, rekonštrukcií, športových a administratívnych objektov. Sú držiteľmi ocenenia CE ZA AR ,ktoré získali dva-krát v tej istej kategórii „Bytové domy“ v rokoch 2011 a 2020. Základnou filozofiou ich tvorby je minimalizmus. Od roku 2019 pôsobí na SKA ako člen disciplinárnej komisie.
Porota INSAID AWARDS 2021

INSAID AWARDS 2021, Shortlist poroty
Nominované autorské interiéry

Shortlist profesionálnych interiérov
Shortlist študentských konceptov
Kategória privátny interiér

INAW podporujú títo partneri

Záštita nad súťažou
Z verejných zdrojov podporil hlavný partner projektu
Hlavný mediálny partner
Mediálni partneri
Partneri a sponzori

Príležitosť pre firmy

Hľadáme fanúšikov a partnerov pre INSAID AWARDS. Ak si myslíte, že vaša značka zapadá do nášho konceptu interiérového dizajnu, stante sa našim partnerom a podporte nás. Ďakujeme. Viac o výhodach v partner kite.

Partneri insaid awards

Na príprave súťaže INSAID AWARDS sa podielali

 • Martina Uhrinova
  Interiérový dizajnér
  KENDU
 • Milan Illes
  Projektový manažér
  KENDU
 • Michal Staško
  Dizajnér
  Staško dizajn
 • Ivan Matuška
  Dizajnér
  TRIFORM FACTORY
 • Miroslav Debnár
  VŠVU, Bratislava
  Katedra dizajnu
 • Michal C. Hronský
  FA STU, Bratislava
  Ústav interiéru a výstavníctva
 • Elena Farkašová
  TUZVO DF, Zvolen
  Katedra dizajnu nábytku a interiéru
 • Ivan Brezovský
  Biznis developer
  Teal rivers
Ďalej spolupracovali
 • Táňa Kollárová
  Dni architektúry a dizajnu, DAAD
 • Táňa Lesajová
  Noiz.sk
 • Vlado Korček
  slovensky.in
 • Michal Hmirák
  BOLD Digital
 • Mária Rišková
  Slovenské centrum dizajnu, SCD
 • Peter Kukučka
  AT26
 • Vašo Kautman
  Katedra dizajnu, VŠVU
 • Adam Rakús
  Studio Mendelssohn
 • Maximilián Cvengroš
  InaAs
 • Branislav Loskot
  AT26
 • Eva Rutová
  Katedra dizajnu, VŠVU
 • Tomáš Beňadik
  Folk
 • Karolina Finková

 • Katarína Beličková
  MEJD

Podpor prácu ľudí, ktorí súťaž INSAID AWARDS pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥
Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov

  Ďakujeme a tešíme sa na teba.
  Na príprave spolupracovali


  Coming Soon
  INAW21 Privátny interiér
  MONIKA PUSTAJOVÁ - MONVIZUAL | PENTHOUSE LIPTOV 0 ( 0 % )
  INAAS S.R.O. | BYT S VÝHĽADOM NA DUNAJ 20 ( 14.29 % )
  TRIHA | APARTMÁN HRA 9 ( 6.43 % )
  VAUARCHITECTS | INTERIÉR 3-PODLAŽNÉHO RD 36 ( 25.71 % )
  AML | BYT_43 4 ( 2.86 % )
  STUDIO E, S.R.O. | BYT BOJNICE 3 ( 2.14 % )
  ARCHIPIGEON | DOM MM 4 ( 2.86 % )
  BENKOBENKOVA | BYT N1M 22 ( 15.71 % )
  STUDIO E, S.R.O. | MODERNÝ HORSKÝ APARTMÁN V TATRANSKEJ LOMNICI 15 ( 10.71 % )
  RADO RICK DESIGNERS | REKONŠTRUKCIA RODINNÉHO DOMU PRI BRATISLAVE 5 ( 3.57 % )
  KUKLICA SMEREK ARCHITEKTI | HLB 11 ( 7.86 % )
  MARTINSKOČEK | BYT PC 6 ( 4.29 % )
  HUBINSKY ATELIER, KUKLICA SMEREK ARCHITEKTI | TEHELNE POLE 3 ( 2.14 % )
  IDENTITY ARCHITECTURE S.R.O. | BYT 19 2 ( 1.43 % )
  ING. ARCH. JÁN KOČIŠKO | CASA DEL JAMO 0 ( 0 % )

  Ďakujeme za Tvoj hlas v súťaži INSAID AWARDS. Pozvi priateľov aby tiež hlasovali o najlepší interiér.

  Ďakujeme ♥♥♥


  Coming Soon
  INAW21 Pracovisko
  MIMOARCHITEKTI, ARCHHOLIKS | RESCO NET 53 ( 37.86 % )
  ATELIÉR VAN JARINA SRO. | KORKOVÝ INTERIÉR ADVOKÁTOV 1 ( 0.71 % )
  CHYBÍK + KRYŠTOF | HUBHUB NIVY TOWER 16 ( 11.43 % )
  ČECHVALA ARCHITECTS | QUBES 3 ( 2.14 % )
  INDEX, SPOL. S R.O. | SÍDLO SPOLOČNOSTI DENTONS V BRATISLAVE 37 ( 26.43 % )
  FORMS. ARCHITECTS | KOOPERATIVA POISŤOVŇA CENTRÁLA 1 ( 0.71 % )
  D415 | MIKELSSEN - REALIT(K)A NA DVA ŤAHY 10 ( 7.14 % )
  STUDIO PERSPEKTIV | SOFISTIKOVANÁ ELEGANCIA V IPM GROUP 19 ( 13.57 % )

  Ďakujeme za Tvoj hlas v súťaži INSAID AWARDS. Pozvi priateľov aby tiež hlasovali o najlepší interiér.

  Ďakujeme ♥♥♥


  Coming Soon
  INAW21 Horeca
  VAUARCHITECTS | SÝPKA U PATRIOTOV 41 ( 23.84 % )
  ATELIER RUSNÁK | AMBROZIANUM_DEGUSTAČNÝ PRIESTOR 4 ( 2.33 % )
  JAM STUDIO | CLIQUE CAFÉ & BAR 18 ( 10.47 % )
  HUBINSKY ATELIER, KUKLICA SMEREK ARCHITEKTI | LIKERKA 21 ( 12.21 % )
  MILKOVA.STUDIO | CHALET SALAMANDRA 35 ( 20.35 % )
  MGR.ART. MATEJ BLAŽEK - BLAŽEK DESIGN | MOMENT 29 ( 16.86 % )
  MAUKŠ | HOTEL BRISTOL KOŠICE - REKONŠTRUKCIA INTERIÉRU 24 ( 13.95 % )

  Ďakujeme za Tvoj hlas v súťaži INSAID AWARDS. Pozvi priateľov aby tiež hlasovali o najlepší interiér.

  Ďakujeme ♥♥♥


  Coming Soon
  INAW21 Obchod
  VAUARCHITECTS | SHOWROOM MTBIKER 43 ( 51.81 % )
  ATELIER RUSNÁK | MEDOVINOTEKA 3 ( 3.61 % )
  ATELIER RUSNÁK + KOLČÁK ARCHITEKTI | VINOTÉKA PREDIUM VRABLE 18 ( 21.69 % )
  ATELIER 27.9 | GALÉRIA DOGS SQUARE 14 ( 16.87 % )
  IDENTITY ARCHITECTURE S.R.O. | SANCTUARY 5 ( 6.02 % )

  Ďakujeme za Tvoj hlas v súťaži INSAID AWARDS. Pozvi priateľov aby tiež hlasovali o najlepší interiér.

  Ďakujeme ♥♥♥


  Coming Soon
  INAW21 Obciansky
  VLADIMÍR KUBINEC | LESNÁ ŠKOLA LEVICE 40 ( 28.57 % )
  NEUSTALE, S.R.O | AKADEMICKÁ KNIŽNICA VŠMU 13 ( 9.29 % )
  MAUKŠ | DAVAJMAKAJ - ŠPORTOVO VZDELÁVACIE CENTRUM 77 ( 55 % )
  DOXA | INFORMAČNÉ CENTRUM VISIT KOŠICE 10 ( 7.14 % )

  Ďakujeme za Tvoj hlas v súťaži INSAID AWARDS. Pozvi priateľov aby tiež hlasovali o najlepší interiér.

  Ďakujeme ♥♥♥


  Coming Soon
  INAW21 Student
  A_KAPURKO PALÁREŇ 48 ( 16.61 % )
  JASKYŇA - KAVIAREŇ 6 ( 2.08 % )
  VILA V AYURVEDSKOM REZORTE NA OSTROVE LOMBOK 5 ( 1.73 % )
  MINI YOUNG 15 ( 5.19 % )
  ZLATÝ REZ 0 ( 0 % )
  TETRIS 1 ( 0.35 % )
  EVENT SPACE ARTA 52 ( 17.99 % )
  WALLYROOMS 6 ( 2.08 % )
  BAKALÁRSKA PRÁCA - EXPERIMENTÁLNE BÝVANIE Z ODPADU 14 ( 4.84 % )
  OBCHODNÝ DOM LAMAČ 1 ( 0.35 % )
  MODULOVÝ DREVODOM PRE MLADÝ PÁR 3 ( 1.04 % )
  ELEMENT 7 ( 2.42 % )
  DIZAJN PRIESTORU NA HRANIE 3 ( 1.04 % )
  ATONEMENT - GREENHOUSE 0 ( 0 % )
  MY DREAM LIVING ROOM 6 ( 2.08 % )
  INTERIÉR OBCHODNÉHO DOMU LAMAČ 7 ( 2.42 % )
  VPLYV PRÍRODY V DIZAJNE INTERIÉRU 57 ( 19.72 % )
  HOSTEL_AREÁL BANÍ HANDLOVÁ 6 ( 2.08 % )
  REKREAČNÝ OBJEKT DOMUS ET SOLITUDO 3 ( 1.04 % )
  KAVIAREŇ HOTELA NUBE 0 ( 0 % )
  MESTSKÝ BYT PRE MILENIÁLOV 0 ( 0 % )
  EUROVEA TOWER 8 ( 2.77 % )
  INTERIÉR OBCHODNÉHO DOMU LAMAČ 9 ( 3.11 % )
  APARTMÁN KARLÍN 1 ( 0.35 % )
  TASTE THE SPACE 1 ( 0.35 % )
  TASCHEN BRNO 5 ( 1.73 % )
  BÝVANIE NA MINIMÁLNEJ PLOCHE 13 ( 4.5 % )
  KERAMICKÁ DIELŇA A SHOWROOM 12 ( 4.15 % )

  Ďakujeme za Tvoj hlas v súťaži INSAID AWARDS. Pozvi priateľov aby tiež hlasovali o najlepší interiér.

  Ďakujeme ♥♥♥